İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Heartstopper izle

Heartstopper, Netflix İzle

Heartstopper, Netflix İzle
+ - 0

Heartstopper, Netflix İzle

Lise öğrencisi Charlie Spring’in (Joe Locke) yeni sıra arkadaşı Nick Nelson (Kit Connor) ile bakışmalarıyla başlayan dizi oldukça sevimli ve şirin bir yapım olarak göze çarpıyor. Karşılıklı tatlı gülümsemeler, bir “merhaba” ve en azından Charlie için bir aşk doğuyor. Açıkça eşcinsel bir genç olan Charlie’nin heteroseksüel rugby oyuncusu Nick’in duygularına karşılık verip vermeyeceği hakkında hiçbir fikri yok. Dizi gençlere yönelik bir yapım. Ancak sadece ergen bir kalabalığı hedef almıyor. Gençlik aşkı yaşamış herkes hedef kitlesi içerisinde. Charlie ve Nick’in arkadaşlığa dönüşen romantizmi, gergin bir heyecan ve aşırı özenle ele alınıyor.

Heartstopper, Netflix İzle

Alice Oseman’ın çizgi romanından uyarlanan Heartstopper kendini keşfetmenin ortasında hassas LGBTQ romantizmlerinin ve basmakalıp olmayan karakterlerin bir savunucusu. Heartstopper, kahramanı gururla eşcinsel tutarak kavramları alt üst ediyor: Beklenmedik duygularını çözmesi gereken aşk ilişkisi dizinin ana teması. Sezon boyunca, herhangi bir zorlama drama olmadan biseksüelliğini kavramaya ve kabul etmeye başlayan Nick üzerinde çokça duruluyor. Konusu bazı izleyicilere ters gelebilir, ancak kucaklayıcı ve kapsayıcı bir yapıya sahip. Ötekileştirmekten tamamen uzak bir yapım ve gerçekten yaşanabilecek bir olaya atıfta bulunması da artı yönlerinden biri. Aynı zamanda Charlie’nin en iyi arkadaşlarına da odaklanıyor: Zorbalıktan kaçmak için kız okuluna giden Siyah trans öğrenci Elle (Yasmin Finney), nadiren elinde bir kitap olmadan görülen Isaac (Tobie Donovan) ve Tao Xu herkesin sahip olmak isteyeceği bir arkadaş grubu.

Heartstopper, Netflix İzle

Grup, Elle’nin yeni arkadaşları Tara Jones (Corinna Brown) ve yavaş yavaş kendi ilişkilerini sergilemeye başlayan Darcy Olsson (Kizzy Edgell) ile bağ kuruyor. Tara ve Darcy’nin yolculuğu, daha çok bir kafa karışıklığıyla başlayan Charlie ve Nick’e ilginç bir paralellik sağlıyor. Neyse ki, dizi onları inandırıcı bir ivme ile bir araya getiriyor. Heartstopper, Nick ve Charlie’nin birbirlerine olan sevgilerini keşfetmelerine izin vermekten çekinmiyor. Gayet cesur ve yer yer toplumsal eleştirilerden de kaçınmayan bir dizi. Özellikle de homofobiye karşı söyleyecek sözleri olan bir yapım.

Heartstopper, Netflix İzle

Sadece sağlıklı ve gerçekçi bir şekilde heyecan verici ve çoğunlukla herhangi bir akran baskısından yoksun olunduğunda insanların kendilerini daha iyi anlatabileceğini ve ifade edebileceğini gösteriyor. Genç oyuncular da rollerinde epey başarılı. Finney, Brown ve Edgell, incelikli ve etkileyici performanslar sunuyor. Övgüyü sonuna kadar hak ediyorlar. Locke ve Connor, gösteriyi satan inanılmaz derecede sevimli bir ekran kimyasını paylaşıyorlar. Dizinin cesareti sıcaklığından hiçbir şey kaybettirmiyor ve ilham alındığı çizgi romana da bağlı kalınmış. Heartstopper izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platform her ne kadar bu konuda yoğun eleştirilere maruz kalsa da LGBT içerikli dizi ve filmlerin sayısı epey fazla. Platform şimdilik bundan geri adım atacakmış gibi de durmuyor.

Heartstopper, Netflix İzle

Yorum Yap