Gecmisle Dans Stay Close Netflix Izle

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Film izle, Netflix film Oca 17, 2022 Yorum Yok

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Türkçe’ye Geçmişle Dans olarak çevrilen Netflix mini dizisi Stay Close Türk izleyicilerinin de dikkatini çeken, güzel bir yapım olarak karşımıza çıktı. Harlan Coben’in 31 romanından on dördü Netflix’e uyarlanacak. Yazar genel olarak gerilim türlerinde eserler veriyor. Kitapların bazıları dizi bazılarının da film olacağı söyleniyor. Geçmişle Dans da onlardan biri. Dizi Megan karakterine odaklanıyor. Dışarıdan oldukça sıradan, hatta sevilen bir insan. Sevgi dolu bir ailesi ve güzel bir evi var. Her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. Ta ki, geçmişinden bir şeyler ortaya çıkıp sahip olduğu her şeyi tehdit edene dek.

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Aslında genel konu sıradan görünebilir. Daha önce sayısız dizi ve filmin böyle bir konuya sahip olduğu doğru. Geçmişle Dans’ın bize sunduğu farklılık işleyişte. Gerçekten izlerken benzerlerinden farklı bir yapım olduğunu görüyorsunuz. Gerilim ve diğer duyguların dozları da çok iyi ayarlanmış. 17 yıl önce Stewart Green adlı biri kaybolur. Aynı yerde, aynı günde Carlton Flynn de kaybolunca oklar bu iki kişinin tanıdıklarına döner. Araştırmalar da bu ortak tanıdıklar üzerinde yoğunlaşır. Bu son kaybolma olayından sonra herkesin hayatı bir şekilde etkilenir. Megan, dışarıda bir gece geçirdikten sonra, kapısının önünde “Cassie” adına yazılmış bir kart bulur. Bu onun herkesten sakladığı eski ismidir.

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Kartı gönderen kişi buluştuklarında ona “Bugünlerde herkes bulunabilir,” diye bir cümle kurar. Cassie’nin eski hayatından kaçmak istemesinin nedeni olan Stewart’ın geri döndüğü konusunda onu uyarmak istemektedir. Fakat, Megan onun öldüğünü sanmaktadır. Bu sayede 17 yıl önce Stewart Green’in kayboluşunun Megan’ın başının altından çıkmış olduğunu görüyoruz. Cassie daha önce bir striptizci olarak çalışıyordu ve Stewart kendisine sapkınlık derecesinde takıntılıydı. Dizide Green’in adını sık sık duyuyoruz. Aslında bu kayıp adamın birçok farklı kişiyle meselesi var ve geri döndüğü dedikodusu huzursuzluğu bozmaya yetiyor. Bu arada henüz kaybolan Flynn’in babası da oğlunun bulunması için kelle avcılarını kiralıyor.

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Dizide her karakterin kendisine has bir öyküsü var ve bunlar bazen geri dönüşlerle anlatılıyor. Megan’ın yeni ailesi, eski sevgilisi ve dostları, Flynn ve babası, kayıp olaylarına bakan polisler, kelle avcıları… Birbirlerinden çok farklı görünen bu insanların aslında pek çok derdi ve sakladıkları sırlar var. Bir şeyler saklayan tek kişi Megan değil, fakat ana karakterimiz olduğu için onun sırları diziyi bütün hale getiren bir ana unsur. Kayıp olaylarının yerel festival gecelerinde olması polislerin aklına seri katil fikrini getiriyor. Seks işçilerinin karalanması, kadınlara ve kız çocuklarına karşı işlenen toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve kanunsuz adalet hakkında çeşitli konulara da değiniliyor. Geçmişle Dans izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Dizi şu anda Türkiye’de en çok izlenen içerikler arasında yer alıyor.

Geçmişle Dans (Stay Close), Netflix İzle

Yorum Yok

Yorum Yap