Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Exxen Leyla ile Mecnun’u Yeniden Yayınlıyor

 

Acun Ilıcalı’nın son projelerinden Exxen dijital dünyaya adım attığından beri büyük ilgi gördü. Özellikle sosyal medyadan birçok ünlü isimle anlaşan Ilıcalı Exxen platformunda bu ünlü isimlere çeşitli programlar ve diziler yaptırdı. Bununla da kalmayarak geçmişte ünlü olan bazı dizilerin yeniden çekilmesini sağladı. Exxen’e özel birçok farklı tarzda yapım platformda yer almaya başladı. Diziler, belgeseller başta olmak üzere müzik programları ve talk showlar da büyük ilgi gördü. Platformda komediden aksiyona, dramaya kadar birçok farklı türde dizi yer almakta. Her biri de kısa sürede hayranlar tarafından beğeniyle karşılandı ve çokça izlendi.

Exxen Leyla Ile Mecnunu Yeniden Yayinliyor

Exxen platformu son atağını Şampiyonlar Ligi yayın haklarıyla yaptı ve bu da platforma üye olan kişi sayısının artmasına büyük katkıda bulundu. Futbol tutkunları Şampiyonlar Ligi’nin başlamasını dört gözle beklerken Acun Ilıcalı diğer yapımlar konusunda da boş durmadı. Yeniliğin yanında nostaljiye de yer verme kararı aldı. Sihirli Annem bu kapsamdaki dizilerin ilkiydi. Artık klasikleşmiş olan dizi yeni oyuncu ve senaryolarla tekrar yayına girdi ve özellikle küçük yaştaki izleyiciler de soluğu Exxen ekranlarında aldı. Fakat, Ilıcalı’nın aklında çok daha büyük ve farklı bir proje vardı ve nihayet kısa süre önce bunun duyurusunu yaparak Türk televizyon izleyicisine büyük bir sürpriz yaptı.

Leyla İle Mecnun Orijinal İçeriğine ulaşmak için Lütfen Exxen Leyla İle Mecnun Tıklayınız.

Bugüne kadarki en efsane dizilerden biri olan Leyla ile Mecnun’un yeniden çekildiği ve eylül ayında yayına gireceği duyurusu dizinin hayranları arasında büyük bir sevince sebebiyet verdi. Sırf bu dizi için bile platforma üye olanların sayısında gözle görülür bir artış gözlendi. Leyla ile Mecnun Eylül ayında yayına başlayacak ve dizinin fanları sabırsızlıkla sayılı günlerin çabucak geçmesini bekliyor. Dile kolay, tam sekiz yıldır bu anı bekliyorlardı. TRT ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun kısa sürede kült hale gelmesine ve büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına rağmen 3. sezon sonunda yayından kaldırılmıştı. Bu ani karar diziyi izleyenleri hem şoka sokmuş hem de epey üzmüştü. Herkes dizinin yeniden, farklı bir kanalda yayınlanmasını bekliyordu.

 

Star TV kanalında bir spin off olan Ben de Özledim yayınlansa da Leyla ile Mecnun kadar ilgi görmemiş ve bu dizi de kısa süre içinde yayından kaldırılmıştı. Reytingler bu durumun arkasındaki sebep olarak görülüyordu. TRT de Leyla ile Mecnun’un sosyal medyada büyük ilgi görmesine rağmen reytinglerde başarılı olmadığı konusunda açıklamalar yapmıştı. Dizinin bu kadar ilgi görmesine rağmen reytinglerde başarısız olması seyirciye pek de mantıklı gelmiyordu. Keza, sosyal medya televizyon izleyicisi için direkt bir gösterge olmasa da yine de etkisi bulunmalıydı. Dizinin fanları 8 yıl boyunca eski bölümler ve diziden kesitlerle idaret etmek zorunda kaldı, ama diziyi hiç unutmadı.

 

Diziden capsler, memeler, videolar hala milyonlarca izlenmeye ulaşıyordu ve binlerce kez paylaşılıyordu. Bu da dizinin unutulmamasının en büyük sebeplerinden biriydi. Bunları görüp diziyi izlemeyenler bile dizinin yayınlanmış bölümlerine göz attıktan sonra Leyla ile Mecnun’a hayran olmaya başladılar. Fakat, fanların beklediği o müjdeli haber bir türlü gelmiyordu. Hiçbir yapım şirketi ya da kanal diziyi yeniden çekip yayınlamaya yanaşmıyordu. Bu sırada dizinin tekrar bölümleri de kanalla ve bazı dijital izleme platformlarında yayınlanıyordu. İnsanlar için Leyla ile Mecnun’un asla modası geçmiyordu. İnternet ortamında serinin tekrar yayınlanması için birçok kampanya yapılsa da seslerini duyuramadılar. Uzun bir süre eski bölümleri tekrar tekrar izlemeye devam ettiler.

