İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

İstanbul Hesabı Gain İzle

İstanbul Hesabı Gain İzle
+ - 0

İstanbul Hesabı Gain İzle

İstanbul kimilerine göre dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Kimilerine ise en güzeli. Gecesi ayrı, gündüzü ise ayrı bir güzel. Her şeyiyle standartların çok üzerinde bir şehir. Tarihi, kültürü, yaşantısı, ara sokaklarından en yoğun caddelerine kadar eşsiz bir güzelliğe sahip. İstanbul demek bir anlamda kültür ve tarih demek. Bunu bilen pek çok hükümdarın zamanında İstanbul’u ele geçirmeye çalışmış olması hiç de tesadüf değil. Çünkü burası imparatorlukların doğduğu ve öldüğü bir şehir. Hakkında birçok yerli ve yabancı belgesel yapıldı. Bazen şehrin kendisiyle bazen de insanlarıyla alakalı birçok yapım izledik. İstanbul’u anlatan daha sıcak, daha içten bir yapıma da ihtiyacımız vardı.

İstanbul Hesabı Gain İzle

Neyse ki yerli dijital platformlarımızdan biri olan Gain izleyicilerin bu ihtiyacını karşıladı. 12 dakikalık bölümleriyle dolu dolu İstanbul’u yaşadığımız İstanbul Hesabı platformun en çok sevilen yapımları arasında yer almayı başardı. Tabii bunda Ahmet Mümtaz Taylan’ın samimi ve doğal sunumunun da etkisi çok büyük. Bu mini belgesel serisinin konusu kısaca İstanbul’da ne yiyip ne içebileceğiniz, nerelerde hoş ve güzel zamanlar geçirebileceğiniz hakkında. Hem de öyle çılgınlar gibi para harcamadan. Program İstanbul’da herkes için bir şeyler olduğunun kanıtı niteliğinde. Şehrin kapısı herkese açık. İş sadece biraz araştırmaya, gezip dolaşmaya kalıyor. Ahmet Mümtaz Taylan tam olarak bu işi sizin için yapıyor.

İstanbul Hesabı Gain İzle

Ahmet Mümtaz Taylan tamamen içten bir şekilde sunuyor programı En doğal haliyle size İstanbul’u anlatıyor. Yapmacıklık ve senaryoya yer yok. Her şey olduğu gibi, olması gerektiği gibi aktarılıyor. Bu rahatlık sanki bir dostunuzla sohbet ediyormuşsunuz da o size bir şeyler anlatıyormuş hissi uyandırıyor. Kendisiyle şehrin farklı yerlerini turlarken sanki gerçekten oradaymışsınız gibi bir duyguya kapılıyorsunuz. Bu da İstanbul Hesabı programını başarılı kılan diğer özelliklerden biri. İzleyenlerde de bir an önce İstanbul’a gidip dolaşma isteği uyandırıyor. Defalarca gittiğiniz bir yeri dahi görmüş olsanız tekrar orada olma arzusundan kendinizi bir türlü kurtaramıyorsunuz. Daha önce dikkat etmediğiniz birçok güzellik karşınıza çıkıyor.

İstanbul Hesabı Gain İzle

İstanbul Hesabı iki sezon şeklinde yayınlanmakta. İlk sezon gündüz vakti yapılan gezileri içeriyor. İkinci sezonda ise İstanbul Gece Hesabı’nı görüyorsunuz. Ahmet Mümtaz Taylan bu sefer gece vakti bu güzel şehirde neler yapabileceğinizi, nereleri ziyaret edip neler yiyebileceğinizi gösteriyor. Şehrin gece manzarasına ve yaşamına ayrıca hayran oluyorsunuz. Yer yer gülüp yer yer hüzünlenebiliyorsunuz. Bazen mekan öykülerinden çok insan öykülerine gark oluyorsunuz. Yayınlanan her bölümün sonunda ise bir sivil toplum ve yardımlaşma kuruluşuna bağış yapılıyor. Bu da başka insanlar için örnek oluşturuyor. Yani, programın aslında toplumsal bir yönü de var. Sadece bir gezi ve yeme içme programı değil.

İstanbul Hesabı Gain İzle

İstanbul Hesabı Gain platformunda yayınlanıyor. Gain son dönemlerde büyük ve kaliteli işlere imza atmış bir yerli dijital mecra. Hem üyeliksiz hem de üye olarak izlenebilecek premium içeriklere sahip. Üyelik bedeli aylık 21 lira 90 kuruş gibi bir meblağa denk geliyor. Bu denli kaliteli içerikler için ödemeye değer bir para. Zira, Gain’de izleyebileceğiniz birçok yerli ve yabancı içerik mevcut.

Yorum Yap