İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Katarsis
 3. Katarsis 3. Bölüm

Katarsis 3. Bölüm

Katarsis

Katarsis

Katarsis (3. Bölüm)

İzlemek İçin Tıklayın

Türkiye’de ve Dünya’da en iyi Dijital platform olarak yayın hayatına hızlı bir giriş yaparak, Türkiye’nin en iyi, Dünya’nın da en iyileri arasına girmekte olan EXXEN‘de bulunan KATARSİS Programı sizleri eğlendirecektir.

Katarsis

Katarsis kelime anlamı arınmadır. Exxen platformu 1 Ocak 2021 tarihinde yayın hayatına başlamasıyla birlikte çoğu kişinin dilinde olan Katarsis programı bireylerin yaşam hikayelerinden oluşuyor. Bu program yayın hayatına Youtube’da “Bana Göre TV” çatısı altında başladı. Program youtube üzerinden milyonlarca kişi tarafından izlenince Acun Ilıcalı’nın radarlarından kaçmadı.

Tamamen gerçek hikayelerden oluşmasıyla birlikte izleyicileri tarafından aşırı derecede merak edilen Katarsis artık Exxen’de yayın hayatına devam edecek. Katarsis kelimesi Aristoteles’in Poetica adlı yapıtından alınıp kullanılan bir kelimedir türkçeye arıma olarak çevrilmiştir.

Literatürde ruhun hem tarafsızlığa hemde özgürlüğe ulaşmasını simgeleyen özünde ruhani bir başkalaşımı bazen de astral seyahat olarakta anlatılmaktadır. Katarsis programında birbirinden farklı hikayelere tanıklık ettiğimiz ve ekran başından kalkmadan izlediğimiz Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis yeni yayın hayatında exxen’de devam edecektir. Katarsis özellikle Youtube’dan Exxen platformuna geçtikten sonra izleyiciler tarafından en çok sorulan soru katarsis ne zaman başlıyor? sorusudur. Exxen’in 1 Ocak’ta yayın hayatına başlamasıyla birlikte bölümler yüklenmeye başlandı.

Katarsis hakkında

Katarsis uzman psikolog Gökhan Çınar tarafından sunulan aslında bir ekran şovudur. Bu programı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği gerçek yaşam hikayelerinden oluşmaktadır. Bu programa konuk olan kişiler hayatları boyunca yaşadıkları ve etkisinde kaldıkları şeyleri paylaşıyorlar. Program ilk Youtube’da yayın hayatına başladı ve bu türde bu denli bir içerik olmadığından kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Bölümleri yaklaşık 30-50 dakika arasında olan bu programa birçok ünlü katıldı.

Özellikle izleyiciler, ekran başında tanıdıkları kişileri daha iyi tanımak için bu programı tercih ediyorlar. Konukların hayatlarında en zorlandığı anların anlatıldığı katarsis programında ünlülerin çocukluklarına kadar iniliyor. Özellikle ekran başında iş yapan kişilerin hayat zorlukları izleyicilere ilham kaynağı oluyor. Katarsis programına sadece ünlü kişiler değil her kesimden insan katılmaktadır. Yediden yetmişe konuk seçenekleriyle şimdiden Exxen platformunun en merak edilen içerikleri arasında yer almıştır.

Program Exxen’de yayın hayatına devam ettikten sonra platformda en çok izlenen programlar arasında yer aldı. Katarsis Youtube’da kazandığı başarıyı Exxen platformunda da devam ettirdi.

Katarsis Programına Konuk Olan Ünlüler

Uzman psikolog Gökhan Çınar tarafından sunulan Katarsis programında her kesimden insan konuk olmaktadır. Programın en çok beğenilen kısımları ünlülerle olan kısımlarıdır. İzleyicilerin çoğunun merak ettiği Katarsis programına konuk olan ünlüler? sorusunda cevap vereceğiz. İşte Katarsis programına konuk olan ünlüler:

 • İrem Derici
 • Can Bonomo
 • Aynur Aydın
 • Melek Mosso
 • Sumru Yavrucuk
 • Barbaros Şansal
 • Merve Özbey
 • Doruk Doğrusöz 
 • Kalben
 • Tuğçe Kandemir
 • Haluk Levent
 • Killa Hakan
 • İlyas Yalçıntaş
 • Serdar Ortaç
 • Hayko Cepkin
 • Oğuzhan Uğur
 • Gülben Ergen
 • Halil Sezai
 • Senem Kuyucuoğlu
 • Kibariye

Ve daha adını sayamadığımız onlarca kişi bu programa katılmıştır. Gerçek hayat hikayelerinin anlatıldığı katarsis bazen kanları donduracak hikayelere tanıklık etmemizi sağlıyor. Acun Ilıcalı çevrimiçi dizi program platformunu açacağını duyurduktan sonra birçok kesimden yapamazsın gibi söylemler gelmişti. Fakat yapılan transferlerin kalitesi ve o transfer edilen içeriklerin kitleleri hiçte azımsanmayacak sayıda olduğundan kimsenin sesi çıkmıyor. Platform özellikle içeriklerin yurtdışında pazarlanmasını amaçlamaktadır. Yurtdışında katarsis benzeri programlara aşırı ilgi gördüğünden bizi  içeriklerimizde orada yayımlanabilir.

Katarsis Programının Oyuncuları Kimlerdir?

Katarsis programında sunucu koltuğunda Uzman Psikolog Gökhan Çınar oturmaktadır. Konuk koltuğunda her bölüm farklı farklı hikayelere sahip kişiler bulunmaktadır. Bu program yayınlandığı ilk tarihten bu yana izlenme rekorları kırmaktadır.

