Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Loki İzle

Disney Marvel yapımlarını satın aldığından beri dizilerine her gün yenisini ekliyor. Wanda ve Vision, What If, Hawkeye gibi yapımlar çoktan izleyiciyle buluştu bile. Disney bu yapımlarda MCU yani Marvel Cinematic Universe olay örgülerine dikkat etmeye ayrıca özen gösteriyor. Çünkü bu yapımlar yayınlanan ve gelecekte yayınlanacak olan filmlerle de paralel bir biçimde ilerlemeli. İleriye dönük birçok film şimdiden sırada, ancak diziler de Disney açısından büyük önem taşıyor. Keza firmanın dijital platformu Disney Plus bu diziler sayesinde milyonlarca yeni abone kazanmış durumda. Maalesef Türkiye’de henüz yayına girmediler. O yüzden bu dizileri izlemek Türk izleyiciler için pek kolay olmuyor.

Loki dizi İzle

Loki dizisi Disney’in en iddialı süper kahraman yapımlarından biri. MCU’nun en büyük özelliği, ister gişe rekorları kıran bir film, isterse bir televizyon dizisi olsun, her hikayenin daha büyük ve daha ilginç bir senaryoyla ele alınmasıdır. Ekranda sadece karakterlere neler olduğunu izlemiyorsunuz, aynı zamanda daha sonra ne olacağına dair ipuçları da görüyorsunuz. Loki’nin dünyasında zamanın dışında yaşayan varyantlar gibi, altı bölümlük ilk sezon kendi zaman çizelgesini oluşturuyor ve onu bugüne kadar MCU’nun belki de en bağımsız parçası haline getiriyor. Her şeyi kapsayan sinematik evrenin bir parçası olarak serinin tadını çıkarmanıza izin veriyor. Sadece fantastik değil, bilim kurgu unsurları da cabası.

Dizi Loki’nin (Tom Hiddleston) Tesseract olarak bilinen güçlü bir cihazla kaçtığı Avengers: Endgame’den bir sahne ile açılıyor. Buradan, hikaye MCU’da gördüklerimizden ayrılıyor. Loki, zaman yolculuğu yapan bir FBI gibi belirli bir amacı olan Zaman Sapması Otoritesi (TVA) tarafından yakalanıyor. TVA sinema evreninde denk gelmediğimiz bir oluşum. Zaman Bekçileri adlı gizemli bir ekip kelimenin tam anlamıyla Loki’nin başına bela oluyor. Kurallara göre zaman sapmasına neden olan şeyler ortadan kaldırılır. Bu durumda da Loki’nin başı beladadır. Ancak TVA’nın Loki için başka fikirleri var. Başka bir varyant TVA’yı terörize ediyor, ajanlarını öldürmek için zaman ve mekan boyunca birden fazla dönemde ortaya çıkıyor. Tabii farklı bir zaman varyantında farklı bir Loki de mevcut. İşler bu noktada biraz karışıyor.

Loki kaçak izle

Paralel dünyalar ve çoklu zaman çizgileri takip etmeyi güçleştirse de dizide aksiyon eksik olmuyor. Tabii, Loki her zamanki bildiğimiz Loki. alaycı ve karizmatik. TVA’nın gizemi, gösteri boyunca istikrarlı bir şekilde büyüyor; Görünüşe göre herkes açıkladığından çok daha az ya da çok daha fazlasını biliyor. Loki, TVA’nın cezbedici banal bürokrasisi tarafından işlendikten sonra, katil varyantın izini sürmek için ajan Mobius (Owen Wilson) ile huzursuz bir ittifak kuruyor. Bu noktada seriye polisiye bir hava da girmiş oluyor. Bir bölüm, bir gezegen tarafından ezilmek üzere olan ölmekte olan bir ayda gerçekleşirken, bir diğeri, tamamen Loki’nin alternatif versiyonları tarafından doldurulmuş gibi görünen zamanın sonunda bir boşlukta geçiyor. Her şey inanılmaz bir momentum duygusuyla hareket ediyor.

Loki bölümleri izle

Hiddleston’ın Loki’si sürekli kaçıyor ve sonunda, ikisi TVA’yı birlikte devirmeye karar verirken, kendisine Sylvie (Sophia Di Martino) adını veren, yakalaması gereken varyantla çalışmak için örgütle bağını koparıyor. Loki’nin diğer versiyonuyla karşılaşıp birlik olması ve süregelen kaçışlar ile Loki tatmin edici bir tempoda ilerliyor. Bir Disney Plus yapımı olan Loki’yi ülkemizde yasal olarak izlemek mümkün değil. Henüz herhangi bir dijital platform ile anlaşılmadı. Disney Plus ise söylentilere göre ülkemize 2022 yılında girmeyi planlıyor. Loki izlemek için dizi tutkunlarının kendi başlarının çaresine bakması gerekiyor.

 

23 Görüntülenme
loki dizi izle

loki dizi izle