İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Disney Plus

Kaçış, Disney Plus İzle

Kaçış, Disney Plus İzle
+ - 0

Disney Plus nihayet ülkemizde yayına girdi ve bünyesinde orijinal yapım bir de Türk dizisiyle seyircilere merhaba dedi. Kaçış dizisi platformun ilk yerli içeriği. Başrolde Engin Akyürek’in olduğu Kaçış ilk günden büyük ilgi gördü. Ayrıca dünya çapında da gösterime girmiş oldu. İlk bölüm için yapılan eleştiriler genel manada olumlu. Kaçış’ta birçok güncel konu ve sorun ele alınıyor. Savaş, terörizm, insanlık dramları ve çeşitli trajediler. Elbette işin içinde aksiyon da var. Zaten adından izleyicinin epey aksiyona tanık olacağı belli. Oldukça kaliteli bir yapım. Disney en iyi şekilde Türk izleyicisine merhaba demiş durumda.

Kaçış İzle

Disney+’ın Türkiye’de merakla beklenen lansmanı gerçekleştikten sonra birçok izleyici platforma üye oldu. Engin Akyürek’in başrolünü üstlendiği O3 Medya ve Same Film yapımı ‘Kaçış’, platform için planlanan ilk Türk orijinallerden biri. Ödüllü oyuncu kadrosuna İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın ve Levent Ülgen eşlik ediyor. Yağız Alp Akaydın’ın yönettiği Kaçış dizisi bir Ezidi köyüne fotoğrafçı olarak giden ve daha sonra sınırı geçen savaş fotoğrafçısı Mehmet’i konu alıyor. Dizi, gizlice sınırı geçtikten sonra radikal bir terör örgütünün onları yakalamasının ardından ekibin başına gelenleri anlatıyor. Araştırma ekibinin zorlu kaçış mücadelesini anlatırken Ortadoğu’daki insanlık dramına farklı bir bakış açısı sunan kaçış daha şimdiden platformun ilgi odağı.

Kaçış Seyret

Her dizinin ilk bölümünde olduğu gibi burada da önce karakterleri tanıma fırsatı bulduk. Mehmet işini tutku ile yapan bir fotoğrafçı. Macerayı seviyor fakat bu sefer yaşadığı macera diğerlerinden farklı. Terörist bir grubun eline düşmek ve kaçmaya çalışırken yanındaki aktiviste ve diğerlerine de yardım etmek hiç de kolay değil. Dizinin tek başrolü olmasından dolayı tüm odak noktası Mehmet’in üzerinde, ancak diğer karakterlerin de kişiliklerini anlama şansı buluyoruz. Dizinin kadrosunda önemli isimler var ve ilk bölümde gördüğümüz kadarı ile hepsi de işlerini en iyi şekilde yapmış. Yönetmen de diziyi çekerken epey dikkatli ve profesyonel davranmış.

Kaçış (Disney Plus)

Kaçışın ilk bölümünde aksiyon daha çok bölümün yarısından sonra karşımıza çıkıyor. Başlarına gelen felaketin farkında olan grup elbette büyük bir korku yaşıyor, ancak soğukkanlı olmaları gerektiğini de biliyor. Kaçış dizisinde terörden mağdur olan ve yıllarca bu belayı çekmek zorunda kalan insanların da öyküsü anlatılıyor. Disney ilk orijinal yerli yapım için hayli ilginç bir konu bulmuş ve çekimler de aşırı derecede gerçekçi. Engin Akyürek de bugüne kadarki en iyi performanslarından birini sergilemiş diyebiliriz. Konu, oyunculuklar, hikaye… Kaçış kesinlikle izlemeye değer ve şans verilmesi gereken bir yapım. Kaçış izlemek için Disney Plus üyesi olmak yeterli. Platformda Disney bünyesinde pek çok yabancı dizi ve film de yer alıyor. Yerli yapımların yenileri de mutlaka gelecektir.

 

Yorum Yap