İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kuruluş Osman İzle
  3. Kuruluş Osman Atv İzle

Kuruluş Osman Atv İzle

Kuruluş Osman 54. Bölüm İzle

Kuruluş Osman ismiyle yayına başlayan dizide Osman Bamsı, Dündar Gündüz, Bala Hatun Aygül, Ayşe Hatun, Boran Kongar Cerkutay, Abdurrahman Dumrul Ayaz Hazal Hatun, Nikola Flatyos, Demirci Davud, Aksaçlı,Ertuğrul Bey, Lena, Kumral Abdal, Savcı gibi karakterler yer alıyor. ATV ekranlarında kısa sürede büyük bir ilgi toplayan Kuruluş Osman dizisi her çarşamba izleyicilerle buluşuyor.

Kuruluş Osman Atv İzle

Kuruluş Osman’da ağabeyinin yerine Kayı Obası’nı yöneten Dündar Bey, otağ ahalisi ve beyler eşliğinde Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos beyi ziyaret eder. Amacı Ertuğrul Bey tarafından oluşturulan ilişkilerle ticaret ve güvenlik anlaşması gerçekleştirmektir. Oyuncu kadrosu erkek ve kadın oyuncularla da dikkatleri toplamaktadır. Kuruluş Osman kadrosunda birbirinden iyi oyuncular bulunmaktadır. Kuruluş Osman dizisinin ilgiyle izlenen oyuncuları kimlerdir? Kuruluş Osman dizisinde hangi rolü kim canlandırıyor? İşte bu soruların cevapları sizlerle…

Kuruluş Osman Fragman

Kuruluş Osman dizisi konu itibariyle böyle: O, kapkara gözlere sahip kişi, hürriyet ateşini tutuşturacak kişiydi. İsmi ise Ertuğrul Gazi oğlu Osman olarak bilinir… Karanlıklarda ona yol gösteren güç aşktı. Kanın ve gözyaşlarının kapladığı topraklarda, gök ekiniymiş gibi biçilen; 7 göğü, 7 yeri, denizleri ve dağları aşan bir milletin hülyasını aşk ile gören kişiydi.  Cesaretini ve gücünü kılıcından değil, aşktan alan biriydi. Zorbalığı adaletle; köleliği hürriyetle yenen, tarihin görebildiği en büyük imparatorluğu adına her şeyi aşkla yaptı. Yetmiş iki milleti kırmaya çalışan bozulmuş düzene karşı başkaldırıyı esas aldı.  mazlumlar için çığlık gibi umut oldu ve Kuruluş’un ismi olmayı başardı.  Kuruluş Osman’ın ilgi çeken kısmı 400 çadırlık bir oba iken ilahi bir aşkla kurulan bir dünya imparatorluğuna gidişinin hikayesi olmasıdır. Peki bu hikayeye kimler rolleriyle can veriyor?

Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosu oldukça geniş… Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosunda Burak Özçivit, Yiğit Uçan, Burak Çelik, Açelya Özcan, Emre Basalak, Özge Törer, Nurettin Sönmez, Çağrı Şensoy, Celal Al, Ragıp Savaş, Tolga Akkaya,  Atilla Güzel, Ahmet Yenilmez, Cüneyt Arkın, Tamer Yiğit, Buse Arslan Akdeniz, Seray Kaya, Emin Gürsoy, Erkan Avcı, Seçkin Özdemir, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Kanbolat Görkem Arslan gibi oyuncular yer almaktadır. Şimdi oyuncuları tanıma zamanı…  

Kuruluş Osman Atv İzle

Kuruluş Osman dizisindeki Burak Özçivit kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizi serisinin bir yeni serisi olarak kabul edilen Kuruluş Osman, Ertuğrul Gazi’nin en küçük oğlu rolünü yani Osman Bey’i  Burak Özçivit oynuyor. 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelen Burak Özçivit’in memleketi Gaziantep’tir.

Kuruluş Osman dizisindeki Boran Yiğit Uçan kimdir? 

Yiğit Uçan, İstanbul şehrinde, 11 Aralık 1987 tarihinde hayata gözlerini açmıştır. Oyuncunun asıl memleketi Bosna Hersek’tir. Şu sıralar ATV kanalında yayınlanan Kuruluş Osman’da Boran karakteriyle dizide yer almaktadır. Uçan, 1.70 CM boyunda, 72 KG ve Yay burcuna sahiptir.

Kuruluş Osman Atv İzle

Kuruluş Osman’daki Bamsı Nurettin Sönmez kimdir? 

Nurettin Sönmez, İstanbul şehrinde 24 Temmuz 1978 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlk kez “Mavi Kelebekler” adlı dizide ekranlara çıkan Nurettin Sönmez, daha sonra Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde ve Diriliş: Ertuğrul dizilerinde rol almıştır. Şimdilerde ise Kuruluş Osman dizisinde rol almaktadır.

Kuruluş Osman dizisindeki Dündar Ragıp Savaş kimdir? 
Ragıp Savaş, İzmit şehrinde 24 Ekim 1966 tarihinde gözlerini dünyaya açmıştır. 1986 senesinde yerleştiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 1990 senesinde üstün bir başarıyla bitirerek mezuniyetini almıştır. Bakırköy Belediye Tiyatroları bünyesinde birden fazla tiyatro oyunu ve müzikalde yer almıştır.

Kuruluş Osman dizisindeki Gündüz Emre Basalak kimdir?
Emre Basalak, İstanbul şehrinde 28 Nisan 1979 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır.  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı bölümünü bitirmiştir. Hacettepe Üniversitesi Oda Tiyatrosu’nun ardından, 2002 senesinde de profesyonel olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde tiyatroya devam etmiştir.

Kuruluş Osman’daki Bala Hatun, Özge Törer kimdir?
Törer, 1998 senesinde İstanbul şehrinde hayata gözlerini açmıştır. Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde eğitim hayatına devam etmektedir. Şu sıralar ise ATV kanalın yayınlanan Kuruluş Osman’da Bala Hatun karakteriyle oyunculuğa devam etmektedir. Özge Törer, 1.68 CM boyunda, 56 KG ve Koç burcuna sahiptir.

Kuruluş Osman’da rol alan Aygül Buse, Arslan Akdeniz kimdir?
Buse Arslan, İstanbul şehrinde 29 Aralık 1992 tarihinde hayata gözlerini açmıştır. 2016 yılında iş insanı Kazım Akdeniz ile evlidir. Şimdilerde ise Atv kanalında yayınlanan Kuruluş Osman dizi serisinde Aygül Hatun karakteriyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Buse Arslan, 1.68 CM boyunda, 55 KG ağırlığında ve Oğlak burcuna sahiptir.

Yorum Yap

Yorum Yap