Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

George R. R. Martin’in roman serisi Game Of Thrones TV dünyasının efsaneleri arasında yer aldı. Hem konusu hem de karakterleri sayesinde tüm dünyada, büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Star, Targaryen, Baratheon, Tully gibi hanelerin neredeyse tüm soy kütüklerini izleyiciler ezberledi. Arya, Jon, Daenerys, Eddard, Cersei, Tyrion gibi karakterler izleyenlerin hem sevgisini hem de zaman zaman nefretini kazandı. Her ne kadar finali bazı izleyenleri memnun etmese de bu Game Of Thrones’u efsaneler arasına girmekten alıkoymadı. Dizi tarihinin en iyilerinden biri ve şu an aynı evrene House of the Dragon ile tekrar dönüş yapıyoruz.

House of The Dragon İzle

House of the Dragon Game Of Thrones’un öyküsünden 172 yıl önce yaşanan olayları anlatıyor. Yani, orjinal yapımdaki karakterlerin büyük büyük ataları ile karşılaşıyoruz. Yine genel olarak taht oyunlarına tanık oluyoruz. Fakat bu sefer taht oyunları 7 aile arasında değil bizzat Targaryen hanesinin içerisinde gerçekleşiyor. O zamanlar Westeros’a hükmeden aile, ejderha kanından gelen Targaryen hanesi ve en parlak dönemlerini yaşıyorlar. Üstelik ejderhaları da var. Görsellik tıpkı Game Of Thrones’taki gibi muhteşem. Daha ilk bölümden izleyiciyi ileriye dair büyük bir beklentiye soktuğu da açık. Üstelik yer yer orijinal seriye yapılan göndermeler de var.

House of The Dragon Seyret

Dizi Viserys’in tahta geçmesi ile başlıyor. Kralın en büyük erkek torunu ve tek rakibi de halası. Ancak, kral kızını değil torununu tercih ediyor. Viderys’in ise kendi yerine atayacağı bir erkek varisi yok. Ona en yakın varis kardeşi Daemon. Bir de kızı Rhaenyra Targaryen var. Konseydekiler Daemon’u genel olarak sevmiyor. Çünkü daha şehre gelir gelmez tüm suçluları öldürerek büyük bir katliam yaptı ve onun hırsının tehlikeli olduğunu düşünüyorlar. Özellikle de Kral Eli Lord Hightower ile adeta düşmanlar. Rhaenyra amcası ile aslında iyi geçinen bir kız. Aralarında pek sorun yok. Annesi ve erkek kardeşini doğum esnasında kaybettikten sonra babası tarafından tahtın varisi olarak atanıyor.

House of The Dragon Ücretsiz İzle

Bu atama Daemon Targaryen’in elbette pek hoşuna gitmiyor. Ancak, yeğenine karşı da bir garezi yok. Onun garezi daha çok ağabeyi ve etrafındakilere. Ağabeyi tarafından saraydan ve başkentten uzak tutulması onu epey üzmüş ve kızdırmış gibi görünüyor. Dizinin ilk bölümü Rhaenyra’nın varis edilmesi ile sona eriyor. Önümüzdeki bölümlerde büyük ihtimalle yaşanacak büyük bir taht kavgası olacak ve izleyiciler bunu görmek için şimdiden sabırsız durumda. En az Game Of Thrones kadar izleyenleri heyecanlandıracağı kesin. Özellikle de Daemon rolündeki Matt Smith kelimenin tam anlamıyla harika. House of the Dragon izlemek için şu an herhangi bir yasal platform yok. Ancak, çok yakın bir zamanda büyük ihtimalle ülkemizde de bazı yasal mecralarda yer alacaktır.

1 Görüntülenme
House of The Dragon İzle

House of The Dragon İzle

Kategori

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap