İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Disney Plus

Hawkeye, Disney Plus İzle

Hawkeye, Disney Plus İzle
+ - 0

Avenger ekibinin keskin nişancı üyesi Hawkeye’ı anlatan dizi Disney Plus platformunda izleyicisiyle buluştu. Hawkeye süper gücü olmayan kahramanlardan biri, ancak isabetli atışlarıyla bu açığı kapatıyor. Kendisini film serisinde de epey izlemiş ve hayran olmuştuk. Dizisinde de hayran bırakmaya devam ediyor. Loki’nin zamanı büken hikayesinin veya WandaVision’ın sitcomlardaki gerçeküstü yaklaşımının havasına sahip değil. Yine de Hawkeye, Marvel evreninin bir parçası olmanın getirdiği tüm karmaşık hikaye anlatımı unsurlarıyla kendisini fazla ciddiye almayan bir süper kahraman dizisi olmayı başarıyor. Çünkü onun kendisine has bir havası ve karizması var.

Hawkeye İzle

Hikaye aslında dolaylı olarak Hawkeye ile alakalı. Asıl karakter Hawkeye yerine Ronin olarak geçen Kate Bishop. Hawkeye Ronin olarak kötülerle savaşmayı bırakıp ailesiyle vakit geçirmeye başlamışken ortaya Kate çıkıyor. Kendisi Clint’i idolleştirmiş ve resmen ona tapıyor. Kate son derece çekici, sürekli kafasını karıştıran ve yine de genellikle konuşarak bu durumdan kurtulmayı başaran bir karakter. Clint ise tam tersi: somurtkan, karamsar ama her şeye hazırlıklı. Bu zıtlık sayesinde aslında birbirlerini tamamlıyorlar. Hikaye, en azından ilk başta, Ronin’e bağlı bir grup karanlık insanı araştıran bir dedektif hikayesi gibi yapılandırılmış. Dizinin MCU’nun geri kalanıyla kesişmesi çok uzun sürmüyor ve bunu birkaç farklı yönden yapıyor.

Hawkeye Seyret

İlk kesişme Black Widow’un sonundan geliyor. Black Widow’u izlemeden olaya Fransız kalmak normal. Yelena (Florence Pugh), Clint’i öldürerek kız kardeşinin ölümünün intikamını almaya yemin ediyor. Kendisi doğuştan bir katil ve oldukça eğitimli. Elbette Marvel’in sinematik evreni ile alakalı başka bağlantılar da var, ancak bunlardan fazlaca bahsetmek spoiler olabilir. Keza izlenecek çok fazla dizi ve film var ve hepsi de birbiriyle bağlantılı. Örneğin, aslında Daredevil’in düşmanı olarak gördüğümüz Kingpin de dizide yer alıyor. Bu tarz bağlantılar bizi ileride Örümcek Adam’a hatta x Men’e kadar götürebilir. X Men’in yayın hakları da artık Fox’u satın almış olan Disney’in elinde. Fakat Örümcek Adam Sony’de olduğu için onu görmemiz zor olabilir.

Hawkeye (Disney Plus)

Bu tür geçişler Marvel için yaygın. Çizgi roman ve çizgi filmlerde sık sık karşılaşıyorduk. Ekranda bunları görmek ise heyecan uyandırıcı. Hawkeye dizide birçok kötüyle uğraşmak zorunda kalıyor. Bunun için ailesi ile geçireceği zamandan da feragat ediyor. Clint ve Yelena arasındaki kaçınılmaz hesaplaşmayı izlemek hayli heyecanlı. Baştan sona eğlenerek izlenebilecek bir yapım. Marvel Sinematik Evreni genişlemeye devam ediyor ve bu durum olay akışının birazcık karışmasına neden oluyor. Yine de sıkı Marvel fanları için bu çok da önemli bir sorun değil. Hawkeye izlemek için Disney Plus üyesi olmak yeterli. Platformda Marvel dünyasından birçok yapım var ve bunlara filmler de dahil. Yeni çıkacak olan film ve diziler de şimdiden sırada.

 

Yorum Yap