Gökhan Çınar Kimdir?

Katarsis sunucusu Uzman Psikolog Gökhan Çınar 23 Aralık 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamladı. Mezun olduğu yıl klinik psikolojisi üzerine yüksek lisans programına dahil oldu. Lisans eğitiminde Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları kliniklerinde stajına devam etti. Türk Psikologlar derneğinin bir üyesi olan Gökhan Çınar yüksek lisans tezini “Çocuklarda ve ergenlerde kişilik özelliklerinin uyum ve davranış sorunları üzerinde etkisi” üzerine yaptı. Gökhan Çınar özellikle çocuk, ergen ve yetişkin insanlarda objektif testler eğitimini aldı. Bu eğitimlerin ardından çok kişilik, dikkat, gelişim ve algılama testlerinde yetkinlik kazanmıştır. Gökhan Çınar 16 yıldır klinikte psikolog olarak çalışmaktadır. JoyTürk’ün radyo müdürlüğünü üstlendikten sonra JoyTurk Akustik, Taksim Trio, Rubato gibi çalışmalarda yer aldı. 2018 yılında insanlar üzerine yazdığı “Geçecek mi?” adlı kitabını yazdı. Gökhan Çınar yaklaşık iki yıldır Youtube üzerinden katarsis programının sunuculuğunu yapıyordu. 2021 yılının ilk gününden itibaren Youtube’da paylaştığı programını Exxen platformuna taşıdı. Gökhan Çınar bir çocuğa sahiptir.

Exxen İçeriklerinin Fiyatı Ne Kadar?

Exxen çevrimiçi izleyebileceğiniz bir platformdur. Yayın hayatına 1 Ocak 2021 yılında başlayan bu platform açılmadan önce ve açıldıktan sonra fiyatları konusunda oldukça konuşulan bir platformdur. Acun Ilıcalı’nın ilk açıklamalarında platformu herkesin erişebileceği fiyatlara ayarlayacağız demişti. Exxen platformuna kayıt olma ücreti Türkiye’de yayın yapan diğer platformlara göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Platform iki farklı paketle sunuldu uygulama içerisinde reklam görmek sizi rahatsız etmeyecekse ilk paketi tercih edebilirsiniz. Yok ben hem Exxen’de içerik izleyeyim hemde reklam görmeyeyim diyorsanız premium bir üyelik satın almanız gerekmektedir. 

Normal bir Exxen üyeliği 9.90 TL iken reklamsız bir şekilde Exxen’de bulunan içerikleri izlemek istiyorsanız 19.90 TL ödemeniz gerekmektedir. Reklamsız bir şekilde şekilde izleme olarak bakıldığında pek çok kesimden eleştiriler gelmektedir. Gelen eleştirilerde zaten bir hizmete ücret ödüyoruz ve reklamı görmememiz gerekiyor şeklinde eleştirilere maruz kaldı.

Diğer hiçbir çevrimiçi dizi, film, yarışma izleme platformlarında bu şekilde bir sistem olmadığından reklamsız fiyatları eşdeğer platformlara göre yüksek fiyatlara sahiptir. 

Peki exxen üzerinden sunuculuğunu

Gökhan Çınar’ın üstlendiği Katarsis programını izlemek ne kadar?

Exxen’de oluşturacağınız tek bir üyelik ile platformda yer alan bütün dizileri, filmleri, programları ve yarışmaları izleyebileceksiniz. Bundan dolayı eğer platformdaki tüm içeriklere erişmek istiyorsanız önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Aylık 9.90 TL ödeyerek reklamlı bir şekilde, yok ben reklamsız izlemek istiyorum diyorsanız 19.90 TL ödemeniz gerekmektedir. Fiyatları açısından çokça eleştirilere maruz kalan Exxen platformu açıldığı hafta bitmeden 500.000 den fazla kullanıcıya ulaştı.

Exxen Platformu Hakkında

Acun Ilıcalı’nın televizyonculuk dünyasından internet medyasına resmen girdiği Exxen platformu ortaya çıkış hikayesi çok merak edilmektedir. Acun Ilıcalı’nın biz Netflix üzerinden nasıl ispanyol dizileri izliyorsak yabancılarda Exxen üzerinden türkçe içerikler izlesin düşüncesiyle kurulan bir platformdur. Exxen platformu içerik olarak sadece dizi ile sınırlı kalmayıp filmler, belgeseller, yarışma programları, inceleme programları, Ünlü youtuberların içerikler ve daha fazlasını bünyesinde bulunduruyor. Yakın zaman içerisinde üretilen bu içeriklerin daha da fazla olması bekleniliyor. 

Acun Ilıcalı özellikle internet sektöründe ünlenmiş ve programları olanları kaçırmadı. Genel olarak hitap edeceği kitle internet kullanıcıları olduğundan dünyanın en aktif kullanılan Youtube fenomenleri ile anlaşmalar yaptı. Bu youtube projelerinden içerisinden en sevilen programlardan biri de Katarsis programıdır. Özellikle Uzman Psikolog Gökhan Çınar seyircileri tarafından çok büyük ilgi görmüş ve programı aşırı derecede beğenilmiş durumda. Gökhan Çınar Exxen platformundan önce Babala TV ve Bana Göre TV kanallarında yayınlandı. Yayınlanan her içerik milyonlarca görüntülenme aldı. 

Katarsis 3. Bölüm İzle, Katarsis Video izle, Katarsis Yeni Sezon Tek Parça, Katarsis Exxen 3. Bölüm Seyret, Uzman Psikolog Gökhan Çınar, Gökhan Çınar

Yorum Yap

Yorum Yap