İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Emily In Paris izle

Emily In Paris, Netflix İzle

Emily In Paris, Netflix İzle
+ - 0

Emily In Paris, Netflix İzle

Netflix’in bazı yapımları arada sırada büyük tepki çekiyor. Bunlardan biri de kuşkusuz Emily in Paris. Özellikle de Fransızlar diziye epey tepki gösterdi. Fakat buna rağmen Emily in Paris’in yeni bölümleri platformda yerini aldı. Netflix ters psikolojiye dayalı bir reklam kampanyası kullanıyor olabilir. Lily Collins’in Paris’te muhteşem kıyafetler içinde vals yapması, Fransızca konuşmayı reddetmesi ülke insanının pek hoşuna gitmemiş olabilir. Aslında dizinin öyküsü o kadar kızmaya değecek türden değil. Sex And The City’nin yaratıcılarının ellerinden çıkması en önemli özelliği. Başrolde de Lilly Collins’in olması ilgi çekmesi için başka bir sebep.

Emily In Paris, Netflix İzle

Emily bir reklam firmasında, Chicago’da çalışıyor ve bir başkasının yerine Paris’e gidip işlerini artık orada halletmesi gerek. Emily’nin Fransızca konuşmaması, ancak “yapana kadar taklit et” felsefesiyle hayatta kalacağına ikna olması Fransızlar için “Dilimizle dalga geçiyor” havası yaratmış olabilir. Aslında, şirinlik yaparak ve etrafındaki herkesin İngilizce konuşmasını bekleyerek hayatta kalıyor. Sezonun ilk yarısı, yazarların aklına gelebilecek tüm Fransız klişelerinin bir şeytan çıkarma ayini gibi. Tüm bu sıradanlıklar Fransızların resmen yüzüne vurulmuş. Aslında hiçbiri yalan değil, ancak aynada kendilerini görmek onları sinirlendirmiş olabilir. Moulin Rouge, couture’deki zengin kadınlar, küçük köpeklerinin sokakta kakasına izin veren insanlar, kahvaltıda şarap, pahalı takım elbiseli erkekler, sınırsız seks sohbetleri, hamur işleri ve Amerikan kültürünü küçümseme… Kısacası Fransa ve özellikle Paris’in günlük hayatındaki her şey var.

Emily In Paris, Netflix İzle

Emily karakterinin gördüğü bazı yanlışları düzeltmesi de kötü bir şey olarak algılandı. İnsanlar bunu Amerikan emperyalizmi ve baskısının temsiliymiş gibi gördü. Onlara göre masum bir kızın komik hallerinden çok ötesiydi. Bu da bize Fransa’da da komplo teorilerinin epey rağbet gördüğünü gösteriyor. Gülmemiz gereken gaflar yapan, patavatsız bir yabancı mı, yoksa amacı tamamen farklı mı? Türk izleyicisi için doğru seçenek elbette ilki. Dizinin Fransızlarla olan alakası bizi pek ilgilendirmiyor. Önemli olan türünün hakkını vermesi. Eğlenceli mi, evet. O zaman bizim izleyicimiz için herhangi bir sorun yok.

Emily In Paris, Netflix İzle

Collins, azgın kapitalizmin önünde hiçbir şeyin durmasına izin vermeyecek bir kadın olarak cana yakın ve başka hiçbir yerde olmayan belli bir çekiciliğe sahip. Canlandırdığı Emily karakterinin zaman zaman bazı aykırılıkları, hatta ahlaksızlıkları olabiliyor. Ancak, bunlar Emily’nin zaten ruhunda bulunan özellikleri. İzleyenler genç kadını tanıdıkça hepsi normal geliyor. Dizi bir romantik komedi olduğundan aşk üçgenlerinden ihanete kadar, olması gereken her şey mevcut. Dizide zaman zaman efsane dizi Sex And The City’e de ufak tefek göndermeler yapılıyor. Sonuçta, aynı kalemlerden çıktı. Emily in Paris izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Yeni sezonu platforma henüz yakın bir zamanda yüklendi ve şimdiden Türkiye’de en çok izlenenler listesine girmeyi başardı.

Emily In Paris, Netflix İzle

Yorum Yap