İlginizi Çekebilir
Dsrz396XQAEUI78
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Hasan Can Kaya Kimdir

Hasan Can Kaya Kimdir

exxen-konusanlar-ne-zaman-basliyor-konusanlar-13830105_26_o

Hasan Can Kaya Kimdir

Hasan Can Kaya adından başarıyla söz ettiren ünlü bir komedyen olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor ve şu sıralar ülkemizin iddialı dijital platformu olan Exxen’ de programlarını sürdürüyor. Gelin başarılı komedyen hakkında bir şeyler öğrenelim.Öncelikle Hasan Can Kaya kimdir sorusunun yanıtını Türk komedyen ve stand-up sanatçısıdır olarak verebiliriz.

16 Aralık 1989 tarihinde İstanbul Güngören’de doğmuştur. Hasan Can kaya nereli diye sorarsanız ünlü komedyen aslen Malatyalıdır. Hasan Can Kaya doğduğu ilçe olan Güngören’de çocukluğunu geçirmiştir. Ünlü komedyen komik olması nedeniyle çocukken sürekli fırça yediğini, azar işittiğini söyler. Lisede yaptığı şakaların arkadaşları tarafından komik bulunması nedeniyle tiyatro ve komedi alanlarına yönelmiştir. Bu doğrultuda ilerleyen Kaya, Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Hasan Can Kaya ilişki durumu ile de merak konusu oldu.

Hasan Can Kaya kaç yaşında,31 yaşında olan komedyen aynı zamanda yay burcudur.

Hasan Can Kaya nın kendi yazdığı senaryo ve öyküleri ile bir film yapma isteği vardı. Bunun için bir süre senaristlik yapmaya karar verdi. Uzun yıllar komedi programlarında yazarlık yaparken diğer bir yandan kendi formatları da birbirinden farklı programlarda boy gösterdi.

Hasan Can Kaya kimdir, 2014 yılında Hep Zemin adlı gösterisi ile kısa sürede sosyal medyada adından söz ettirdi. Ayrıca başrollerini Demet Evgar ve Emre Karayel’in paylaştığı’’1 Erkek 1 Kadın’’ dizisinde de bir süreliğine yazarlık yapmıştır.

Daha sonra Leman Kültür Beşiktaş’ta stand-up yapmaya başladı. Gösterisine başlarda az insan gelirken ünü yavaş yavaş artmaya ve gösterilerine ilgi büyümeye başladı. Kaya’nın ilk çalışması olan program 12 Mayıs 2020 de ilk bölümü yayınlanan program kısa sürede 10 milyon izlenmeyi aştı.

Hasan Can Kaya Kimdir

Konuşanlar Talk Show

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yayın hayatını Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen adlı platformda sürdüren program seyirciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Farklı bir konsept olan bu programda interaktif bir üslup var. Bu gösteriyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise ana unsurun seyirciler olması. Gelen konuklara Kaya, başlarına gelen kötü hikâyeleri anlattırıyor. Bu hikâyelere göre seçtiği konuklarını sahneye alıyor ve sohbet böylece devam ediyor. Artık seyircilerin yanı sıra programda ünlü konukları da görmekteyiz.

Hasan Can Kaya kimdir sosyal medyada da geniş kitleler tarafından tanınan ünlü komedyen Youtube‘da 1,67 milyon, Instagram da ise1,2 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Hasan Can Kaya nereli sorusunun yanıtı Malatyalı olan komedyen 175 boyunda ve 76 kg dir.

 Hasan Can Kaya ilişki durumu, evet komedyenin Sultan San ile bir ilişkisi Peki Sultan San kimdir? İçerden birisi, Konuşanlar programının yönetmeni olur kendisi. Sultan San daha önce Beşiktaş Kültür Merkezi’nde çalışmış. Güldür Güldür Show, 5er Beşer, İnsanlar Âlemi, Can Dostlar San’ın en bilinen işleri.

Ayrıca Hasan Can Kaya daha önceki bir röportajında, Konuşanlar programının başlama hikâyesini şu sözlerle anlatıyor:

Hasan Can Kaya ilişki durumu, Sultan’ın ısrarları sonucu benim kaleme aldığım diğer projelerden birisi olan Konuşanlar’ı Programını hayata geçirmeye karar verdik. Konuşanlar programının izleyici tarafından tutulmasının sebebi de içeriğinin tamamıyla özgün olması.

Hasan Can Kaya programında dişçilik mesleği ile ilgili olarak ilişkin “dandik bir meslek” cevabı,  duyan herkesin eleştirisine sebep oldu. Gelen tepkiler sonucunda bahsi geçen kesit kaldırarak aynı videoyu Youtube’a tekrar yükledi. Çevresini izleyen ve böylece gözlem yeteneğini geliştiren Kaya, hayatını sürdürdüğü şehrin hikâyelerini de programı ile sentezleyince ortaya anlatacak çok fazla hikaye çıkıyor.

