İlginizi Çekebilir
Traces Gain Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

I Am Heath Ledger, Gain İzle

I Am Heath Ledger, Gain İzle
+ - 0

I Am Heath Ledger, Gain İzle

I Am Heath Ledger, hollywood oyuncusu Heath Ledger’ın hayatını detaylandıran, uzun metrajlı bir belgesel yapım. Bu, 2008’de Ledger’ın yanlışlıkla aşırı dozda reçeteli ilaçlardan vefat etmesiyle trajik bir şekilde kısa kesilen hayatını anlatıyor. Bu belgesel aracılığıyla, kendi kamerasının merceğinden Ledger’ın zihnine samimi bir bakış atıyoruz. Ayrıca son derece doğal çok ham ve filtrelenmemiş olduğu için oldukça benzersiz bir perspektif. Ayrıca hem oyunculuk rollerini hem de yetiştirilme tarzını kronolojik olarak inceliyoruz ve ailesi ve arkadaşlarıyla yaptığı röportajlar aracılığıyla onları ve etrafındakileri nasıl etkilediğini duyuyoruz. Kendi çektiği görüntüler belgeselde büyük önem taşıyor.

I Am Heath Ledger, Gain İzle

Belgesel ilerledikçe, Ledger’ın henüz 28 yaşındayken, neslinin en büyük aktörlerinden biri olarak kabul edildiği ve kendisini sürekli olarak daha yüksek seviyelere çıkardığı oldukça açık hale geliyor. Bu belgesel Ledger’ın ailesi tarafından onaylanmış bir yapım. Ünlü oyuncunun cömertliği ve canlılığı onu arkadaşları ve meslektaşları için unutulmaz kılan karizmatik, canlı bir kişiliğe sahip olması izleyeni hem gülümsetiyor hem de hayranlarını hüzünlendiriyor. Genç yaşta Avustralya’yı bir aktör olmak için terk etme dürtüsü anlatılıyor ve film, müzik ve fotoğrafçılık da dahil olmak üzere birçok yaratıcı özelliğini de ön plana çıkarıyor. Sadece bir oyuncu değil, aynı zamanda çok yönlü ve tam anlamıyla bir sanat adamı olduğunu görüyoruz.

I Am Heath Ledger, Gain İzle

Kara Şövalye’deki Joker rolüyle ölümünden sonra En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazanmıştı. Bunu görememiş olması hayli üzücü. Film ayrıca Ledger’ın karanlık anlar yaşadığını, ancak bunları pek paylaşmadığına da değiniyor. Bu anların ölümüne sebep olup olmadığını bilmiyoruz. Ölümü birçoğuna göre intihar ama bazılarına göre yanlışlıkla meydana gelmiş bir kaza. Ledger, bir aktör olarak yeteneği ve bir ünlü olarak statüsü hakkında kendinden şüphe ve endişeyi maskeliyor gibi görünen, bulaşıcı derecede coşkulu bir dış görünüş yansıtıyor. Ancak, çok gülümseyen insanların genelde içlerinde fırtınalar koptuğu da bir gerçek. İntihar eden ünlüler arasında neşeliymiş gibi görünen pek çok isim olduğunu biliyoruz.

I Am Heath Ledger, Gain İzle

Onun hikayesini zaten bilen Ledger hayranları, muhtemelen Naomi Watts ve Ben Mendelsohn gibi aktörler ve Ledger’in kız kardeşleri ve ebeveynleri tarafından yapılan yapılan röportajları ayrıca seveceklerdir. Yayınlanmış raporlarda, Ledger’ın uykusuzluğunun, takıntılı davranışların sık sık gösterilmesinin ve bitmeyen enerjinin yanı sıra bir çeşit buhranda olduğu da belirtilmişti. Bipolar bozukluk Ledger ailesinin başka bireylerinde de genetik olarak mevcut ve bu durum biliniyor. Heath’in başına da aynı şey gelmiş olabilir. Ancak, belgeselde Ledger’in bu karanlık hallerine ve diğer sorunlarına değinilmiyor. I Am Heath Ledger gelmiş geçmiş en iyi Joker olarak görülen Ledger’in kısa bir öyküsü ve bu belgeseli izlemek için Gain platformuna üye olmak gerekiyor. Gain hem yerli hem de yabancı belgeseller açısından gayet zengin bir mecra.

Yorum Yap