İlginizi Çekebilir
Alef Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Kuzey Güney izle

Kuzey Güney izle
+ - 1

Kuzey Güney BluTV İzle

2011 yılında başlayan Kuzey Güney dizisi ilk bölümünden itibaren büyük sükse yapmıştı. Kuzey Güney izlemek için şu an tek yapmanız gereken Blu TV üyesi olmak. Dizinin tüm bölümleri platformda mevcut. Dizinin başarılı olmasındaki en büyük pay şüphesiz kadrosuydu. Başrollerde Kıvanç Tatlıtuğ ve Buğra Gülsoy yer almıştı. Yan rollerde de Zerrin Tekindor, Öykü Karayel, Bade İşçil, Mustafa Avkıran, Hazar Ergüçlü ve yakın zamanda kaybettiğimiz Semra Dinçer yer alıyordu. Dizi tam 80 bölüm sürdü ve oynadığı her hafta izlenme listelerinde ilk sıralarda yer aldı. Hem de Muhteşem Yüzyıl gibi çok güçlü bir rakibi olmasına rağmen.

Dizinin konusu bir zamanlar TRT ekranlarında yayınlanan Zengin ve Yoksul dizisiyle benzerlik gösteriyordu. Genel konu şu şekildeydi:

Kuzey ve Güney iki kardeştir. Her kardeş gibi aralarında bazen anlaşmazlıklar olmaktadır, ama en büyük sorunları aynı kıza, yani Cemre’ye aşık olmalarıdır. Güney Cemre ile nişanlanmıştır, ancak ilişkileri pek iyi gitmemektedir. Güney akıllı ve zeki bir çocukKuzey Güney izletur. Ailenin umududur. Bir akşam Kuzey ile arabayla ilerlerken ufak bir tartışma yaşarlar, fakat bu ufak tartışma bir trajediye sebep olur. Direksiyon Güney’dedir ve genç bir adama çarpar. Adam oracıkta ölür. Kuzey ve Güney panik halinde eve giderler, ancak polislerin kapıya dayanması çok da uzun sürmez. Güney ertesi gün üniversite sınavına girecektir.

Kuzey Güney izle

Kuzey ağabeyinin yerine polislere teslim olur ve suçu üstlenir. Ne annesi ne de babası ona engel olmaz. Babası daha sonra bu durum için çok fazla vicdan azabı çekecektir. Kuzey hapisteyken Güney eğitimine ve yaşamına devam eder. Zengin bir kız olan Banu ile arkadaşlığını ilerletir ve onun sayesinde nüfuzlu insanlarla tanışma fırsatı bulur. Bir golf kulübünde caddy olarak çalışmaktadır. Kazadan birkaç yıl sonra Kuzey’in hapisten çıkma vakti gelmiştir. Ancak, içeride belalı insanlarla tanışmış ve bahislerde dövüşçü olarak yer almıştır. Hapisteyken başına musallat olan bir adam dışarıda da onu rahatsız etmeye devam eder. Bu adamın adı Ferhat’tır ve epey kirli işler çevirmektedir.

Kuzey Güney Bölümleri izle

Kuzey dışarıya çıktığında birkaç girişim yaparak para kazanmaya çalışsa da Ferhat tarafından işleri baltalanır. Ferhat Kuzey’in kendisi için dövüşmesini ve pis işlerini yapmasını arzulamaktadır. Bu arada Güney ve Cemre arasındaki nişan bozulur ve Cemre Kuzey ile yakınlaşır. İki kardeşin arası daha da açılır. Güney en başlarda kardeşine minnet duyar gibi görünse de aslında içten içe onu kıskanmaktadır. Tüm bunlar olurken Güney Banu ile nişanlanmaya ve bir iş kurmaya karar verir. Kuzey de bu işe katılır, ama kısa süre sonra Güney tarafından işi elinden alınır. Dizi artık tamamen Kuzey’in ağabeyi ve düşmanı Ferhat ile mücadelesi eksenine oturmuştur.

Kuzey ve Güney Türk televizyonlarının efsane olarak nitelendirebileceğimiz dizilerinden biridir. Günümüzde hala sosyal medyada diziden kesitler paylaşılmakta ve yüksek beğeniler almaktadır. Dizinin 80 bölümü de Blu TV platformunda mevcuttur. BluTV zamanında Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan farklı dizileri de bünyesinde barındırmaktadır. Nostalji yapmak, tekrar izlemek ya da sıfırdan başlamak için diziler adına gayet uygun bir platformdur. Kuzey ve Güney izlemek için BluTV aboneliği yeterlidir. Dizide yer alan oyuncular daha sonra çok farklı ve başarılı projelerde de yer almışlardır. Birçok eleştirmene göre özellikle Kıvanç Tatlıtuğ’un en iyi performansını sergilediği yapım olarak kabul edilmektedir.

Tüm bölümleri BluTV ye üye olarak izleyebilirsiniz.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Kuzey Güney izle

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın