İlginizi Çekebilir
Top Boy Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Kleo, Netflix İzle

Kleo, Netflix İzle
+ - 0

Netflix’in Almanya yapımı dizisi Kleo bir intikam öyküsünü anlatıyor. Kendisine yanlış yapan insanlara zarar vermek isteyen yetenekli bir kahramanı olan bir casus konulu intikam gerilim dizisi. Konu sıradan gibi görünse de işleyiş son derece iyi. Hanno Hackfort, Richard Kropf ve Bob Konrad tarafından yaratılan dizi Berlin Duvarı’nın yıkılmasından sonra gelişen olayları ve değişen Almanya’yı da anlatıyor. Derin olmaya veya komünizm sonrası Almanya hakkında yorum yapmaya çalışmıyor. Bu, insanları kovalayan ve öldüren bir Stasi ajanı hakkında. Keza Kleo’nun hapse düşmesinin sebebi tamamen güvendiği ve aslına yoldaşı olarak gördüğü kişiler.

Kleo, Netflix İzle

Yıllar boyunca, özellikle de kadın bakış açısıyla anlatılan intikam temalı diziler oldu. Kill Bill ve Hard Candy’den Carrie ve Killing Eve’e kadar birçok örnek var. Kleo’nun konusu da benzer ama asla sıkmıyor. Her nasılsa, bu dizi aynı anda hem canlandırıcı bir şekilde yeni hem de aşırı tanıdık hissetmeyi başarıyor, basit ama etkili bir formül alıyor ve bunu kanlı, kıvrımlı bir gerilime dönüştürüyor. Kayıt dışı tutulan Kleo, çeşitli hedefleri ortadan kaldırmak için büyük babası adına çalışan yetkin bir ajan olarak karşımıza çıkıyor. Batı Almanya’da bir gece kulübünde bir adamı öldürdükten sonra, polis – özellikle de Sven adındaki bir memur – bu kadının kim olduğunu bulmayı başarıyor.

Kleo İzle

Tam da hamileyken, büyükbabası ve birlikte çalıştığı herkesle birlikte tutuklandığında, Kleo suçu üstleniyor ve ömür boyu hapis cezası alıyor. Kleo bebeğini kaybediyor ve bu dizinin en acıklı anlarından biri. Öfke ve intikamla tüketilen Kleo, zamanını beklemeye koyuluyor. Berlin Duvarı çöktüğünde ve tüm siyasi mahkumlar gitmekte özgür olduğunda, Kleo onu hapse atmaktan sorumlu olanlardan öcünü almak için kanlı bir intikam görevine başlıyor. Bu sezonun ilk yarısı, Kleo’nun gizemli kırmızı bir bavul hakkında bilgi edinirken farklı hedefleri yok etmeye çalıştığı oldukça geleneksel bir format izliyor. Bu, Almanya’nın kaderini tamamen değiştirebilecek bir sırrı elinde tutan McGuffin’in ilerlemesinde kilit nokta haline geliyor.

Kleo Ücretsiz İzle

Sezonun ikinci yarısında ise olaylar yön değiştiriyor. Özellikle 6. bölüm, ilk yarısı Kleo’nun geçmişini ve çocukluğunu daha fazla ortaya çıkarmak için büyük bir geri dönüş olarak karşımıza çıkarken, kırmızı bavulla olan bağları da ortaya çıkıyor. Kleo, Almanya sınırlarının ötesinde birkaç “görev” üstleniyor, ancak bu tek bölümlük maceralar biraz aceleye gelmiş gibi hissettiriyor. Dizinin tek kötü noktası bu olabilir. Çok fazla kan dökülen ve şiddet içeren bir dizi için Kleo da şaşırtıcı derecede komik ve eğlenceli bir yapım. Aksiyon, intikam ve biraz da komedi. Dizi izleyenlere istedikleri her şeyi sunuyor. Kleo izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Netflix’te farklı Alman yapımları da var. Örneğin Dark da Alman yapımı bir seri.

Yorum Yap