İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

High Water Netflix İzle

High Water Netflix İzle
+ - 0

High Water Netflix İzle

High Water Netflix İzle ile Netflix’in Polonya yapımı orijinal dizisi High Water pek çok şeyle ilgili, ancak çoğunlukla inkarla ilgili. Görünüşe göre insanlar evlerini su basacağını, haritalarının otuz yıl eski olduğunu ya da yönetimsel hatalarının yüzlerce cana ve milyarlarca dolara mal olabileceğini kabul etmek istemiyorlar. Apple TV+’ın yakın tarihli Five Days At Memorial’ı gibi, bu da gerçek hayattaki bir doğal afet ve öncesinde, sonrasında ve sırasında alınan kararlar hakkında bir yapım. Çok akıllı bir insanın kendisini dinlemek istemeyen insanları en başta oldukça açık olması gereken bir şeye ikna etmeye çalışması hakkında.

Bu dizideki bariz şey, Polonya’nın Wroclaw ve çevresindeki bölgelerin yaklaşmakta olan sel felaketi. 90’ların sonlarında meydana gelen Millennium Sel olarak adlandırılan gerçek bir felaket. Aslında felaket göz göre göre geliyor. Sözde uzmanlar sürekli bir şey olmayacağını, halkın paniğe kapılmaması gerektiğini öğütlüyor. Ancak, bazıları ise durumun vahimliğini hem halka hem de vatandaşlara anlatmaya çalışıyor. Bir sürü inkar ve ihmal yüzünden sayısız can ve mal kaybı gerçekleşiyor. High Water gerçek bir hikayeye dayanıyor ancak karakterler kurgulanmış. Hem de bu kurgulama gayet zekice bir şekilde yapılmış. Hiç kimse temiz değil. Ancak, olanların sorumluluğunu alma konusunda ise yine aynı kişiler pek istekli değil. Olan onca insana oluyor.

High Water Netflix İzle Full

Her şey, kimin, tam olarak ne söylediğine veya ne yaptığına ve tam olarak ne zaman yaptığına çok fazla dikkat edilmeden daha dramatik bir şekilde yapılandırılıyor. Olayların genel taraması doğru görünüyor, ancak karakterler kurgu olduğundan dolayı söylenen sözler ve yapılan hareketler ne kadar tarihsel konuya uygun orasını bilmek pek de mümkün değil. Gerçek ve kurgunun karışımı kesinlikle bu prodüksiyon lehine çalışıyor. Dizi 6 bölümlük bir mini dizi ve bu yüzden olaylar hızlı gelişiyor. Gerçi bazı sahneler biraz uzatılmış gibi duruyor. Konu 4-5 bölümde de sonuca ulaşabilirmiş gibi. Yine de izleyeni sıkmıyor. Senaristlerden oyunculara kadar tüm ekip işlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş.

High Water Netflix İzle Tek Parça

Her şey düşünüldüğünde, High Water iyi bir Polonya draması ve felaket dramalarının hayranıysanız, bu dizi mutlaka izlemeniz gerekiyor. 56 kişinin hayatına mal olan 1997 selini betimleyen, yavaş ilerleyen bu Polonya dizisi ülkenin 2. Dünya Savaşı’ndan beri başına gelen en büyük felaket olarak görülen, önemli bir trajedi ile alakalı. Gerçeklik hissi her sahnede var. 40.000 kişi her şeyini kaybetti. Peki bu nasıl oldu? Sel neden bölgeyi harap etti? Dizide bu soruların tüm cevaplarını bölüm bölüm bulmak mümkün. Hatta bazı şeyler o kadar bariz bir şekilde geliyorum diyor ki ekran başında sinirlenmemek elde değil. High Water izlemek için Netflix’e abone olmak gerekiyor. Platformda bu diziden başka gerçek ve kurgu felaket konulu yapımlar da var.

 

High Water Netflix İzle. Bölüm, High Water Netflix. Bölüm izle, High Water Netflix Alt Yazılı İzle, High Water Netflix bölüm, High Water Netflix bölüm full izle, High Water Netflix bölüm izle, High Water Netflix bölüm izle dizibox, High Water Netflix bölüm izle kaçak, High Water Netflix Dizibox izle, High Water Netflix Dizipal İzle, High Water Netflix Ekşi, High Water Netflix Exxen, High Water Netflix Exxen Full İzle,

High Water Netflix Exxen İzle, High Water Netflix Exxen Seyret, High Water Netflix Fragman, High Water Netflix Full HD İzle, High Water Netflix Full İzle, High Water Netflix İmdb, High Water Netflix İzle, High Water Netflix kaçak izle, High Water Netflix Seyret, High Water Netflix Shot İzle, High Water Netflix Tanıtım İzle, High Water Netflix Tek Parça İzle, High Water Netflix Türkçe Alt Yazılı İzle, High Water Netflix Video İzle, High Water Netflix Tanıtım

 

 

 

İzlemedia Netflix İzle

Yorum Yap