Fishbowl Wives Netflix Izle

Fishbowl Wives, Netflix İzle

Fishbowl Wives izle, Netflix Dizi Şub 17, 2022 Yorum Yok

Fishbowl Wives, Netflix İzle

İhanet!!! Erkek ya da kadın farkı olmaksızın insanların en çok korktuğu şeylerden biri. Herkesin buna karşı tepkisi farklı olabiliyor. Kimileri çok aşırı tepkiler verirken kimileri de sessiz kalmayı tercih ediyor. Sonuç ne olursa olsun sebep olduğu psikolojik yıkım asla görmezden gelinemez. Fishbowl Wives da Netflix’in ihanet üzerine çekilmiş dizilerinden biri. Japon yapımı bu dizi bir çizgi roman, yani mangadan uyarlanma. Başrollerde de kadınlar var. Yani, burada ihanete uğrayanlar da ihanet edenler de kadınlar. Sevgililer Günü’nde, Uluslararası Romantizm ve Aşk Günü’nde, aldatma ve evlilik dışı ilişkiler hakkında yayına girmesi, yani 14 Şubat’ta yayınlanması biraz tuhaf oldu tabii.

Fishbowl Wives, Netflix İzle

Orijinal manga Ryô Kurosawa’ya ait. Görünürdeki kahraman, bir kazadan sonra salon sahibi Takuya’nın ürkek, hırpalanmış ev kadını haline gelen Sakura’dır. Ancak Haruto adlı bir evcil hayvan dükkanı sahibiyle tesadüfen karşılaşması, Sakura’nın hayatını değiştirir. Bu genç adamda kocasında bulamadığı şefkati görür. Onunla yaşamaya başlar ve kocasını terk eder. Çünkü, Sakura hem fiziksel hem de duygusal şiddet görmektedir. Üstelik çocuk sahibi de olamamaktadır. Tabii, dizide anlatılan tek hikaye Sakura’nın hikayesi değil. Aynı apartmanda yaşadığı, komşu kadınların aldatma hikayeleri de yan hikayeler olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan bazıları kelimenin tam anlamıyla tuhaf öyküler olarak dikkat çekiyor.

Fishbowl Wives, Netflix İzle

Sakura, Takuya ve Haruto arasındaki üçgen dinamik, açıkça dizinin ana çatışmasıdır, ancak konuları veya tonlarında tutarlı olmayan çok sayıda ikincil karakter ve olay örgüsü var. Format biraz olağandışı gibi görünebilir. Ki, zaten öyle. Hikayede bir bütünlük yokmuş gibi görünse de aslında anlatılan olay gayet basit. aldatan kadınlar ve bu eylemlerinin mantıklı ya da mantıksız sebepleri. Sakura’nın hikayesi dizinin temel direği. Yan hikayeler ise destekleyen sütunlar. Diziye göre erkekler biraz şeytanlaştırılmış ve kötülükleri abartılmış. Gerçeğe dayanmıyor diyemeyiz, ancak örnekler epey ekstrem. Gerçek hayatta milyonda bir karşınıza çıkabilecek nedenler olağanmış gibi gösterilmiş. Bu da dizinin inandırıcılığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip diyebiliriz.

Fishbowl Wives, Netflix İzle

Ancak, birkaç olumsuz özellik dizinin bütününün kötü olduğu anlamına gelmiyor. Gayet izlenebilir, izlerken de eğlenilebilir bir yapım. Bünyesinde bolca çıplaklık ve erotik sahneler de barındırıyor. Ancak, bazıları cidden gereksiz. Olmasa da olur sahneler, keza dizinin bütününe etkileri yok. Etkisi olan sahneler ise zaten göze batmıyor ve normal geliyor. Japon balıkları ve akvaryumlar dizide metafor unsuru olarak kullanılmış. Balıklar da kadınlar gibi güzel, ama özgür değiller, akvaryumdalar gibi bir mesaj verilmeye çalışılmış. Diziyi izlediğinizde aldatmak ile alakalı fikirlerinizde ufak tefek değişimler olabilir. Fishbowl Wives izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda tıpkı bu yeni Japon dizisi gibi konusu aldatan ve aldatılanlar olan farklı dizi ve filmleri bulup izlemek de mümkün.

Fishbowl Wives, Netflix İzle

Yorum Yok

Yorum Yap