İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Love, Death + Robots, Netflix İzle

Love, Death + Robots, Netflix İzle
+ - 0

LOVE, DEATH & ROBOTS, her biri animasyon ve bilim kurgu öğelerini kullanan bağımsız bölümler dizisidir. Konular, bir uzaylı istilasını önlemeye çalışan bir grup çiftçiden dünyayı ele geçiren varlıklara kadar uzanır. Netflix’te serinin şu an üç sezonu yer almakta ve hepsi de birbirinden iyi. Animasyon antolojileri genellikle sanatçıların ve yaratıcıların deney yapabileceği, stil, tür veya hikaye anlatımı tarzının sınırlarını zorlayan yerlerdir. Yönetmenler bu deneyleri başarıyla tamamlamış. Her bölüm kendisini izletiyor. Elbette üç sezon içerisinde bazı bölümler diğerlerine göre çok daha iyi. Ortaya çıkan iş gayet başarılı.

Love, Death + Robots, (Netflix)

Bazı hikayeler bilim kurgu fanlarına klişe gelse de bölümlerin kısa olması izleyenleri sıkmıyor. Animatörler en son teknikleri kullanıyor. Müstehcen seks ve şiddet sahneleri bazı bölümlerde bolca yer alıyor, ancak süreleri çok fazla uzun değil. David Fincher ve Deadpool’dan Tim Miller dahil olmak üzere çeşitli yönetmenler tarafından üretilen kısa öykülerden oluşan animasyon öyküleri dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de birçok hayran kazandı. Dizinin en son yayınlanan üçüncü sezonu bazı eleştirilere maruz kaldı. Diğer sezonlara göre daha yavan olarak görüldü. Fakat, eleştirilere kulak asılmadan izlendiğinde gayet keyif alınabilir. Özellikle de bazı bölümler oldukça ilgi çekici ve eğlenceli.

Love, Death + Robots İzle

Antolojinin misyonu, her zaman, aile dostu hikayeler anlatmak zorunda olmanın geleneksel bağları olmadan animasyonun sınırlarını zorlamak. Belki de eleştirilerin sebeplerinden biri de bu. Sınırlar gereğinden fazla zorlanmış olabilir. Yayınlanan üçüncü sezon, harika hikaye anlatımından ziyade bilgisayar tarafından oluşturulan animasyonu ve şehvetli seviyelerdeki ihtişamları tercih etmiş. Zanaatkarlık açısından, dokuz kısa filmin tamamı, şu anda çoğunlukla hiper gerçekçiden ultra stilize ve hatta komediye kadar CG stilleri yelpazesini temsil eden inanılmaz yetenekli sanatçılardan oluşan ekipler tarafından hayata geçiriliyor. Zaten çoğu ünlü yapımlarda da yer almış ismi duyulmuş yönetmenler. Yeteneklerine kimse laf etmiyor. Eleştirilen noktaların başında hikayelerin konuları ve verdikleri mesajlar geliyor. Keza, ilk iki sezonda insanı düşünmeye zorlayan bölüm sayısı daha fazlaydı.

Love, Death + Robots Seyret

Bu sezonun bocaladığı yer, hikaye anlatımının derinliğinde. İnsanlar ilk iki sezondaki gibi daha felsefik hikayeler bekliyordu, ancak son sezonda sadece final bölümünde böyle bir durum söz konusu. Diğerleri daha çok eğlenceye yönelik. Final bölümü Alberto Mielgo’nun “Jibaro”su. İzleyiciyi bu konuda tatmin eden tek bölüm olarak gösterilebilir. Kikaye, şiddetli bir ölüm dansına kilitlenen sağır bir şövalye ve eski bir siren hakkında bir halk hikayesinin uyarlaması. Diğer bir felsefik öykü de Neal Asher’ın kısa hikayesi “Bad Traveling” uyarlamasıyla Fincher’dan geliyor. Gerçek canavar kim? Gemideki herkesi öldürmeye çalışan canavar mı yoksa ondan kurtulmak için başkalarını kolayca harcayabilen mürettebat mı? Love, Death and Robots izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Üç sezon da şu an platformda mevcut.

 

Yorum Yap