İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. IMDB Puanına Göre En Çok İzlenen 5 Yabancı Dizi Önerisi!

IMDB Puanına Göre En Çok İzlenen 5 Yabancı Dizi Önerisi!

amazon-prime-rkfj-cover-inMY_cover

IMDB Puanına Göre En Çok İzlenen 5 Yabancı Dizi Önerisi!

Dizi severlerin keyiflerini artıran yabancı diziler kaliteli senaryolarıyla aksiyon, macera ve bilim kurgu türleriyle adeta büyülemektedir. Dizi severlerin daha fazla keyif alması için en çok izlenen yabancı dizi listesini, IMDB puanına göre sizler için sıraladık.

IMDB Puanına Göre En Çok İzlenen 5 Yabancı Dizi Önerisi

Yabancı dizi severleri için aksiyon, macera, tarih ve bilim kurgu türünde, IMDB puanına göre en çok izlenen 5 yabancı dizi önerisini şu şekilde sıralayabiliriz;

Game Of Thrones  (2011 – 2019) IMDB Puanı: 9,5

Savaş, kan, ihanet, aldatma ve akıl oyunları ile izleyicilerin karşısında çıkan Game of Thrones, 2011- 2019 yılları arasında izleyicilere keyif veren tarih konulu bir dizidir. 8 sezon süren bu yabancı dizi, izleyicilerine birbirinden güzel bölümleri yayınlamış ve toplamda 73 bölüme imza atmıştır. Ejderhaların gücünü ve buzdan oluşan ölülerin savaşıyla sonlanan dizi, dünyanın en çok izlenen yabancı dizi listesinde yer almayı başarmıştır.

Yönetmen: David Benioff,  D.B. Weiss

Oyuncular: Kit Harington, Peter Dinklage, Emilla Clarke

Ülke: ABD

Orijinal Kanal: HBO

Breaking Bad (2008 – 2013) IMBD Puanı: 9,5

Cesaretin ve zekanın bileşimiyle izleyicilerin karşısına çıkan Breaking Bad, kaliteli senaryosu ve oyuncu ekibiyle uzun süre ekranlarda kalmayı başarmıştır. Kimya öğretmeni olan Walter, ölümü yakınlaştıran bir hastalığa yakalanır. Öldükten sonra ailesine büyük bir servet bırakmayı planlayan Walter, uyuşturucu çeteleriyle iş birliği yaparak meta kristal üretir. İlerleyen zamanlarda büyük bir adam konumuna gelen Walter White, artık sırlarını gizlememekte ve aile sorunlarının dönülmez bir noktaya gelmesinin zorluklarını anlatan aksiyon ve macera türünde bir yabancı dizidir.

Yönetmen:  Vince Gilligan

Oyuncular: Bryan Cranston, Aarun Paul, Anna Gunn

Ülke: ABD

Orijinal Kanal: AMC

Sherlock Holmes (2010) IMBD Puanı: 9,1

Sherlock Holmes, aslında hiç var olmamıştır. Tamamen hayali bir dedektiftir. Arthur Conan Doyle’un tarafından 1854 yılında kurgulanmış ve ilk hikayesi olan Kızıl dosyayı gazetede yayımlar. Gizem dolu bu hikayenin, ilgi görmesi ve okunması, Sherlock Holmes hikayelerinin yazılmasına neden olmuştur. Daha sonra popüler bir dedektif haline gelen Sherlock Holmes’in 2010 yılında dizisi yapılmıştır. Olaylara bakış açısı ve olayları çözüm konusundaki farklılıkları ile Sherlock, en çok izlenen yabancı dizi listesinde yer almıştır.

Yönetmen:  Guy Ritchie

Oyuncular: Robert Downey, Jude Law, Mark Strong

Ülke: ABD, Avustralya, İngiltere

Narcos (2015) IMBD Puanı: 8,9

2015 yılında Netflik’te izleyiciler ile buluşan Narcos, Pablo Escobar’ın suç dünyasını anlatan polisiye ve suç türünde bir yabancı dizidir. En çok izlenen yabancı dizi listesinde yer alan Narcos, uyuşturucu çeteleri ile yaşanan çatışmalara değinmektedir. 3 sezonu ve 30 bölümü geride bırakan Narcos, 4. Sezonun fragmanını yayımlamış ve 2021 kasım ayında izleyicilere sunması için hazırlıklar yapılmaktadır.

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Oyuncular: Pedro Pascal, Damian Alcazar, Francisco Denis

Ülke: ABD

Orijinal Kanal: Netflix

The Office ( 2005 – 2013) IMBD Puanı: 8,8

https://www.youtube.com/watch?v=-C2z-nshFts

Komedi türünde olan The Offise, Dunder Mifflin adında bir kağıt şirketinde çalışkanların günlük yaşamlarını heyacan verici bir şekilde anlatan bir dizidir. 8 sezonu geride bırakan bu dizi, offis içerisindeki patron, sekreter ve çalışanlarının birbiri ile olan ilişkilerini zevk verici bir şekilde izleyicilere sunmaktadır. The Office, 9. Sezon için çalışmalar yapmaktadır.

Yönetmen: Greg Daniels, Ricky Gervais, Stephen Merchant

Oyuncular: Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer

Ülke: ABD

Orijinal Kanal: NBC

Yorum Yap

Yorum Yap