İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

Good Omens, Amazon Prime İzle

Good Omens, Amazon Prime İzle
+ - 0

Good Omens, Amazon Prime İzle

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in, 400 sayfalık fantastik romanı, film ve TV endüstrilerinde kötü bir üne sahipti. Senaristler projeye burun kıvırdı ve yıllar boyunca ekrana getirmek için yapılan çeşitli girişimler hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Bununla birlikte, Pratchett’in 2015’te ölmeden önce ortağından tek arzusu bu kitabı bir şekilde ekrana taşımasıydı. Gaiman, altı bölümlük epik bir BBC/Amazon ortak yapımı olacak senaryoyu yazmaya başladı. Sonunda dizi ekranlarda yerini aldı ve Amazon Prime’da ülkemizden de izlenebiliyor. İlginç konusu ve usta kadrosuyla gayet dikkat çeken ve beğenilen bir yapım olma özelliğini taşıyor.

Good Omens, Amazon Prime İzle

Bir kitap uyarlamasını filme ya da diziye çevirmek okurlarını bazen rahatsız edebilir. Ancak, Good Omens’te bunu pek fazla görmedik. Michael Sheen ve David Tennant bir melek ve bir şeytan. Amaçları kıyameti önlemek. Crowley ve Aziraphale en başından beri Dünya’dalar ve kendi yollarıyla ikisi de kendilerini artık dünyanın yerlisi olarak görüyorlar. Aziraphale, Soho’da bir kitapçıya sahiptir ve dereotu soslu gravlax somonunu sever. Crowley, 1926 model bir Bentley kullanıyor. Birbirlerinin işlerine karışmamak için profesyonel bir anlaşma yaptılar ve boş zamanlarında bir dizi oldukça güzel gizli öğle yemeğinin tadını çıkarıyorlar. Tennant ayrıca, sık sık stil değiştiren alev kırmızısı saçları ile dikkat çekiyor. Sheen de gayet şık.

Good Omens, Amazon Prime İzle

Bu melek ve şeytanın arasında bir sevgi ve nefret ilişkisi var. Ancak, olay çok sevdikleri dünyanın yok olması olunca birlikte çalışmaya karar veriyorlar. Aslında içten içe insanları da seviyorlar. Öbür aleme yani ait oldukları yere dönmek istemiyorlar. Dünya onlar için çok eğlenceli bir yer ve sevdikleri her şey burada. Bunları bırakmak veya kaybetmeyi arzulamıyorlar. Yan roller de gayet iyi isimler arasından seçilmiş. John Hamm Cebrail rolünde karşımıza çıkıyor ve bu ikilinin yakınlaşmasından hiç de memnun görünmüyor. Kitapta çok fazla ortaya çıkan bir karakter olmasa da dizide John Hamm’e epey yer verilmiş. Hem okurlara hem de izleyicilere göre bu çok doğru olmuş. Herkes halinden memnun.

Good Omens, Amazon Prime İzle

Cennet artık geniş bir şirket merkezi, Cehennem ise aşırı kalabalık bir bodrum ofisini andırıyor. Dizide hem Cennet hem de Cehennem girişlerini gösteren sahne oldukça havalı bir sinematografi içeriyor. Bununla birlikte, Cebrail gibi karakterlerin eklenmesine rağmen dizi genel anlamda kitaba sadık şekilde ilerliyor. Birinci bölüm boyunca diyaloglar neredeyse kelimesi kelimesine aynı. Melek ve şeytan karakterlerimiz artık sonsuz savaştan bıkmış ve tamamen kendi yollarını arıyorlar. İkisi de kıyametin gelmesine yardım etmekle görevlendirildiklerinde, kaçınılmaz olarak onu durdurmak için birlikte çalışmaya karar verirler. Good Omens izlemek için amazon Prime Video üyesi olmak gerekiyor. Aylık ücreti sadece 8 lira ve Amazon Prime üyeliği siteden alışverişlerde de kolaylık sağlıyor.

Good Omens, Amazon Prime İzle

Yorum Yap