İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konusanlar izle

Fringe, Blu TV İzle

Fringe, Blu TV İzle
+ - 0

Fringe, Blu TV İzle

Bugüne kadar çekilmiş bilim kurgu yapımları arasında kuşkusuz Fringe’in önemi çok büyük. Tıpkı efsane dizi X Files gibi Fringe de kendi alanında efsaneler arasına girmeyi başarmış bir yapım. Birbiriyle bağlantılı ve bağlantısız birçok bölümden oluşan dizi yayına girdiği yıl büyük sükse yapmıştı ve büyük bir hayran kitlesini peşinde sürüklemişti. Fringe şu an yerli dijital platformlarımızdan biri olan Blu TV’de bilim kurgu türü hayranlarını bekliyor. Fringe, beş sezon boyunca izleyicisine verdiği neredeyse her sözü yerine getirdi. Gerilimin yanında heyecan ve korku da vardı. Temel değerlerine sadık kaldı: ailenin önceliği, güvenin kutsallığı ve sevginin gücü…

Fringe, Blu TV İzle

Ana karakter Olivia bir ajandı ve tesadüfler eseri tuhaf olayların döndüğü bir ortamda kendisini buldu. Bu olayları incelerken eskiden çok büyük bir dahi olarak görülen Walter’dan yardım alması gerekiyordu, ancak Walter kendisine bakacak durumda değildi. Burada ona bakıcılık yapmak için devreye oğlu girdi. İlk başta bunun için isteksiz olsa da Walter ve Olivia’ya pek çok konuda yardım etti. O da en az babası kadar zekiydi. Fringe’in gücü, üç kahramanında ve gösteriyi çekici tutan birbirleriyle olan karmaşık ilişkilerinde yatmakta. İzleyenin asıl ilgisini çeken de zaten bu üç karakter arasındaki diyaloglar ve olaylara karşı verdikleri tepkilerdi.

Fringe, Blu TV İzle

En iyi şekilde akıllı bilim kurgusu ve mükemmel hikayesiyle dokunmuş, onu modern bir X-Files gibi hissettirmişti. Konu, normal bilimsel kanallarla açıklanamayan vakalar olan “Fringe” bilimini araştırmak için bir araya gelen üç karaktere odaklanıyor. FBI ajanı Olivia Dunham, şimdilerde akıl hastanesinde yatan, dahi fizikçi Walter Bishop ve onun uzun süredir ilişkisini kestiği oğlu Peter Bishop ana karakterlerimiz. Dizinin her bölümünde farklı hikayelere yer verilmiş olsa da aslında tüm bu olaylar bir şekilde birbiriyle bağlantılı. Çoğu da Walter’in geçmişte üzerinde çalıştığı konular. Bölümler gerçekten iyi tempolu ve güzel bir şekilde bir araya getirilmiş. Kurgu gayet zekice tasarlanmış ve akılda kalan her soru cevabını buluyor.

Fringe, Blu TV İzle

Dizide her bölümde karşımıza çıkan gizemli bir kel adam ve elbette tüm kötülüklerin arkasında bir de şirket var. Şirketin sahibi ise Walter’in eski çalışma ortağı. Dostlardan biri milyar dolarlık bir şirket sahibi olurken diğerinin akıl hastanesine kapatılması da senaryonun ilginç taraflarından birisi. Bazen Fringe’in ilk sezonunda olabildiğince fazla içerik sıkıştırmaya çalıştığını ve sonuç olarak bazı hikayelerin biraz ince veya biraz hızlı uzatıldığını hissedebilirsiniz, ancak bölümler ilerledikçe bu fikriniz değişecek. Her ayrıntının kendisine has bir yeri ve önemi mevcut. Fringe izlemek için Blu TV abonesi olmak yeterli. Platformda dizinin tüm bölümleri izleyicileri bekliyor. Hem yerli hem de yabancı yapımlar arasından gayet zengin bir mecra ve her zevkten izleyici için bir şeyler mevcut.

Fringe, Blu TV İzle

Yorum Yap