İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

First Kill, Netflix İzle

First Kill, Netflix İzle
+ - 0

Yasak aşk hikayeleri izleyicilerin en sevdiği konulardan biridir. Özellikle de birbirine düşman gruplar içerisinde yaşanan aşk hikayelerinin tadı bir başka. Hele bir de doğaüstü konular varsa tadından yenmez. Netflix’te yayınlanan First Kill de böyle bir dizi. Bir vampir ve bir vampir avcısının aşkını anlatıyor. Netflix’in yeni gençlik draması çok tanıdık ama 2020’lerin modern tarzında anlatılan bir hikayeye sahip. Aslında, V. E. Schwab tarafından kısa hikayesine dayanarak yaratılan First Kill’in derinliklerinde çok güzel hikayeler ve mesajlar var. İzleyicinin sıkılmadan tüm bölümleri bir solukta izleyeceği bir yapım olarak dikkat çekiyor.

First Kill (Netflix)

First Kill Netlix’in gençlik konulu vampir dizilerinden. Bu, iki talihsiz aşığın birbirine aşık olduğu ve karşıt koşullara rağmen işleri yoluna koymaya çalıştığı klasik Romeo ve Juliet hikayesi. İlk bölüm biraz ağır ilerlemesine rağmen sonradan açılan türde bir yapım. Hikayenin ilk sezonu 8 bölüm. Yani bölüm sayısı az. Bu sayede olayların hızlı bir şekilde geliştiğini görüyoruz. Lewis ve Hook aslında birbirleriyle güçlü bir kimyaya sahipler. “Sevimli” bir şekilde tanıştıkları andan itibaren, ikisi arasında sadece profesyonel arzudan daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz. İkilinin duygu durumlarındaki değişimleri izlemek keyifli. Dizinin tepe noktası da sırların açığa çıktığı sahneler. İki aşık büyük bir ikilem içerisinde kalıyorlar.

First Kill İzle

Belirtilmesi gereken en önemli noktalardan biri de bu aşıkların ikisinin de genç kızlar olması. Netflix içeriklerinde bolca, hatta bazen eleştiriler alacak kadar fazla eşcinselliğe yer veriyor. First Kill de onlardan biri. Vampir de vampir avcısı da lezbiyen karakterler. Vampirler, hortlaklar ve kurt adamlar da dizide yer yer kendilerine alan buluyor. Aklınıza gelebilecek tüm yaratıklar mevcut. Juliette (Sarah Catherine Hook) ve vampir avcısı Calliope (Imani Lewis) görevleri ve duyguları arasında sıkışıp kalan iki genç kız. Juliette’in ebeveynleri Sebastian (Will Swenson) ve Margot (Elizabeth Mitchell) ve Cal’ın ebeveynleri Talia (Aubin Wise) ve Jack’in (Jason R. Moore) elbette bu yasak ilişkiye karşılar.

First Kill Seyret

First Kill’in ana karakterleri ise asi gençler ve ailelerini pek de dinleyecek gibi durmuyorlar. Bazı yönlerden Twilight serisinden de etkilenilmiş. Son zamanlarda LGBT+ gençliğinin kendileriyle alakalı dizi ve filmlere ilgi göstermesi de dizinin ortaya çıkmasındaki önemli bir sebep. Onlar da artık geniş çaplı bir tüketici grubu ve ülkemizde pek olmasa da batıda onlara dönük işler epey yaygın. Netflix de bu fırsatı asla kaçırmayan bir platform. First Kill izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Bu en ünlü dijital yayın platformunda daha birçok LGBT+ içerikli yapım yer alıyor. Aynı zamanda yine birçok doğaüstü dizi ve film de var. Bunca seçenek içerisinde First Kill’e bir şans verip vermemek de tamamen izleyiciye kalmış bir tercih.

 

Yorum Yap