İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hükümsüz

Hükümsüz 10. Bölüm Exxen İzle

Hükümsüz 10. Bölüm Exxen İzle
+ - 0

Hükümsüz 10. Bölüm

Yeni yılın en büyük sürprizlerinden olan Exxen dijital yayın platformu herkesin bildiği ve beğeniyle takip ettiği Acun Ilıcalı tarafından kuruldu. Üye olmak için belirli bir miktar ücret alan platform yerli yapım birçok yeni projeyi üyelerine sunuyor. Bu yeni yapımlardan şüphesiz en çok merak edilenlerden biri Hükümsüz dizisi.

Hükümsüz dizisinin yapımcısı Mustafa Uslu. Kendisini Ayla, Müslüm gibi fazlasıyla ses getirmiş filmlerden de tanıyoruz ve başarılı yapımcı dizi sektöründe de ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlıyor. Dizinin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapıyor. Tanınan ve başarılı filmleriyle adından söz ettiren yönetmen başarılı bir iş için aranılan isimlerden biri. Dizi suç, polisiye türünde bir yapım ve meraklıları için oldukça heyecan verici. İzmir’de geçecek olan dizinin hem İzmir’i tanıtmak hem de dizi sinema sektörünün canlanması için destek olabilmek adına büyük bir misyonu var. Birkaç mekanda geçen dizi İzmir’in daha alt sınıf insanlarının yaşadığı Gültepe, Kemeraltı gibi mahallelerde geçiyor.

Sevilen dizinin oyuncuları şu şekilde:

  • Burçin Terzioğlu
  • Hande Doğandemir
  • Alican Yücesoy
  • İsmail Hacıoğlu

Yetenekli ve tanınan simaları göreceğimiz dizi türü sevenler için oldukça ilgi çekici. Dizi, “katledilen hayallerin gerçek hayat hikayeleri,” başlığıyla tanıtıma girdi ve bu bile pek çok kişinin izleyecekleri konusunda merak içerisine girmesine sebep oldu. Cinayetler üzerine yoğunlaşan dizide başta kadın cinayetleri olmak üzere birçok olay ele alınıyor. Gerçek hayatta yaşanılan olaylara da yer veren dizi mesaj verme kaygısı da güden bir yapım.

Hükümsüz 10. Bölüm Exxen İzle

Kadın cinayetleri günümüzde neden bu kadar çok arttı? Ölümler engellenemez mi ne yapılmalı üzerine bolca soru üreten ve bunları gerçek olaylardan bize aktarmaya çalışan dizi tam da ihtiyacımız olduğu bir dönemde bizlerle buluştu.

Dizinin bu kadar merak uyandırması ve ilgi çekmesi başarılı oyuncu kadrosu ve arka planı oldu. Yapımcı, yönetmen ve oyuncular beklenen kaliteyi yükseltti ve bize iyi bir iş seyredeceğimizin garantisini verdiler. Yönetmenin en çok bilinen filmleri Aşk Tesadüfleri Sever, Vizontele ve Gora. Milyonlarca kişi tarafından izlenen bu filmlerin yönetmeni doğal olarak diziden beklentileri çokça yükseltiyor.

İlk bölümünde bile büyük beğeni toplayan dizi kadın cinayetleri üzerinden başlangıcını yaptı ve ülkemizdeki büyük bir soruna parmak bastı. Dizinin ilk bölümünde avukatlık bürosunda işlenen bir cinayete tanık oluyoruz. Büro sahibi Çetin ve sekreteri Fatma iş yerinde ölü bulunuyorlar. Daha sonra araştırmalar sonucu cinayeti Fatma’nın eşinin işlediği anlaşılıyor. Burçin Terzioğlu’nun canlandırdığı Esma karakteri öldürülen Çetin’in kızı ve babası gibi avukatlık yapıyor. Babası öldürülünce katili bulmak ve olayı çözmek için çalışmaya başlıyor. Bu yolculuğunda ona diğer başrol oyuncuları Hande Doğandemir, Alican Yücesoy ve İsmail Hacıoğlu yardımcı oluyor.

Hükümsüz 10. Bölüm Exxen İzle

Her bölüm akılda sorular bırakacak şekilde ilerliyor ve bu sebeple takip etmesi oldukça keyifli bir hal alıyor. Merak uyandırıcı ve izleyiciye toplum sorunlarına dair mesajlar vermeyi amaçlayan dizi alanında en iyilerden olmaya aday.

Başrolünü Burçin Terzioğlu’nun üstlendiği dizi fragmanıyla bile büyük ilgi topladı. Dizi başrolü için yönetmen önce Özgü Namal ile görüşüp anlaşmış fakat daha sonra Özgü Namal kendi isteğiyle projeden ayrıldı. Burçin Terzioğlu ile devam etmeye karar verdiler ve yetenekli oyuncu bu işin altından yine başarıyla kalktı.

Hükümsüz Dizi Konusu Nedir?

Kadın cinayetleri başta olmak üzere gerçek hikayelere de yer veren dizi büyük yankı uyandırdı. Kadına şiddet günümüz Türkiye’sinde en ciddi sorunlardan biri her sene binlerce kadın şiddetin kurbanı oluyor. 2021 yılının daha üçüncü ayında olmamıza rağmen öldürülen kadın sayısı 100’ü aştı.