Hasan Can Kaya, konukları arasında dikkatini çeken kişilere mikrofon uzatıyor. Genellikle onları ters köşe edecek ve cevap verirken düşündürtecek sorular soruyor. Amaç da bu zaten, reaksiyon almak.

İzleyiciden en çok reaksiyon aldığı ve üzerinden muhabbeti devam Hasan Can yer yer sözü izleyicilerine devrediyor. Kaya “Konuşanlar” programından sonra başladığı Stand Up Party gösterisi ile Harbiye‘ye de çıktı.  Kendisi Harbiye Açık Hava Tiyatrosuna çok sayıda izleyici çekerek bir ilke de imza atmayı başarabildi. Gösteri için ziyaret ettiği p0ek çok ilde de biletler günler öncesinden tükeniyor.

Konuşanlar  programı tam anlamıyla interaktif olarak gerçekleştirilen ve doğrudan seyircilerle yapılan bir program. Klasik soruları ise genelde seyircilerin gündelik hayatına değinen şeyler oluyor. Seyirciler, gündelik hayatlarında anlatamadıkları pek çok komik anı herkesle paylaşıyorlar. Son derece eğlenceli ve komik anların yaşandığı

Hasan Can Kaya Kimdir

Hasan Can Kaya röportaj

1 çevrenizdeki insanların size hangi şekilde bahsetmesini istersiniz?

Öncelikle bu durum kimin hitap edeceğine göre değişir. Sevdiğiniz insanlardan yumuşak söylemler beklersiniz.

  1. Sosyal hayatınızda sizden daha yüksek bir zeka seviyesine sahip olduğu düşündüğünüz biri var mı?

Zekâ son derece kişisel ve özneldir. Bir alanda başarılı olan ve zekasını gösterebilen insanlar farklı alanlarda zekasını gösteremeyebilir. Yani bu durum tamamen ilgi alanları ile ilgili. Mesela bir arkadaşım var. fizik alanında kendisi bir ödül sahibi ama gel gelelim futbol hakkında ağzını bıçak açmaz.

  1. Bazı zamanlarda doğru olmayan şeylere fazlaca zaman ayırdığınızı düşünüyor musunuz?

Bunu neredeyse her an düşünürüm. İnsanla değişen bir yapıya sahip. Şuan ilgimi fazlasıyla çeken pek çok şey yarın çok saçma gelecek. Bence hepimiz bunu yaşıyoruz. Ben de bu durumu sıklıkla yaşı8yorum ve pek takılmıyorum. Bu an önemliyse önemsediklerimle önemli. Sadece şuanı umursuyorum

  1. Çok çile çektim ama kesinlikle buna değdi diyebileceğiniz bir olay var mı?

Bu durumu çok genel olarak değerlendirmek mümkün. Pek çok şey için çile çekmek gerek. Maalesef hayatın böyle bir yanı var. Bence bir amaç varsa ki hepimizin öyle bir amacı var. Çekilen tüm sıkıntılara değiyor denebilir. Sonuçta o çileler bizi başarıya ulaştıracak yolun üzerinde olan ve olmak zorunda olan şeyler.

Eskiden sadece okul için çaba harcayan çocuklar vardı. Yaptıkları çoğu zaman bana saçma gelmiştir. Benim haylazlıklarım da eminim onlara saçma geliyordu. Ancak onlar da çok çile çektiler. Ben de öyle ve sonuç. İtibariyle her iki taraf için de başarıya ulaştılar denebilir.

  1. Bir evcil hayvan besliyor musunuz? Evcil hayvan besleyenlerle ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

Eskiden evinde hayvan besleyen insanlara hatta hayvanlarla ilgilenen insanlara öfkeyle bakardım. Dünyada bu kadar aç insan varken hayvanların beslenmemesi gerektiğini düşünürdüm. Şimdilerde ise, evimde bir kedi var ve bu düşüncemin ne kadar yanlış olduğunu görüyorum. Adeta ailemizden biri oldu.

İnsanlar bir iyilik yapmak isterlerse yaparlar ya da yapmazlar bu durum tamamen kişiseldir. Hayvanları beslemek ile insanlara yardım etmek arasında hiçbir ilişki yok. İkisi aynı anda da yapılır. Ya da ikisi de aynı anda yapılamaz. Biri yapılırken diğeri göz ardı da edilebilir. Tamamen kişisel bir durumdur ve tercihler bu durumu şekillendirir. Şuanda evim sadece bir kedi beslemek için müsait olduğundan sadece onu besleyebiliyorum. İlerleyen süreçte evimin büyüklüğüne göre, çok daha fazla hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum. Ayrıca dışarıdaki hayvanlara da sıklıkla yardım ediyorum.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap