İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

K – Pop Türkiye, Gain izle

K – Pop Türkiye, Gain izle
+ - 0

K – Pop Türkiye, Gain

Güney Kore kültürü tüm dünyada egemenliğini kurmaya başladı. Kore yapımı dramalar farklı platformlarda milyonlarca izleyici tarafından takip ediliyor. Yine Kore’den çıkma K-Pop müzik grupları da küresel çapta büyük dinleyici kitlelerine ulaşıyor. Öyle ki, dünyanın en meşhur batılı sanatçıları K Pop gruplarıyla düetler yapıyor, sahne alıyor. Elbette bu furyanın ülkemize de taşması çok fazla uzun sürmedi. Peki nedir bu K Pop ve neden gençler arasında bu kadar seviliyor? Özellikle de Z kuşağı için anlamı neden bu kadar fazla? Gain’in en yeni yapımlarından K-Pop Türkiye işte bu soruların sorulduğu ve sorulara cevaplar arandığı bir belgesel yapım olma özelliğini taşıyor.

K – Pop Türkiye, Gain

K-pop, bağımlılık yaratan melodiler, akıcı koreografi ve prodüksiyon değerlerinin kendine özgü karışımı ve yıllarını zorlu stüdyo sistemlerinde senkronize mükemmellikte şarkı söylemeyi ve dans etmeyi öğrenen çekici Güney Koreli sanatçıların sonsuz geçit töreni sayesinde gerçekten küresel bir fenomen haline geldi. İnternet her gün dünyanın her yerindeki bağlantıyı geliştirirken, dünyanın sonsuz miktarda taze sanat, film ve diğer medya yapımlarına sahip olduğu görülüyor. Bir şeylere ulaşmak artık çok kolay. Her an her şey dünya çapında popüler olabilir. K Pop’un çok iyi yaptığı şeylerden biri, müzik videolarında kostümlerin ve renklerin yaratıcı kullanımı. Yani, görsellik ve bu görselliğin insanların hoşuna gitmesi K Pop’un bu kadar sevilmesindeki ilk nedenlerden.

K – Pop Türkiye, Gain

Bu nedenle, müzik videoları da dahil olmak üzere genel olarak Asya pop kültürünün genellikle son derece rafine ve iyi düşünülmüş olması şaşırtıcı değil. İşin arkasında ne yaptıklarını bilen ekipler var. Efektlerin kullanımı, makyaj, kıyafetler ve diğer her şey her zaman daha büyük bir tema ve vizyona hizmet ediyor. K Pop’un hayranlarını toplamaya devam etmesinin bir başka yolu da birçok şarkı ve müzik videosunda güçlü hikaye anlatımı kullanmak. Klipler sanki birer kısa film izliyormuş hissi veriyor. Bir hikayenizin olması her alanda işe yarar. Bu durum K Pop eserleri için de geçerli.

K – Pop Türkiye, Gain

K Pop ayrıca benzersiz, abartılı ve göz kamaştırıcı kişilikleriyle tanınır. K Pop yıldızları veya genellikle Asya’da bilindiği şekliyle “idoller”, kalabalığın arasından sıyrılma ve kendini ifade etmeyi yeni bir düzeye taşıma konusunda bir ustalığa sahiptir. Benzer şekilde, K pop yıldızları modaya yepyeni bir anlam getiriyor. Gerçek hayattaki kıyafetleri ve stilleri genellikle yoğunluk ve özgünlük açısından batılı yıldızların çok ötesinde. K pop idolleri dikkat çekmekten asla çekinmezler ve mevcut trendleri yorumlamanın kesinlikle benzersiz yollarını buluyorlar. Şarkıların melodileri de akılda kalıcı. Dili bilmeseniz bile melodiye eşlik edebiliyorsunuz. Hem erkek hem de kız grupları, hangi dili konuşurlarsa konuşsunlar, müziklerini hayranlara çekici kılabiliyor.

K – Pop Türkiye, Gain

Koreografi, K pop sanatçılarının tamamen hakim olduğu bir başka alan. Gruplar sadece şarkı söyleyip dans etmekle kalmaz, aynı zamanda çok karmaşık ve zorlu rutinler gerçekleştirirler, genellikle gerçekten profesyonel dansçılara ihtiyaç duyarlar. Bazı grup üyeleri solo söylemez. Sadece dans için oradadır. Bu sadece çok fazla sıkı çalışma, pratik ve beceri gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda K pop sanatçıları bu rutinleri canlı olarak gerçekleştirmeleriyle tanınırlar. Genellikle kısa sürede ünlü olan genç batılı pop yıldızlarının aksine, K pop sanatçıları genellikle ilk şarkılarını kaydetmeden önce yöneticiler veya ajanslar tarafından yıllarca eğitilir ve akıl hocalığı yapılır. Bir yıldan az olmayan yoğun eğitim, bu genç sanatçıları çıkış yaptıklarında deneyimli sanatçılar yapıyor.

K – Pop Türkiye, Gain

K-Pop’un dünyada etkisi devam edeceğe benziyor. İşin içinde büyük emekler var. K-Pop’un ülkemize olan yolculuğu ise K-Pop Türkiye izleyerek anlaşılabilir. Program yerli içerik platformlarından Gain’de yayınlanıyor.

Yorum Yap