Farkındalık yaratmak çare olmasa da en azından kurbanların sesini duyurabilmek de bir o kadar önemli. Hükümsüz dizisi işte bu farkındalığı yaratmayı hedefliyor. Dizide Ruhsar Öcal, Şebnem Doğruer, Pınar Bibin ve Mehmet Ulay, Şan Bingöl de yer alıyor. Yetenekli bir oyuncu kastıyla ciddi bir konu üzerine işleniyor.

Hükümsüz 10. Bölüm Exxen İzle

İlk bölümde öldürülen Fatma’nın büronun sahibi avukat Çetin ile ilişkisi olduğu öne sürülüyor ve buradan bir suçlama kampanyası yapılması hedefleniyor. Tıpkı bir kadın cinayeti söz konusu olduğunda: “O saatte orada ne işi varmış?” “O da doğru erkeği seçseydi,” gibi edilen lafların bir yansıması gibi. Kadınlar öldükten sonra bile suçlanabilirler ve bu toplumun ne kadar değişmeye ihtiyacı olduğunun bir göstergesi.

Bu cinayetleri görünür kılmadan da bir yol kat edilemez ve Hükümsüz işte kadınlar için yaşadıklarını görünür kılıyor. Esma babasının katilini bulmaya çalışırken Filiz’le tanışıyor. Filiz de avukat adayı olan genç bir kadın ve ikisi birlikte bu olayın peşinden gitmeye karar veriyorlar.

Hükümsüz dizisinin oyuncuları kim?

Burçin Terzioğlu

Dizide başrolde gördüğümüz Burçin Terzioğlu 1980 doğumlu. Yetenekli oyuncu birçok dizi ve filmde yer aldı ve rol aldığı yapımlar büyük izleyici kitlelerine sahip oldu. Poyraz Karayel, Kadın İsterse, Hakan Muhafız, Fırtına, Ezel ve en son yapımlardan biri Menajerimi Ara dizisinde yer almıştır. Her rolün altından başarıyla kalkan oyuncu yeteneğiyle ve güzelliğiyle ekranların aranan yüzü olmuştur.

Alican Yücesoy

1982 doğumlu olan oyuncu Hükümsüz dizisinin başrol oyuncularından. Bakırköy Tiyatrosu’nda sanat yönetmenliği yapmaktadır. Can Kırıkları, 9 Kere Leyla, Adı Zehra gibi film ve dizilerde rol alan oyuncu yeteneği ile diziye hayat veren oyunculardan biridir.

Hande Doğandemir

Başarılı ve güzel oyuncu Hükümsüz dizisinin starlarından biri. 1985 yılında Ankara’da doğmuş. Sunuculuk deneyimi de var. Güneşi Beklerken, Leyla ile Mecnun, Yüzleşme, Can Kırıkları gibi ses getiren yapımlarda rol almıştır. En son Kaybedenler Kulübü Yolda filminde Nejat İşler ile başrol paylaşmıştır.

İsmail Hacıoğlu

1985 senesinde doğan başarılı oyuncu Hükümsüz dizisinde başrollerden biri. Hem film hem de dizi geçmişine sahip ve ekranların tanınan ve beğenilen yüzlerinden. Sınav, Ayla, Koçum Benim, Zümrüdüanka, Kayıt Dışı gibi yapımlarda yer aldı ve büyük beğeni topladı. Ayla dizisi hem konusu hem de oyunculuğu ile yüreklerde yer edindi.

Şan Bingöl

Sevilen dizi oyuncusu Hükümsüz dizisinde Barbaros rolünü canlandırıyor. 1982 doğumlu oyuncu birçok başarılı projede de yer aldı. Uygun Adım Aşk, En İyi Arkadaşım ve Derin Sular gibi dizilerde gördüğümüz oyuncu İzmir’de doğup büyümüş ve üniversiteyi de orada okumuş.

İpek Tuzcuoğlu

İpek Tuzcuoğlu Hükümsüz dizisinde konuk oyuncu olarak yer alıyor. Başarılı oyuncu şu an başka bir kanalda Tövbeler Olsun yapımında karşımıza çıkıyor. 1971 yılında doğan oyuncunun en çok ses getiren işleri arasında Asmalı Konak, Avrupa Avrupa, Aşk ve Mavi gibi yapımlar var.

Hükümsüz dizisi ülkemizdeki büyük sorunlardan birini işliyor ve bu sebeple de oldukça emek harcanarak hazırlanmış bir yapım. Dizinin oyuncularından yönetmen ve yapımcısına herkes ne kadar önemli bir işin altına girdiklerinin farkında olarak hazırlamışlar ve izleyiciye vermek geçirmek istedikleri duyguları başarıyla iletebiliyorlar.

Kadın cinayetleri son bulmalı ama nasıl sorusunun cevabı için geniş kitleleri düşünmeye sevk eden yapım büyük bir iş başarıyor. Hükümsüz dizisi hepimizin hikayesini anlatıyor.

Yorum Yap