İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exxen

Gibi 2. Sezon 10. Bölüm, Vita Brevis İzle

Gibi 2. Sezon 10. Bölüm, Vita Brevis İzle
+ - 0

Gibi dizisi Exxen’de en çok ilgi gören ve sevilen dizi olarak görülüyor. Dizinin ilk iki sezonu büyük beğeni topladı. Özellikle de sosyal medyada dizi ile alakalı paylaşımlar büyük yer kaplıyor. Feyyaz Yiğit’in başrolde olduğu dizide Yılmaz ve İlkkan’ın her bölüm farklı maceralarını izliyoruz. Kimi zaman bu maceralara Ersoy da katılıyor. Absürd komedi türündeki dizinin üçüncü sezonu da çok yakında Exxen platformunda olacak. Fragman çoktan yayınlandı ve herkes dizinin başlamasını bekliyor. Yeni sezonun kaç bölümden oluşacağı ise henüz belli olmasa da en az on bölüm olacağı tahmin ediliyor.

Yönetmen koltuğunda Ömer Sinir’in yer aldığı senaryosunu ise Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit’in birlikte kaleme aldığı Gibi’nin başrollerinde Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç yer alıyor. Gibi 2. Sezon 10. bölüm, yani sezon finalinde ise bu sefer Roma İmparatorluğu topraklarına gidiyoruz. Yılmaz ve en yakın arkadaşı Septimus birer Roma senatörü ve keyifleri hayli yerinde. Zenginler ve günlerini kölelerini idam ederek ya da meclis toplantılarına katılarak geçiriyorlar. Hatta Yılmaz idam için yeni bir yöntem de icat ediyor. İlk kez asarak bir köleyi öldürüyor. Teknikten emin olmak için ikinci bir köleyi daha asıyor. Bu yöntemin gelecekte çok işe yaradığını söylüyor.

Fakat, işler Septimus için pek de iyi gitmiyor. İmparator tarafından vatana ihanet suçundan idama mahkum ediliyor. Karar büyük bir şok etkisi yaratıyor ancak Septimus karısının kaçma fikrine karşı çıkıp yargılanacağını söylüyor. Bunun için de Yılmaz’dan kendisini savunmasını istiyor. Asıl mesleği avukatlık olan Yılmaz on yıldır bu işi yapmadığını söylese de Septimus ısrarlarına dayanamayarak onun mahkemede avukatı olmayı kabul ediyor. Böylece dava günü gelip çatıyor ve Septimus senatonun karşısında mahkemeye çıkarılıyor. Suçlamalar aslında çok basit, fakat hemen hepsi imparatora hakaret içerikli. Yılmaz tüm iddiaları çürütüyor ve senato Septimus’un masum olduğuna karar veriyor. Fakat, ani bir gelişme bu sevinci yarıda kesiyor.

Mahkemede söylediği sözler yüzünden bu sefer Yılmaz idama mahkum ediliyor. Üstelik karar tam o anda veriliyor ve itiraz şansı da olmuyor. Kendisine intihar seçeneği sunuluyor ve intihar etmek için kendi icadı olan asılma yöntemini kullanmak istiyor. Tam kendisini astığı sırada imparatorun öldüğü haberi geliyor ve karar geçersiz kılınıyor. Yılmaz’ı ipten alıp indiriyorlar ve senatör olarak görevine devam ediyor. Mahkemede kurduğu süslü cümlelerin senato üzerinde çok büyük etkisi olduğu anlaşılıyor. Gibi 2. Sezon !0. Bölüm, Vita Brevis izlemek için Exxen abonesi olmak yeterli. Exxen yeni yayın dönemi için yeni ve farklı içerikler de hazırlamakta. Gibi dizisinin üçüncü sezonu da yeni gelecek içeriklerden biri. Çok kısa bir süre içerisinde izleyiciler sevdikleri diziyle kavuşma imkanı bulacak.

 

Yorum Yap