İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konusanlar izle

Farzar, Netflix İzle

Farzar, Netflix İzle
+ - 0

Netflix birçok animasyon dizi ve filme sahip bir platform. Bunlardan biri de yakın zamanda eklenen Farzar. ‘Brickleberry’ ve ‘Paradise PD’ yaratıcılarından müstehcen bir bilim kurgu hikayesi. Brickleberry ve Paradise PD’de dünyaya bağlı kaldıktan sonra, “tarzlarını” alıp bilimkurguya uyguladılar. İlk bölümde bir kere bile gülmeseniz de yaratıcıların bir araya getirdiği hikayenin tek başına ayakta kalabileceğini fark edeceksiniz. Hikaye güzel ve ilgi çekici. Çok fazla küfür var. Bu yönden eleştirilebilir. Ancak bol küfürlü işler dizinin yaratıcılarının bir imzası gibi. Diğer eserlerinde de küfür ve argoya sıkça yer verdiler. Farzar dizisinde de durum değişmiyor.

Farzar İzle

Fichael, babası Renzo da dahil olmak üzere insanların, yerlilerin kafalarıyla voleybol oynayan şeytani işgalciler olduğunu öğrendiğinde, varlığına dair tüm görüşü değişiyor. Tüm kötülüklerin arkasındaki kişinin babasının olması onu bambaşka bir duruma sürüklüyor. Gezegendeki kötülüğü silmek gerçek amacıyken bunu en sevdiği ve saygı duyduğu kişinin yapıyor oluşu onu bazı ikilemlere sürüklüyor. Yetişkinlere yönelik içerik animasyonu son yıllarda büyük bir yükseliş yaşadı ve ekranlarımıza giderek daha fazla dizi geldiğini görüyoruz. Rekabet hayli büyük. Farzar tüm bu rekabet içerisinde rakiplerinin yanında yer almak isteyen bir dizi olsa da kalite açısından pek de iyi sayılmaz. Sadece küfür mizahı diziyi bir yere kadar götürüyor.

Farzar Seyret

Karakterlerin kendilerine has derinliği olma potansiyelleri var. Ancak, bu potansiyel çok da iyi kullanılmışa benzemiyor. Dalga geçilecek pek çok şaka ve bayağılık varken benzer konular üzerinde durmak diziyi biraz da olsa sıkıcı hale getiriyor. Gezegenini istilacılardan kurtaran ve tahtı elinde tutmak ve gezegenini korumak için inanılmaz derecede yaşlı karısıyla evlenen bencil insan savaşçı Renzo’nun hikayesini izliyoruz. Otuz yaşında gerçek bir general olmaya layık olduğunu babasına kanıtlaması gereken Prens Fichael kendi kendisine bir görev belirliyor. Fakat işler pek de planladığı gibi gitmiyor. Fichael gezegeni kötülüklerden kurtarmak isterken bu kötülüklerin arkasında babasının olduğunu öğrendiğinde işler çığırından çıkıyor.

Farzar (Netflix)

Aslında sınıf savaşı, kapitalizm ve sömürgecilik gibi birçok sosyal meseleyi ele alıyor. Bunlar diziye bir derinlik katsa da üstlerinde pek durulmuyor. Gereksiz cinsel içerikli şakalar arasında işin ciddiyeti kayboluyor. Bu da dizinin eksilerinden biri diyebiliriz. Lande Reddick (The Wire), David Kaye (The Eternals), Jerry Minor (Brickleberry) Gray DeLisle (The Simpsons) ve daha fazlasını içeren önemli bir seslendirme ekibine sahip. Hepsi de alanlarında en tanınmış isimler arasında yer alıyor. Bu da en azından seslendirme konusunda kalitenin üst düzey olmasını sağlıyor. Ancak, maalesef dizi hakkında üst düzey olan tek şey seslendirme. Farzar izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Ancak, platformda birçok farklı yetişkinlere yönelik animasyon var. Daha ciddi ve daha kaliteli işler izlemek isteyenler site içerisinde farklı aramalar yapabilir.

 

Yorum Yap