İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

God’s Favorite Idiot, Netflix İzle

God’s Favorite Idiot, Netflix İzle
+ - 0

Jim Carrey’nin başrolde olduğu Aman Tanrım filmini izleyenler bu seriye kendilerini aşina görebilir. Keza çeşitli benzerlikler taşıyor. İkisinde de dini temalara odaklanan o gülünç, hicivli komedi hissi var. Melissa McCarthy ve partneri Ben Falcone bu komedi yapımının başrol oyunları. Falcone’un karakteri Clark Thompson, bir gün işleriyle ilgilenirken bir yıldırım ona çarpar. Ve elbette hayatta kalır. Ancak Tanrı tarafından yeryüzüne inen kötülüklerle savaşmak ile görevlendirilir. Aniden çeşitli güçlere kavuşur ve bu güçler onun günlük hayatını olumsuz bir şekilde etkiler. Bu elim kazanın ardından sanki bir süper kahramana dönüşmüş gibidir.

God’s Favorite Idiot

God’s Favorite Idiot Hristiyan inancına dair birçok konuyu komedi unsuru haline getirmiş. Hatta mahşerin dört atlısı bile var. Netflix’in bu komedi dizisi güldürmek için dini referansları kullanmış bir yapım. Çok özgün bir fikir olmasa da konunun işleyişi epey iyi ve izleyenleri güldürmeyi başarıyor. Ben Falcone ve Melissa McCarthy, her bölümde maceraya atılırken ve destekleyici karakterlerinden mümkün olduğunca sıyrılırken izleyenlere eğlenceli anlar yaşatıyor. Dizide yan karakterlere pek değinilmiyor. elbette birkaç yan karakter var ancak odak noktası iki ana karakterimiz. Çok fazla derinlik ya da felsefe yok. amaç sadece güldürmek ve bu açıdan da üzerine düşeni yapan bir dizi.

God’s Favorite Idiot(Netfilix)

Kevin Dunn, Leslie Bibb, Yanic Truesdale ve Usman Ally gibi oyuncular da dizinin diğer rollerini paylaşıyor. Melissa McCarthy ve Ben Falcone gerçek hayatta karı koca olduklarından uyumları da harika. Evdeki uyumlarını diziye de yansıtıyorlar. Gerçekten eğlenceli bir çift olduklarını anlıyorsunuz. God’s Favourite Idiot, bölüm başına yaklaşık yirmi beş ila otuz dakika süren kısa bölümler halinde çekilmiş. Yani izleyiciyi sıkmıyor. Falcone, God’s Favorite Idiot’u bizzat kendisi yazdı ve başrolleri de kendisine ve eşine verdi. Clark’ın kıyameti önlemek için Tanrı’nın sözünü yaymaya çalışma yolculuğunu izlemek hayli keyifli. Elbette kendisine inanan insanlar bulmakta çok zorluk çekecek. Ancak, Tanrı tarafından size bir görev verildiyse bundan kaçma şansınız yok.

God’s Favorite Idiot İzle

Clark’ın neler olup bittiği ile ilgili bir iç çatışması olsaydı, kıyametin olabileceği veya olmayacağı gibi sıradan gerçeğin ötesinde riskleri artırsaydı daha ilginç olabilirdi. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi dizide işin felsefik kısmı neredeyse sıfır. Amaç sadece güldürmek olunca ciddiyetten epey uzaklaşılmış. Bu da izleyenlerde yavan bir tat bırakabilir. ancak, bölümlerin 25 dakika olması bu sıkıcılık ihtimalinin önüne geçmiş. Türk izleyicisinin “çerezlik” dediği türden bir dizi olarak bir şans verilebilir. God’s Favorite Idiot izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda birçok yerli ve yabancı komedi yapımı var. Eğer bu dizinin konusu ilginizi çekmediyse diğer sayısız yapımla da gülme ihtiyacınızı gidermek mümkün. Netflix içerik açısından bu kadar zenginken arada çok da iyi olmayan yapımların çıkması gayet normal.

 

Yorum Yap