İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exxen

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle
+ - 0

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

Yönetmenliğini Ömer Sinir’in yaptığı, Senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit’in birlikte yazdığı, başrollerde de yine Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç gibi isimlerin yer aldığı, yerli dijital platformlarımızdan Exxen’de yayınlanan Gibi muhteşem iki sezon ile birden an itibariyle yayında ve sevenlerini bekliyor. Farklı şeyler izlemek isteyenler için gayet iyi bir alternatif. Dizi absürd komedi tarzında ve yer yer durum komedisine de kayıyor. Keza yaşanan olaylar gerçekleşmesi pek mümkün olaylar olmasa da milyarda bir ihtimalle de olsa gerçekleşebilir. Aslında olağanüstü bir olay örgüsü yok.

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

2. sezonu Exxen’de final yapan dizinin hayranları üçüncü sezon için haberler beklese de henüz bir gelişme yok. Ancak, Acun Ilıcalı’nın böylesine başarılı olmuş bir yapımı elinden kaçıracağını da kimse sanmıyor. En kısa zamanda yeni sezon için çalışmaların başlanacağı kulislerden gelen bilgiler arasında. Elbette henüz resmi bir açıklama yok. Gibi dizisi he bölümüyle sosyal medyada yayınlandığı günün tek konusu oluyor. Her bölüm insanları farklı hikayeleriyle kahkahalara boğuyor. İlk sezonun final bölümü olan Atın Bulunuşu da izleyenler için serinin en iyi bölümlerinin başında yer alıyor. Bu sefer hikayemiz günümüzde değil, bozkırlarda göçebe olarak yaşadığımız geçmişte geçiyor ve bir oba dolusu ilginç insanlar karşılaşıyoruz.

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

Aslında bu oba daha büyük bir obaya bağlıyken başlarındaki kişi kendi flamasını yapıp bağımsızlık isteyince tüm dostlarıyla birlikte obadan kovuluyor. Yılmaz bu konuda hakana epey tepkili. Hakanlık sistemi de pek sağlıklı değil. Yılmaz’ın bir diğer eleştirisi de bunun için. Çünkü, ilk “Ben hakanım” diyen kişi obanın başına geçme yetkisine sahip. Bu da büyük bir iktidar hırsını beraberinde getiriyor. Ahmet Kürşat Öçalan’ın canlandırdığı Hakan karakteri de obasıyla arasında çok fazla iyi ilişkilere sahip değil. Özellikle Yılmaz ile sürekli tartışıyor ve kendisinden büyük eleştiriler alıyor. O da bu duruma epey sinirlendiğinden Yılmaz ile epey uğraşıyor ve hiçbir tartışmada altta kalmak istemiyor.

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

Obadaki insanlar yolculuk yaparken birbirlerini sırtlarında taşıyor ve bu hayli zor bir durum. Derken daha önce görmedikleri bir hayvanla karşılaşıyorlar. Bu büyük hayvan hakkında kendi çaplarında teori ve fikirler üretiyorlar. Kimileri bu hayvanın atalarının ruhu olduğunu söylerken kimileri de tıpkı öküzlere yaptıkları gibi bu hayvanı bekçi olarak kullanmayı öneriyor. Öküzleri bekçi olarak kullanmaları pek işlerine yaramadığı için bu fikirden vazgeçiliyor. Daha sonra Yılmaz dayanamayıp tekrar eleştirilerine başlıyor ve yine büyük bir tartışma çıkıyor. Obadakilerin cehaletleri ile daha fazla mücadele edemeyen Yılmaz bu yeni buldukları hayvanın, yani atın sırtına atlayıp ortamı terk ediyor. Böylece ata binmek icat edilmiş oluyor. Gibi ilk sezon 12 ikinci sezon da 10 bölüm şeklinde yayınlandı. Gibi izlemek için Exxen’e giriş yapmak yeterli.

Gibi 1. Sezon 12. Bölüm “Atın Bulunuşu”, Exxen İzle

Yorum Yap