İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Kasabadaki Ölü, Netflix İzle

Kasabadaki Ölü, Netflix İzle
+ - 0

Danny Trejo tam bir efsane. Oynadığı her yapımda izleyiciyi kendisine hayran bırakmayı biliyor. Netflix’te henüz yayınlanan 2013 yapımı western filmi Kasabadaki Ölü de bunlardan biri. Küçük bir maden kasabasını basan bir çete, kendi liderleri Guerrero’yu (Trejo) soğukkanlı bir şekilde öldürüyor. Ortada bir güç savaşı var ve liderlerini haklıyorlar. Cehennemde sonsuzluğa mahkûm edildiğinde, kendisini Şeytan’ın kendisi (Mickey Rourke) ile karşı karşıya bulur ve cüretkar bir teklif sunar: eski çetesinin altı ruhunu teslim ederse lanetten kurtulacaktır. Zamanı tükenirken, kendi ölümünün intikamını almak için vahşi bir öfkeye girişir.

Kasabadaki Ölü İzle

Filmin yönetmen koltuğunda aksiyon yapımlarından tanıdığımız Roel Reine yer alıyor. 12 Rounds, The Marine, Death Race (2 ve 3) ve The Scorpion King destanının üçüncü filminin devam filmlerini yönetti. Bu filmler birçok durumda orijinallerinden daha iyiydi. Kasabadaki Ölü de başarılı filmlerinden biri. Doğaüstü bir gerilim, aksiyon filmi ve western olarak başarılı. Roel ayrıca Danny Trejo’ya nasıl dikkat çekeceğini bilen birkaç yönetmenden biri. Trejo özellikle bu tarz filmlere aşırı derecede yakışan bir oyuncu. Onu cani bir katil olarak izlemeye herkes alıştı. Bu filmde de çoğu filminde olduğu gibi ortalığı kan götürüyor. Şiddet sahneleri epey fazla. Zaten filmin konusu bizzat şiddetle iç içe.

Kasabadaki Ölü Ücretsiz İzle

Guerrero (Danny Trejo) ve haydut çetesi eski batıda kasabadan kasabaya dolaşıp istediklerini çalıyorlar. Trejo aslında yufka yürekli bir çete lideri. Çetenin ilk kuralı mecbur kalmadıkça kimseyi öldürmemek. Üvey kardeşi Red (Anthony Michael Hall) ise onun tam tersi. Hırslı bir kişiliği var. Red, tüm kasabayı ele geçirmek istediğine karar verir ve kendi üvey kardeşini ortadan kaldırmak için iki kez düşünmez. Çetenin geri kalanı Red’in yanında yer alır ve Guerrero’yu vururlar. Bir yıl geçer ve Red çetesinin geri kalanıyla birlikte kasabayı ele geçirir. Guerrero, Lucifer (Mickey Rourke) tarafından işkence edilerek cehennemde uyanır. Hayatı için yalvarır ve şeytanla bir anlaşma yapmaya çalışır. Kendi ruhu karşılığında, kendisini öldüren adamların altı ruhunu şeytana teklif eder. Lucifer anlaşmaya yanaşır.

Kasabadaki Ölü Netfilx İzle

Şeytan’ın tek şartı ona 24 saat vermesidir ve herkesi bizzat kendi elleriyle öldürmelidir. Hayata geri döndürülür ve şerifin dul eşi Calathea’nın (Dina Meyer) yardımıyla çeteyi birer birer avlamaya başlar. Filmin her anı aksiyon dolu. Müzikler de çok doğru bir şekilde seçilmiş ve kullanılmış. Film aksiyona girdiğinde gerçekten izlemesi keyif veriyor. Her an bir çatışma ve oradan oraya uçuşan kurşunlar var. Aksiyon şık ve kanlı ama aksiyonun başarısının temel bileşeni, ekranda olduğu her an tamamen baş belası olan Trejo. Anthony Michael Hall, Mickey Rourke gibi isimler de performanslarıyla kelimenin tam anlamıyla büyülüyor.

Kasabadaki Ölü Seyret

Meşhur film The Crow’un western hali diyebiliriz. Filmde çok fazla sürpriz ya da insanı şoke eden bir hikaye yok. Zaten öyküyü en başından biliyorsunuz. Sadece olanların heyecanına kapılıyorsunuz. Bu da filmi çerezlik film kategorisine sokuyor. Öyle olsa bile izlenebilecek en iyi çerezlik yapımlardan biri. Film eğlenceli, heyecan verici. Aksiyon filmlerini sevenler kesinlikle tatmin olacaktır. Film, potansiyel bir devam filmi, hatta bir dizi film için yer bırakarak açık uçlu bırakılmış. Ancak aradan 9 yıl geçmesine rağmen böyle bir çalışma yok. Kasabadaki Ölü izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda aksiyon türünde eski ve yeni birçok yapım yer alıyor. Danny Trejo’nun başrolde olduğu bu film de iyi bir alternatif.

Yorum Yap