İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

Hotel Portofino, Gain İzle

Hotel Portofino, Gain İzle
+ - 0

Hotel Portofino, Gain İzle

Bazı eserlerde oyunculardan ve kişilerden çok mekan başroldedir. Gain’de yer alan Hotel Portofino da bu şekilde bir dizi. Başrolde eşsiz güzelliğiyle büyülü İtalyan Rivierası var. J.P. O’Connell’in kitabına dayanan Hotel Portofino sırf görselliği için bile izlenebilecek bir dizi. üst sınıf gezginler için bir otel açan İngiliz bir aileyi konu alıyor. İzleyenleri 1920’li yıllara doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Bella Ainsworth (Natascha McElhone), Hotel Portofino’yu işletmeye başladıktan sonra yaşananlar anlatılıyor. Bella’nın kocası Cecil (Mark Umbers), kızı Rose’u (Claude Scott-Mitchell) de bu işte kendisini destekliyor. Hotel Portofino güzel hazırlanmış bir senaryoya sahip.

Hotel Portofino, Gain İzle

Natascha McElhone, 1920’lerin ortalarında İtalya’nın en güzel sahil kasabalarından birinde İngiliz soyluları için bir otel açan Bella Ainsworth rolünde. Otelin en gözde içkileri lezzetli cin kokteylleri. Teyzesi Maggie Smith rolünü Anna Chancellor oynuyor. Karakteri hem yeğenine hem de çalışanlara karşı zorbalık yapmayı seven bir kadın. Kızları Rose Rose, I. Dünya Savaşı siperlerindeki deneyimlerinden dolayı travma geçirmiş bir ressam olan sevimli Lucian (Oliver Dench) ile evlenmek üzere otele getiriliyor. Bir çeşit anlaşmalı evlilik gibi. Ancak en yakın arkadaşı Anish Sengupta Rose’a deliler gibi aşık. Üstelik genç kız aldatılıyor. Lucian, geceleri sadece çarşafla onu bekleyen mutfak hizmetçisiyle sevişmeyi tercih ediyor.

Hotel Portofino, Gain İzle

Dizi biraz durağan görülebilir, ancak kendi içerisinde bazı önemli konuları var. Bunlardan birisi eser hırsızlığı. İzleyiciler bu elit ama insanların gizli saklı işler çevirdiği ortamda bir cinayetin gerçekleşmesini bile bekliyor. Dizideki kadın karakterler çok yönlü ve feminizme de biraz yakınlar. Savaşın üzerinden çok fazla geçmediği için dizide İtalya’da faşizm dönemine de sık sık vurgu yapılıyor. Bazı siyasi mesajları da var. Oteldeki müşteriler de farklı karakterlere sahip. Sporcular, sanatçılar, şehrin önde gelen isimleri, aristokratlar… Kısaca hepsi zengin kişilikler. Fakat, dizide otel çalışanlarının yaşamları ve psikolojileri de önemli bir yer kaplıyor. Sezon boyunca bu sınıf çatışmasını net bir şekilde görme imkanı doğuyor.

Hotel Portofino, Gain İzle

Yerel Belediye Meclisi’nden Vincenzo Danioni’nin (Pasquale Esposito) şeytani karakteri aracılığıyla, konukların zaten istikrarsız dengesini alt üst edecek gizemli bir hırsızlık ve politik drama içeren romantik, komedi ve aynı zamanda gerilim dolu bir yapım. Yani birkaç türden birden ayrıntılar var. Adam Wimpenny’nin yönetmenliği, karakterler hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak için kostümlerin yanı sıra otelin ayrıntılarına da odaklanıyor. Otelin kendisi ve çevresi sık sık izleyiciye gösteriliyor. Yani izleyenler de bu güzellikten bolca nasibini alıyor. Aşırı klişelere başvurmadan ve iki dili ve kültürü karıştırmadan izleyiciyi kendisine çekmeyi başarıyor. Önemli bir kısmı İtalyanca. Hotel Portofino izlemek için Gain abonesi olmak gerekiyor. Dizi ülkemizde sadece yerli platformlarımızdan biri olan Gain’de izleyiciyle buluşuyor. Dönem dizisi sevenler için güzel bir alternatif olabilir.

Hotel Portofino, Gain İzle

Yorum Yap