İlginizi Çekebilir
lupin
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman?

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman?
+ - 0

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix’in ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran İspanyol dizisi La Casa de Papel, yeni sezonuyla herkes tarafından merak ediliyor. 4 Kısım halinde Netflix’de yayınlanan La Casa de Papel yeni sezon tarihine bir bakalım.

Eskiden insanlar, teknolojinin de bugünkü kadar gelişmiş olmamasının da etkisiyle, genellikle kendi ülkelerinde çekilmiş yerli yapımları izlerdi. Bu yapımlar genelde ya o ülkenin ulusal kanallarında ya da sinema salonlarında yayınlanırdı. Ama bugüne baktığımızda dizi başta olmak üzere film, belgesel vb. tüm medya yapımlarında bu durumun ciddi anlamda değiştiğini görebiliriz. İnsanlar artık sadece kendi ülkesinden çıkmış dizileri değil başka ülkelerde çekilmiş olan dizileri de rahatlıkla izleyebiliyor. Peki, bu durum nasıl ortaya çıktı? Tabii ki cevap basit: internet. Tüm dünyada kolaylıkla ulaşılabilir hale gelen internet sayesinde dünyada artık mesafeler ortadan kalktı diyebiliriz. Adana’da yaşayan biri çok kolay bir şekilde İspanya’da çekilmiş olan bir diziyi izleyebiliyor. Bunun sonucunda insanlarda bir yabancı dizi kültürü oluştu diyebiliriz. İnternet ortamında her ülkede çekilmiş dizi, film veya belgeseli izleme imkânı sunan çeşitli platformlar vardır.

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman?

Bu platformlardan biri ve belki de en ünlüsü Netflix’dir. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olmasından ötürü ABD yapımları daha fazla olsa da Netflix’e girdiğimizde pek çok farklı ülkede çekilmiş Netflix’e özgü orijinal yapımları görebilmek mümkün. Bu yapımlardan biri olan La Casa de Papel, Netflix tarafından yayınlandıktan sonra dünya çapında çok büyük bir ilgi toplamayı başarmıştır. 4 Kısım halinde şu anda halihazırda Netflix platformunda yer alan ve milyonlarca izleyiciye ulaşan La Casa de Papel yeni sezonu herkes tarafından merak ediliyor. Dizinin izleyicileri uzun zamandan beri yeni sezonun ne zaman çıkacağı konusunda hem Netflix’e hem de dizinin yapımcılarına sorular yönlendiriyor. La Casa de Papel yeni sezon ile ilgili bazı ipuçları bulunmaktadır. Bu ipuçlarına geçmeden önce dilerseniz ana hatlarıyla dizinin konusundan söz edelim.

La Casa de Papel Konusu

İspanya’da çekilen ve İspanyol oyunculardan oluşan bir oyuncu kadrosuna sahip olan La Casa de Papel konusu itibariyle biraz anarşist, zincirleri kırmak ve dünya sistemine meydan okumak için elinden gelen her şeyi yapabilecek insanlardan oluşmaktadır. Çeşitli suçlardan dolayı devlet ve polisle arası iyi olmayan bir grup insan, bir gün bir kişinin önderliğinde toplanıp bir araya gelir. Çeşitli suçlardan sabıkası olan ve kişisel hayatları da çok iyi olmayan bu insanları bir araya toplayan kişinin lakabı profesördür. Profesörün kafasında çok uçuk ve çok tehlikeli bir plan vardır: İspanya Kraliyet Darphanesini soymak. Başta grup üyeleri bu fikre karşı çıkıp çok tehlikeli ve bir o kadar sonuca ulaşması imkânsız bir fikir olarak görse de profesör, bu soygun için A’dan Z’ye her şeyi kafasında kurgulamış ve planlamıştır. Profesörün soygun planını grup üyelerine anlatmasıyla üyeler yavaş yavaş soygun fikrine sıcak bakmaya başlamıştır. Dizi, soygun hazırlığı ve soygun sırasında yaşananları, grup üyeleri arasında ve grup üyelerinin polislerle yaşadığı çatışmayı anlatmaya çalışmaktadır.

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman?

La Casa de Papel Yayın Süreci

La Casa de Papel dizisinin orijinal olarak en baştan Netflix’e özel olarak çekilmeye başlanmadığını belirtmek gerek. Dizinin ilk sezonu İspanya’da ulusal bir televizyon kanalı olan Antena 3’te yayınlandıktan bir süre sonra Netflix’de yayınlanmaya başlanmıştır. Netflix, 1. sezon bölümlerini kısaltarak kendi platformunda diziyi 2 kısım halinde paylaşmıştır. Netflix’de yayınlanmasıyla birlikte tüm dünyada izlenen ve çok beğenilen La Casa de Papel, 2018 yılında Netflix’in İngilizce diziler hariç tutulduğunda en çok izlenen dizisi olma başarısını elde etmiştir. Dizinin ilgi toplaması sonucunda Netflix, La Casa de Papel’in tüm dünyadaki dijital yayın haklarını satın almış ve yeni sezon siparişi vermiştir.

Yeni Sezon Tarihi

Netflix, resmi olarak La Casa de Papel’in 5. kısmının çekilmeye başlanacağını Haziran 2020 tarihinde duyurmuştur. 5. Kısım aynı zamanda dizinin final kısmı olacak. COVID’in ortaya çıkmasının ardından çekimlerin ertelendiği ve sekteye uğradığı belirtilse de La Casa de Papel yeni sezonunun 2021 yılının sonlarına doğru yayınlanacağı ifade ediliyor.

Yorum Yap