İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı film
  3. Hızlı ve Öfkeli Filmleri

Hızlı ve Öfkeli Filmleri

fastfivebannerlarge

Hızlı ve Öfkeli

“Hızlı ve Öfkeli” (Hızlı ve Öfkeli), Amerika Birleşik Devletleri’nde yasadışı sokak yarışları ve silah soygunları etrafında dönen bir dizi aksiyon filmi ve diğer çeşitli medya filmidir. Seri Universal Pictures (Universal Pictures) tarafından yayınlandı ve 2001’de yayınlandı. Dünya çapında büyük beğeni topladı ve izleyicilerden övgü topladı. Dizi 8 filmden oluşuyor ancak dağıtımcı, dizinin 9. (2020) ve 10. (2021) filmlerinin yayınlanacağını ve final filmi olacağını duyurdu.

Hızlı ve Öfkeli Filmleri

Seriler:

Hızlı ve Öfkeli

Filmin yönetmenliğini Rob Cohen, yönetmenliğini ise Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster ve Michelle Rodriguez üstleniyor. Özel Ryan ve Black Pitch’i kurtarmasıyla tanınan Michelle Rodriguez başrolde. Filmin bütçesi 38 milyon ABD doları, Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan hafta sonunda gişe 41 milyon ABD doları ve toplam gişe ise 207 milyon ABD dolarıdır.

Daha Hızlı Daha Öfkeli

2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilen “Hızlı ve Öfkeli” filminin devamı. John Singleton, Paul Walker, Tyrese Gibson, Eva Mendes, Devin Okee (Devon Aoki) ve Ludacris (Ludacris).

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı

“Hızlı ve Öfkeli” serisinin üçüncü filmi. Film 16 Haziran 2006’da gösterime girdi, yönetmenliğini Justin Lin, senaryosunu ise Chris Morgan üstlendi. Bu dizideki filmler diğer filmlerden farklı ve zaman da farklı. Bu filmin “Hızlı ve Öfkeli” serisinin altıncı filmi (zamanında gösterime girmiştir) hakkında olduğu tahmin ediliyor ve bazı dizeler altıncı ve yedinci filmleri birbirine bağlıyor.

Hızlı ve Öfkeli 4

Filmin yönetmeni Justin Lee, film yıldızları Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez ve Jordana Brewster.

Film, Dominic Toretto ve yeni ekibinin Dominik Cumhuriyeti’nde bir petrol tankerini kaçırmasıyla başlar. Ekibinde Letty Ortiz, Rico, Tego ve Han Lue var. Soygundan sonra yerini polise açıkladığında Dominik Cumhuriyeti’nden ayrıldı. Bir süre Panama City’de yaşadıktan sonra Torreto, kız kardeşi Mia’dan bir telefon aldı. Mia, Letty’nin öldürüldüğünü açıkladı. Dom, Los Angeles’a geri döner. Letty öldükten sonra nitrometan izleri buldu. Sonra Dom, Los Angeles’ta tek bir yerin bulunduğu Nitromethane’deki eski garaja gitti ve buraya David Park adını verdi.

Bu arada FBI ajanı Brian O’Conner (Brian O’Conner) uyuşturucu satıcısı Arturo Braga’nın izini araştırıyor. Onu ararken David Park’ın adını buldu. Dom, Park’ı bulup evine girdi ve onu konuşturmak için bacaklarını pencereden sarkıtmaya çalıştı. Brian O’Conner ayrıca Park’ın yerini buldu ve Dom ile orada buluştu. Brian, Dom’a adamı terk etmesini ve Letty’nin katilini bulup David’in ayaklarını bırakana kadar herkesi öldüreceğini söyledi. Brian, David’i kurtardı ve yeni FBI istihbarat ajanı oldu. Parker, Bryan’ı Los Angeles’ta bir sokak yarışına götürür; Braga, ABD ile Meksika sınırı arasında eroin taşımak için kazanan bir ekip kurar. Dom’da yarışıyor. Sonunda, Dom ve Brian karşı karşıya geldiklerinde Brian liderliği ele geçirdi, ancak Dom arka çamurluğuna çarparak Brian’ın dengesini bozdu ve liderliği ele geçirdi ve birinci oldu. FBI ajanı Brian gücünü bir sürücü Dwight Mueller’ı tutuklamak için kullandı ve konvoyu değiştirdi.

Hızlı ve Öfkeli Filmleri

Ertesi gün ekip, Fenix ​​ve Braga’nın adamlarıyla buluştu. Dom, Phoenix’in kim olduğunu anlar ve Letty öldürülür. Görünmez sınırı geçmek için yer altı tünellerini kullanmaları gerekiyor. Teslimat tamamlandıktan sonra Braga, sürücüyü öldürmesini emretti (Letty’nin bu işi Dom’un özgürlüğü için yaptığını, ancak teslimat bittikten sonra avlandığını ve öldürüldüğünü öğrendi). Dom, doğumdan sonra Fenix’e Letty’yi tarif etti. Birini öldürdüğünü söyledi, ancak konuşmadan sonra arabadaki benzini yaktı ve dikkatini dağıtmak için dikkatini dağıttı, Dom hazırlandı ve Fenix’i öldürmeye çalıştı. Fenix’i öldüremese de Brian’ın yardımıyla kaçtılar ve parayı onlara uzattılar. FBI, Drian’dan Dom ve Braga’yı istedi, ancak Brian ve Dom bir kez daha güçlerini birleştirdi ve Braga’yı yok etmeye karar verdi. Ele geçirdikleri parayı en güvenli yere, FBI otoparkına bıraktılar.

Braga ‘ya parasını iade etmek isterlerse gelip onu getirmesi ve bir görüşme ayarlaması gerektiğini söylediler. Don ve Bryan, FBI’da Braga’yla buluşmaya ve korumaya gittiler, ancak Braga’nın onları aldatmaya ve FBI’ın erken müdahalesi nedeniyle Braga ‘ya yanlış kişiyi tanıtmaya çalıştığını anladıklarında, Gerçek adamı kaçırdılar ve Braga Meksika’ya kaçtı. Dom ve Brian FBI’ın yetkisi altında olmadıkları için şu anda yalnızlar. Meksika sınırını geçip kilisede Braga’yı yakaladıklarında, Felix onları takip ederken geri dönüp onu yetkililere teslim etmeyi planladılar. Tünelde zorlu bir kovalamacanın ardından sınırı geçtiler ve Felix Dom’un arabasının altında mahsur kaldılar ve öldüler. Dom tutuklandı ve yargılandı. Brian’ın en iyi çabalarına rağmen Tang 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Film Mia ve Brian’ın ekibi ve Dom’un kaçırılmasıyla sona erer.

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

Filmin başrollerini Paul Walker ve Vin Diesel yaptı ve ilk kez 20 Nisan 2011’de Avustralya’da gösterildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde 29 Nisan 2011’de piyasaya sürüldü.

Film Brian O’Connor (Paul Walker), Dominique Torreto (Vin Diesel) ve Mia Torreto’nun (Brewster) 100 milyon doları soymak için komplo kurmasıyla başlıyor. Kısa süre sonra, iş adamı Hernan Reyes (Joaquim de Almeida) ve DEA ajanı Luke Hobbs (Johnson) işyerinde tutuklandı.

Eski polis memurları Brian O’Conner ve Mia Toretto, Dom’u hapishaneden serbest bıraktıktan sonra polisten kaçtılar, sınırı geçtiler ve Rio de Janeiro’da göründüler. Ortaklar özgürlüğü geri kazanmak için son işi yapmak zorundaydı ve ortaklar seçkin sürücülerden oluşan seçkin ekiplerini birleştirdi. Vicdansız iş adamlarından kurtulmanın tek yolunun, onları ölüme götürmenin tek yolunun onunla tanışmak olduğunu biliyorlardı. Ancak, onları kovalayan tek kişi iş adamı değildi. İnatçı federal ajan Luke Hobbs, Dunn ve Brian’ı1 takip etmekten sorumluyken, amacını asla kaçırmadı ve o ve ekibi, onları yakalamak için tam kapsamlı bir operasyon başlattı. Şimdi, Hobbs avının üzerine eğilme içgüdüsüne güvenmek zorundadır ve daha sonra diğerleri elini hızla tutup yakalayabilir.

Hızlı ve Öfkeli 6

Bu, 7 Mayıs 2013’te yayınlanan “Hızlı ve Öfkeli” film serisidir. Uluslararası prömiyeri 24 Mayıs 2013 tarihinde yapıldı. Filmde Vin Diesel, Dominic Toretto rolünde ve Paul Walker, eski polis Brian O’Conner rolünde. Dominic Toretto’nun sözde ölü sevgilisi Michelle Rodriguez, Jordana Brewer, Dominic Toretto’nun kardeş kıyafeti Brian O’Conner’ın kız arkadaşı Mia Toretto, Dwayne Johnson ve Luke Hobbs, Torreto ile anlaşmak istiyor Suçluları yakalamak için iş birliği. O boyadı.

Dom ve Brian çok önemli figürlerden oluşan bir çeteyi soyup takım için 100 milyon dolar kazandığından beri, para çağırmayan kahramanlarımız dünyanın tadını çıkarıyor. Ancak öte yandan kaçmadan, saklanmadan evde hayata dönme arzusu da etrafındaydı. Çok paraları olmasına rağmen, bir süre sonra evden ve aileden uzak yaşam zorlaşır. Aynı zamanda Hobbs, dünya çapında 12 ülkeye yayılan bir suç örgütünü soruşturmaya başladı. Bu organizasyon, her biri bir ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşuyor. Örgütün ikinci lideri Dom’un eski sevgilisi Letty, öldüğünü sandı! Bu adamlarla savaşmanın tek yolu onları sokak seviyesine çıkarmak. Hobbs, Dom’u Londra’daki ekibini yeniden düzenlemeye davet etti ve karşılığında, tüm dosyaları ve iddiaları düştü ve eve dönüp ailesiyle yeniden bir araya gelme sözü verildi.

Hızlı ve Öfkeli 7

Bu, “Hızlı ve Öfkeli” film serisinin yedinci bölümüdür. Filmin yönetmenliğini Chris Morgan, yönetmenliğini ise James Wen üstleniyor. Filmin yıldızları arasında Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell ve Jason Statham yer alıyor.

Owen Shaw ve mürettebat üyesi Dominic Toretto (Vin Diesel) mağlup olduktan sonra, Brian O’Conner ve takımın diğer üyeleri artık normal hayata ve istedikleri Amerikan hayatına dönebilirler, ancak Owen’ın ağabeyi Deckard Shaw (Jason Statham) Dominic Beni takip edin. Nedeni intikam için kardeşini incitmek. Bu nedenle ekip yine tehlikede olacak. Ekip, Han Lu’nun ölüm nedenini keşfettikten sonra, Deckard onları ilk keşfetmeden önce bunlardan birini öldüren adamı bulmaya koyuldu.

Hızlı ve Öfkeli 8

“Hızlı ve Öfkeli 8”, F.  Gray tarafından yönetilen ve Chris Morgan tarafından yazılan bir Amerikan aksiyon filmidir. “Hızlı ve Öfkeli” film serisinin sekizincisi. Güncel aktörler arasında Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Eva Mendes, Lucas Black, Kurt Russell, Charlie Theron ve Jason Statham yer alıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap