Get Out Amazon Prime Video Izle

Get Out Amazon Prime Video İzle

Amazon Prime Video Ağu 03, 2022 Yorum Yok

Get Out kuşkusuz son dönemlerde çekilen korku ve gerilim türü filmler arasında önemli bir yere sahip. Hem konu olarak oldukça orijinal hem de yönetmenlik ve oyunculuk açısından epey başarılı. Bünyesinde ırkçılıktan güven sorunlarına, biraz da bilim kurguya kadar pek çok farklı konu da barındırıyor. Senaryo zekice kurgulanmış ve işlenmiş. Yazar ve yönetmen Jordan Peele filmin arkasındaki isim. Hikaye siyahi bir erkeğin beyaz kız arkadaşının ailesiyle tanışmak için bir hafta sonu evlerine gitme kararıyla başlıyor. Gencin yakın arkadaşı onu asla beyaz bir kızın aile evine gitmemesi konusunda uyarsa da onu dinlemiyor.

Get Out Amazon Prime Video İzle

Çift, kırsaldaki aile evinde bir hafta sonu için hazırlanırken Chris, kız arkadaşı Rose’a çekincelerini söylüyor. Genç kız ise beyin cerrahı olan babasının iki kez Obama’ya oy verdiğini, eğer yapabilseydi üçüncü kez de vereceğini söyleyip onu rahatlatıyor. Rose’un annesi Missy de kızının erkek arkadaşını tek seansta sigaradan vazgeçirince işinin uzmanı bir psikolog olduğunu anlıyoruz. Aslında her şey güzel başlıyor. Eğitimli ve zengin bir aile, güzel bir ev, güzel yemekler. Ancak, evdeki hizmetçilerin siyahi olmaları genç adamı rahatsız ediyor. Hizmetçiler ise durumdan pek şikayetçi görünmüyorlar. Aile de onlarla aralarının çok iyi olduğunu söyleyince genç adam inanmış gibi yapıyor.

Get Out Seyret

Irkçılık konulu pek çok korku filmi var. Genelde o filmlerde Ku Klux Klan üyeleri siyahileri yakalayıp çarmıha gerer ya da buna benzer şiddet eylemleri vardır. Get Out biraz daha farklı. Şiddeti öne çıkarmıyor. Bunun yerine, agresif bir şekilde korkutucu olmaya çalışan ırkçı davranışların ne kadar korkunç olduğunu göstermekle ve bu dehşeti içgüdüsel, bedensel bir şekilde hissetmek ile ilgileniyor. Bir nevi sosyal gerilim yapımı. Filmde aslında tüm beyaz karakterler siyahilere iyi davranıyor ve aslına bakarsanız onlara hayranlar. Fakat, bu hayranlık onlara sahip olma arzularını daha da güçlendiriyor. Köleleri olmalarını değil, bizzat onlar olmak istiyorlar. Bu konuda fazla ayrıntıya girmek spoilerlere sebep olacağından girmiyoruz.

Get Out Ücretsiz İzle

Get Out son yılların en başarılı korku ve gerilim filmlerinden biri olarak görülüyor ve bu konuda hakkını vermek lazım. Irkçılık sadece ABD toplumunun değil, dünyanın genel sorunlarından biri. Bu filmde ise sıradan fikir ve görüşlerden çok farklı bir şekilde ele alınmış. Filmin başında ve sonunda yer alan diyaloglar da bunu kanıtlıyor. Kimsenin üzerinde durmadığı farklı bir konu ise en sevdiğiniz kişi tarafından ihanete uğramanın acısı. Bu konu ırkçılık gibi global bir konunun çok altında kaldığı için üzerinde pek konuşan yok. Get Out izlemek için Amazon Prime üyesi olmak yeterli. Platform her geçen gün içerik sayısını arttırıyor ve bu da izleyenler için çok daha fazla alternatifin olmasını sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap