İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon
1
+ - 0

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon

Gözlerinin Ardında yeni sezon Netflix’te. Sarah Pinborough’nun romanından uyarlanan psikolojik gerilim türündeki Gözlerinin Ardında dizisi, eşinden boşanmış bekâr bir annenin, psikiyatrist patronuyla ilişki yaşamasını ve bu ilişki esnasında onun gizemli karısıyla da gizlice arkadaşlık kurmasını konu almaktadır. Bekâr anne, psikiyatrist patronu ve karısıyla kurduğu bu ilişkide kendini sapkın zihin oyunlarının içinde buluyor. 10 yıldır evlilikleri süren psikiyatrist David ve çarpıcı güzelliğiyle dikkat çeken Adele yeni bir şehre taşınır. Sorunlu evlilikleri olan çiftin hikayesi, David’in içten içe kaçış yolları aramasıyla bir barda tanıştığı Louise’le yasak aşk yaşamasıyla devam eder. Gizemli arkadaşlık kuran Louise ve Adele’nin hayatlarındaki ortak noktaları, ikisinin de ortak gece korkuları ve bununla baş edebilme yöntemlerini paylaşmalarıyla devam eder. Ortak gece korkuları nedeniyle bağlandıktan sonra, Adele’nin Louise’ in rüyalarını kontrol etmeye çalışmasıyla devam eder.

Gözlerinin Ardında, hayatlarını biraz daha ilginç hale getirmeye çalışan üç bıkkın insanı konu alan yeterince ilgi çekicim psikoseksüel gerilim dizisidir. Durgun ve sıradan yaşantısı olan yalnız, genç ve bekar bir anne olan Louise, kendisini karşı konulmaz bir şekilde yakışıklı patronu David  ve esrarengiz eşi Adele’yle ortak bir yaşam paylaşırken bulur.. Tüm sahneleriyle izleyiciyi canlı tutacak, sürükleyici, altı bölümlük mini bir netflix dizisi. Gözlerinin Ardında, gerilim türüyle başlayıp, izleyiciyi fantastik bir dünyanın içine koyuyor. Louise ve Adele, ortak gece korkuları nedeniyle bağlandıktan sonra, Adele gizlice yeni arkadaşına rüyalarının kontrolünü ele geçirmesi ve sonunda astral projeksiyonu uygulaması için koçluk yapar.

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon

Dizinin sonunu, karakterleri tahmin edebiliyor sansanız da, final bölümünde müthiş bir şok etkisi oluyor. Ufuk açan, ters köşe finale sahip bir yapım arıyorsanız listeye ekleyin derim.

başından sonuna soft bir şekilde ilerleyen ve gizemini hiç kaybetmeyen altı bölümlük mini bu dizi, netflix’in klasik avrupa dizilerindeki o temiz berrak kadrajları ve nizami çekimleri ile inanılmaz bir seyir keyfi sunuyor.

Dizinin çekildiği yerler;

İlk sahneleri İskoçya’da çekilen dizi,Fairdale Malikanesi denilen ve gerçekte neresi olduğu açıklanmayan bir yerde çekildi. Dizide de göreceğiniz üzere, burası sık sık eski zamanın hatırlandığı sahnelerde görülmektedir.

Dizinin geri kalanı ise Londra’nın kuzeyinde çekildi. David ve Adele’nin görkemli evlerinin dış cepheleri Islington’da çekildi. Dizide görülen diğer Londra lokasyonları arasında Hampstead Heath ve Camden Market bulunmaktadır.

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon Oyuncuları ve Karakterleri

Simona Brown ( Louise)

Genç, bekar ve çocuğuyla yalnız bir hayat yaşan Louise’in , patronu David ile tesadüfen bir barda tanışana kadar sıradan ve durağan bir hayatı vardır. Tek sıkıntısı gece yaşadığı gece terörü denilen, uykusunda ve rüyasında çokça huzursuz olduğu ve geçmiş yaşantısındaki sıkıntılar ve travmalar sebebiyle kurtulmakta güçlük çektiği bir rahatsızlıktır. Patron’u David ve patronunun eşi Adele ile tanışması,yaşamını alt üst eder.

Eve Hewson (Adele)

Psikiyatrist David ile evli olan ve sürekli evde yalnız kalmak zorunda kalan genç, güzel ve varlıklı bir kadındır.Geçmişte yaşadığı bir yangında anne ve babasını kaybeder. Bu sebeple ruh sağlığı merkezinde tedavi görür. İlk zamanlarda David ile güzel ve ilgili bir ilişki yaşayan Adele, yıllar geçtikçe David’ den aynı ilgiyi göremez.

Tom Bateman (David)

Yakışıklı ve gizemli olan David, Louise ile yasak bir ilişki yaşamaya başlar.Ruhsal sorunları olduğu gerekçesiyle eşi Adele’den gittikçe uzaklaşan David, kaçışı bir başka kadının bedeninde bulur. Karısı Adele ile geçmişte yaşanan ve sır olarak kalan olay döngüsünde savrulup durmaya devam eder.

Robert Aramayo ( Rob)

Adelenin, ruh sağlığı merkezindeyken tanıştığı çok yakın arkadaşıdır. O zamanlar erkek arkadaşı olan David’le bile paylaşmadığı sırlarını Rob ile paylaşan Adele, Rob’a sonsuz güven duyar. Uyuşturucu ve madde bağımlısı olan Rob, Adele’nin gece terörüyle baş etmesine yardımcı olmaya çalışmakta ve Adele’nin şeytanlarının üstesinden gelebilmesi konusunda ona yardımcı olmaya çalışır. Umutsuzca Adele’ye karşı platonik duygular besleyen Rob, gerçek dünyadaki arkadaşının kendisinden bir parça olmaması fikrine katlanamıyor.

Gözlerinin Ardında Yeni Sezon İnceleme

Adele içten içe kocasına olan öfkesini bastıramaz ve kocasıyla yasak aşk yaşayan Louise’i kocasından öç alması için bir araç haline getirir. Aşk üçgeni, aldatma, gerilim,drama gizem ögelerini dizide bulmak mümkündür. Gerilim ve fantastik seven izleyicilerin ilgiyle ve merakla izleyeceği bu seri için iyi seyirler diliyoruz.

Yorum Yap