İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Into the Night izle

Into the Night, Netflix İzle

Into the Night, Netflix İzle
+ - 0

Into the Night, Netflix İzle

Polonyalı yazar Jacek Dukaj’ın The Old Axolotl adlı romanından uyarlanan bu altı bölümlük dizi, bilim kurguyu merak uyandıran dramatik bir mekanizmayla birleştiriyor. Güneş herkesi öldürüyor, yani bir uçak dolusu insan güneşten bir şekilde kaçmalı. Belçika’nın ilk Netflix orijinal dizisi Into The Night, gergin ve hızlı tempolu bir bilimkurgu gerilim yapımı. Ana karakterlerimizle çok hızlı bir şekilde tanıştığımız için dizi doğrudan aksiyonun kalbine giriyor. Erkek arkadaşını kaybettikten sonra mücadele eden Sylvie, Rusya’ya uçmaya kararlıyken, Terenzio Brüksel’e varır ve batıya doğru herhangi bir uçağa binmek ister.

Into the Night, Netflix İzle

Dizi güneşin yolundaki herkesi öldürdüğünü gören ve bu ölümcül tehditten umutsuzca kaçan birden fazla engelle karşılaşan hayatta kalan grubumuzu takip eden bu korkunç felaket olayı etrafında şekilleniyor. Büyük bir gerilim ve heyecan var. Uçağın daima batıya gitmesi lazım. Karakterler diziyi ön plana çıkartan en önemli unsurlar. Her kıyamet senaryosunda olduğu gibi farklı farklı ruhsal yapılara sahip insanlar var ve sık sık çatışmalar gerçekleşiyor. Bazıları lider ruhlu bazılarıysa ortama uyum sağlayan tipler. Her bölüm farklı bir yolcuya odaklanıyor ve yer yer flashback sahneleriyle izleyicilere karakterler hakkında bilgiler veriliyor. Ancak bu geçmiş sahneleri çok uzun sürmüyor. Çünkü, ana olay günümüzde gerçekleşiyor ve çok fazla sır ve gizem var.

Into the Night, Netflix İzle

Dizide hayatta kalanlar arasındaki bağlantı ve ilişki, oyuncular arasındaki harika kimyanın da yardımıyla zamanla gelişir ve büyür bir hal alıyor. Oyuncular rolleriyle harika bir iş çıkartıyor. Performanslar hayli inandırıcı. Pek çoğu çok fazla tanınmayan isimler. Dizi yeterince korku, gerilim ve drama aşılamayı başarıyor. Bu da seyir zevkini artıran önemli bir faktör. İzleyici asla sıkılmıyor. Bölümlerin sürelerinin kısa olması ve ilk sezonun yalnızca altı bölümden oluşuyor olması gayet uyumlu. Keza hepsi dolu dolu. Mükemmel olmayabilir ve bilimin bir kısmı biraz sorgulanabilir, ancak yine de burada eğlenmek için yeterince şey var. İzleyicilerin diziyi bitirdikten sonra memnun olacakları garanti.

Into the Night, Netflix İzle

“Into the Night”, ortak bir amaç için bağlanan ve grubu ayakta tutmanın baskısı altında çatışan insanlar arasında yaşanan olay ve diyalogların bir bütünü olarak göze çarpıyor. İnsanlar zor durumlarda en ilkel içgüdülerine yenik düşebilir. Gerilimin yanında gayet dozunda olan şiddet ve bilim kurgu dizinin ilerleyişine büyük ölçüde yardım ediyor. Krizler herkesi kahraman yapmaz ve en kendinden emin liderler bile yanılıp kötü kararlar verebilir. Dizide bunun örneklerini bolca görüyoruz. Into The Night gerçek anlamda hayatta kalma temalı yapımlar arasında iyi bir yere sahip. Türün meraklısı olanlar için gerekli her şeyi sunuyor. Into The Night izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platformda yine hayatta kalma temalı farklı yapımlar da izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda.

Into the Night, Netflix İzle

Yorum Yap