 

Tam her şey sona erdi denilen noktada Acun Ilıcalı verdiği haberle tüm sosyal medyayı ve televizyon dünyasını sarsan bir gelişme yaşattı. Leyla ile Mecnun yeniden çekimlere başlamıştı ve çok yakında Exxen platformunda yayınlanacaktı. Üstelik, Acun Ilıcalı dizinin tüm kadrosunu korumayı başarmıştı. Elbette, dizinin bir de yeni Leyla’sı olacaktı. Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Onur Ünlü, Burak Aksak ve diğer tüm ekip dizi için yeniden toplanmayı kabul etmişti. Özellikle böyle bir durumun ortaya çıkmış olması dizinin fanlarını daha da fazla sevindirmişti. Acun Ilıcalı’nın müjdesinden sonra sosyal medyada sadece Leyla ile Mecnun konuşulur hale geldi. Özellikle Twitter ortamında sürekli Trend Topic oluyordu.

 

Leyla ile Mecnun özet olarak bir absürd komedi dizisidir. Türkiye’de daha önce absürd komediler çekilmişti, fakat Kaygısızlar’dan bu yana bu türde başarılı olan bir dizi yoktu. Leyla ile Mecnun gerek konusu gerek karakterleri gerekse oyunculuklarla izleyicinin kısa sürede kalbini kazanmayı başarmış bir dizi haline geldi. Hal böyle olunca yayınlanan her bölümde kendi hayran kitlesini de genişletmeyi başardı. Hayran kitlesi genişledikçe dizinin seyirci sayısı da arttı ve şöhreti ülke sınırlarını bile aştı. Leyla ile Mecnun bir komedi dizisi olmasına rağmen yurt dışından da birçok hayran sahibi oldu, ki böyle bir başarı özellikle komedi dizileri için yakalanması pek de kolay bir başarı değildir.

 

Diğer türlerin aksine mizah ve komedi daha fazla yerel unsurlar içerir ve bu yerel unsurlar her kültürde komik karşılanmayabilir. Leyla ile Mecnun bu engeli aşan dizilerden biri. Bu konuda da oldukça başarılı. Henüz doğdukları gün aşkları başlayan bir genç çift, yan karakterlerle birlikte bu çiftin başından geçen olaylar ve içine düştükleri absürd haller izleyiciyi hem güldürmeyi, hem şaşırtmayı hem de bazı zamanlarda ağlatmayı başarabiliyor. Bu da diziyi salt bir komedi dizisi olmaktan çıkarıyor ve olağanüstülük katıyor. İnsanların izlemeye alışık olmadığı bir tür olduğundan da izledikçe daha da ilgi görmeye devam ediyor. Bu yüzden Leyla ile Mecnun yayından kaldırılmasının ardından 8 yıl geçmesine rağmen hala adından söz ettiren bir dizi olmayı başarabiliyor.

 

Acun Ilıcalı’nın dijital yayın platformunda Leyla ile Mecnun’un yeni bölümleri 3 Eylül’de başlayacak. Dizinin fanları kadar diziye ilk kez şans tanıyacak olanlar da yayınlanacak ilk bölümü merakla bekliyor. Dizide yedinci kez bir başka Leyla göreceğiz. İzleyicinin merakının odak noktası da Mecnun ve bu yeni Leyla arasında yaşanacak ilişki. Herkes Mecnun’un bu sefer aşkı bulup bulamayacağını merak ediyor. Mecnun bu defa gerçek aşka ulaşacak mı yoksa yine onu büyük bir hüzün mü bekliyor? Daha önceki Leyla tecrübelerinin çoğu hüzünle sonuçlanmıştı. Özellikle de ilk ve orijinal Leyla ile olanlar herkesi ağlatmıştı.

 

Exxen platformu Leyla ile Mecnun ile birlikte cesur adımlar atmaya devam ediyor. Dizinin kaç sezon ya da kaç bölüm süreceği henüz belli değil. Fakat, tek sezonda bitme ihtimali de yok gibi görünüyor. Leyla ile Mecnun bir TV efsanesi ve bu efsane birkaç gün içerisinde geri dönüyor. Kadronun aynı kalmış olması dizinin kendine has kalitesinden herhangi bir eksilme ya da azalma olmayacağının en büyük kanıtı. Leyla ile Mecnun yine güldürecek, şaşırtacak, ağlatacak, izleyiciyi kelimenin tam anlamıyla duygudan duyguya sokacak. Duygulara hitap eden bir dizinin de başarısız olması çok güç. İlk bölüm için geri sayım başladı ve herkes sabırsızlıkla bekliyor.

6 Görüntülenme
Exxen Leyla ile Mecnun’u Yeniden Yayınlıyor

Exxen Leyla ile Mecnun’u Yeniden Yayınlıyor

Resimler 2