İlginizi Çekebilir
Your Honor Gain Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

Let Them Die Like Lovers, Gain İzle

Let Them Die Like Lovers, Gain İzle
+ - 0

Yerli platformlarımızdan biri olan Gain özellikle kısa filmler açısından epey zengin bir mecra. Gain’de birçok ödüllü kısa film izleyenleri bekliyor. Kısa film meraklıları için en iyi tercihlerden biri de kuşkusuz Let Them Die Like Lovers. Türkçesi, Bırakın da Aşık Gibi Ölsünler. Boston Yeraltı Film Festivali’nde yer alan bu kısa film eleştirmenlerden çok iyi notlar almış bir yapım. Jesse Atlas’ın kısa filmi Let Them Die Like Lovers son yıllarda çekilen en etkileyici kısa yapımlardan biri. İzleyen herkes bu filmin dahice tasarlandığı konusunda hemfikir görünüyor.

Let Them Die Like Lovers İzle

Film kaliteli bir yapım ve baştan sona izleyenleri büyülüyor. Hatta, sadece 15 dakika olması izleyenleri üzebilir. Keza tadı damağınızda kalıyor. Bunun gerçekten kusursuz bir kısa film olduğu gayet açık ve net. Oyunculuk kusursuz ve birinci sınıf. Oyuncuların hepsi çok tecrübeli görünüyor. Alexa (Angela Lewis) ve Marko (Mustafa Shakir), iki başrolü canlandırıyor. Bu kısa filmdeki her performans inanılmaz ve filmi tamamlıyor. Sanki on beş dakikada bir buçuk saatlik bir film izlemiş hissi uyandırıyor. Bir bilim kurgu yapımı ve sanki Black Mirror dizisinden fırlamış gibi hissettiriyor. Jesse Atlas’ın geleceği kesinlikle parlak ve bu sektörde başka neler yaptığını görmek için sinema tutkunları sabırsızlanıyor.

Let Them Die Like Lovers Seyret

Fikir öylesine iyi ki uzun metraj bir versiyonu da kolaylıkla yapılabilir ve epey ilgi çekebilir. Bunun da ötesinde, başrol performanslarında, diyaloglarda ve çekirdek teknolojinin duygusal sonuçlarında bu melodram duygusu var. Filmde sadece iki karakter var. Henüz başında bir beden değiştirme deneyine tanık oluyoruz. Bu, CIA’in terör saldırılarına karşı gerçekleştirdiği bir çeşit asker yaratma deneyi gibi. Alexa beden değiştiren kişi, Marko da onun yanında. Günler hızla gelip geçiyor ancak karakterlerin boş ve tenha bir alanda olduğunu görüyoruz. Bu “Acaba dünyanın sonu mu geldi?” sorusunu akıllara getiriyor. Alexa’yı sürekli buz dolu bir küvette görüyoruz. Beden transferi bu şekilde gerçekleşiyor ve farklı bedenleri ziyaret ediyor.

Let Them Die Like Lovers (Gain)

Bir babanın bedenine girip öz oğlunu öldürtüyor. Daha sonra bir kadının bedenine girip sevgilisini öldürtüyor. O bedenden çıktığı an cinayeti işleyen ve hiçbir şey hatırlamayan insanlar hapse giriyor. Alexa daha sonra bu durumun ahlaki yanlarını sorgulamaya başlıyor ve bu görevi artık gerçekleştirmek istemiyor. Çeşitli sanrılar da görmeye başlayınca kafası iyice bulanıyor. Sürekli insanların bedenlerine girip onları sevdiklerine öldürtmek artık onu iyice rahatsız etmeye başlıyor. Ve durum içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor. Sadece 15 dakika içerisinde tam bir sinema şöleni sunuluyor. Let Them Die Like Lovers bu açıdan çok başarılı bir yapım. Bu kısa filmi ve daha nice kaliteli kısa filmi Gain platformunda izlemek mümkün. Gain bu tarz yapımlara ciddi yer veren bir platform.

Yorum Yap