İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

James May: Our Man in Japan Amazon Prime Video İzle

James May: Our Man in Japan Amazon Prime Video İzle
+ - 0

James May yıllardır ilginç ve eğlenceli bir belgesel dizisi sunucusuydu. The Grand Tour onun en bilindik programıydı. Arabalarla epey haşır neşir bir adamdı. Ancak May’in sadece arabalardan çok daha fazla ilgi alanı var; Japonya’ya birçok kez seyahat etti. Altı bölümlük yeni bir belgesel dizisi de Japonya ile alakalı. Daha önce bu ülkeye pek çok kez gitse de insanları ve kültürü inceleme şansı olmamıştı. Bu belgeselde daha önce yapamadıklarını yapmaya karar vermiş. Gayet de eğlenceli bir program hazırlayarak izleyicilere sunmuş.

James May: Our Man in Japan

James May: Our Man In Japan’ın ilk bölümünde kuzeydeki Hokkiado adasında kendimizi buluyoruz. Altı bölümlük belgesel dizisinde May, Japonya’nın en kuzey noktasından en güney noktasına kadar seyahat ediyor, şehirleri ve köyleri keşfediyor ve Japon olmanın ne demek olduğunu görüyor. Yol boyunca, insanlarla tanışacak ve sakinlerle iletişim kurmasına yardımcı olacak insanlardan faydalanacak ve Japon yaşamını bugünkü haline getiren her şeyi deneyimleyecek. Bu da izleyenler için keyif dolu bir yolculuk olacak. Özellikle de farklı kültürlere ilgi duyanlar için. Japon kültürü hayli ilginç bir kültür ve onları tanımak adına pek çok ayrıntı bu belgeselde mevcut. İlk bölümü, nüfus yoğunluğunun ülkenin herhangi bir bölgesine göre en düşük olduğu Hokkiado’da geçiriyor.

James May: Our Man in Japan İzle

Bir sürü kar ve buz ve köpek kızağı için bir sürü yer. James burada ata binmeye çalışıyor, ancak pek beceremiyor. Daha sonra küçük Obihiro şehrine gidiyor ve bir grup genç ile sohbet etmeye çalıştığı küçük, şirin bir yemek standı olan “yatai”ye giriyor. Daha sonra ilk profesyonel, lig onaylı kartopu savaşını deneyimliyor. Ve adanın en büyük şehri olan Sapporo’da, kalan birkaç samuray kılıcı üreticisinden biriyle yemek yiyor. Ona çıraklık yapmaya çalışıyor. Daha sonra da ahtapot yakalamaya çabalıyor. James gittiği yerlerde meşhur olan her şeyi deniyor, ancak çoğunda hüsrana uğruyor.

James May: Our Man in Japan Seyret

James May: Our Man In Japan bir seyahatname tadında. Tıpkı eski programlarında olduğu gibi James devamlı güler yüzlü ve insanları da gülümsetmeyi biliyor. Bu konuda onun üzerine yok. Gittiği her yerde insanlarla sıcak bir bağ kuruyor. May’in Japonya’ya odaklanması, oradaki insanların nasıl yaşadığı hakkında bir fikir edinmek için birkaç ay orada kalması sanki izleyenleri de oradaymış gibi hissettiriyor. Farklı ülkelere gitmek ya da kültürleri tanımak herkesin yapmak istediği bir şey ancak bu imkanlar pek çok insanda yok. Hal böyle olunca bu tarz programlar imdadımıza yetişiyor. James May: Our Man In Japan izlemek için amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Platformda birçok başarılı dizi ve film var. Bu belgesel onların arasında verilmiş güzel bir mola olarak görülebilir ve bu şekilde izlenebilir.

Yorum Yap