Kus Ucusu Netflix Izle

Kuş Uçuşu, Netflix İzle

Netflix Dizi Tem 21, 2022 Yorum Yok

Netflix Türk yapımları sayısını arttırmışken yeni dizilerden biri de Birce Akalay’ın başrolde olduğu Kuş Uçuşu. Meriç Acemi’nin imzasını taşıyan ve başrollerinde Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un yer aldığı dizi ilk sezonuyla beğeni topladı. Dizi her biri yaklaşık 40-50 dakika süren 8 bölümden oluşuyor. Kuş Uçuşu başladığından ve Lale ile Aslı’yı gördüğünüz andan itibaren, bunun kelimenin tam anlamıyla her şeyden çok bir takipçi hikayesi olduğunu biliyorsunuz. Yeni neslin takıntısını ve kariyer odaklı yaşamını konu alan dizi, Aslı’yı bu sorunlu idealleri hayata geçirecek kahraman olarak alırken, önceki neslin zaten başarılı ve saygın gazetecisi Lale’yi görüyoruz.

Kuş Uçuşu İzle

Dizi tam olarak bir av ve avcı hikayesi. Bu da dizide sık sık açığa vuruluyor. Aslı’nın zihinsel olarak iyi olup olmadığını ve profesyonel yardıma ihtiyacı olup olmadığını sorgulamanıza neden olacak vahşi bir yolculuk aslında. Körü körüne hırs en iyi insanları bile olumsuz etkileyebilir ama Aslı tamamen farklı bir kişiliğe sahip. Onu neredeyse psikopat hissettiren hırs kısmı değil, yalan söylemesi, aldatması ve insanları o kadar ustaca manipüle etmesi, bunun nesiller arası bir sorun olmaktan çıkıp “insan” sorunu haline gelmesi. Bazıları bu yüzden Kuç Uçuşu’nun ana karakteri olan Aslı’yı itici bulabilir. Tam tersi, bazılarına da oldukça ilgi çekici gelebilir.

Kuş Uçuşu Seyret

Her iki durumda da Kuş Uçuşu vahşi bir yolculuk ve izleyiciyi de bu yolculukta yer almaya davet ediyor. İnsanları manipüle etmenin ne kadar kolay olduğu konusunda gerçekten endişe duyuyorsunuz. Özellikle güzel bir kadın bu konuda çok korkutucu olabilir. Diziyi izlemek gayet ilginç bir tecrübe olabilir. Yer yer izleyenin kafasında soru işaretleri yaratan sahneler ve durumlar var, ancak bunları düşünmeden izlerseniz keyif almak mümkün. Muhteşem bir dizi değil, ama yine de kendisini izletmeyi başarabilen bir yapım. Haber alma dürtüsünden etkilenen bu karakterlerin kişisel ilişkileri de var. Sadece Aslı değil, aynı zamanda Lale de dizide önemli bir yer tutuyor.

Kuş Uçuşu (Netflix)

Kuş Uçuşu’nun diğer önemli karakteri Lale kusursuz bir hayata sahip, başarılı bir gazeteci. Ama, biraz fazla kusursuz. Farklı takıntı biçimleri sayesinde herkes için işler kötüye giderken, ana kahramanların etrafındakilerin hayatlarının da nasıl etkilendiğini görmek ilginç. Ünlülerin hayatı hiçbir şekilde kolay değil ve bu dizi bize bunu sık sık hatırlatıyor. Başarılı ve daima göz önünde olmanın da belli bedelleri olduğunu görüyoruz. Birce Akalay ve Miray Daner’in birbirleriyle çok iyi çalışması ve rollerinde son derece iyi olmaları diziyi büyük anlamda kurtaran önemli bir etken. Uyumları çok iyi. Kuş Uçuşu izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda daha birçok Türk yapımı dizi ve film yer alıyor ve yenileri de gelecekmiş gibi duruyor.

 

Yorum Yok

Yorum Yap