İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Man VS Bee, Netflix İzle

Man VS Bee, Netflix İzle
+ - 0

Mr Bean, yani Rowan Atkinson yepyeni bir dizi ile hayranlarının karşısına çıkıyor. İngiliz komedi efsanesinin yeni projesinin ismi Man VS Bee, yani İnsan Arıya Karşı. Dizi tıpkı adından da anlaşılacağı gibi bir adam ve bir arının amansız mücadelesini anlatıyor. Ana karakter Trevor, kızı Maddy’nin (India Fowler) beceriksiz ama iyi niyetli babası. Nina (Jing Lusi) ve Christian (Julian Rhind-Tutt) gibi insanlar için ev bakıcılığı yapan bir şirkette iş buluyor. Bakıcılık yapacağı ev sanat eserleriyle dolu ve son teknoloji bir malikane. Nina Trevor’a kullanım kılavuzunu gösterse de Trevor kurulumu pek de anlayamıyor.

Man VS Bee İzle

Ayrıca Trevor içeri girdiğinde yanlışlıkla eve girmesine izin verdiği bir de arı var. Zaten arı da dizinin diğer ana karakteri. 9 bölüm boyunca Trevor ve arı arasındaki amansız mücadeleyi izliyoruz. Her bölüm 17-18 dakika. Yani oldukça kısa bir dizi, ancak çok da eğlenceli. Atkinson performansından hiçbir şey kaybetmemiş. Aslında bir film olarak düşünülmüştü, ancak Netflix bölümlere ayırarak bunu bir dizi olarak izleyicilere sundu. 9 bölümün toplamı 108 dakikalık bir yapım. Atkinson’ın 30 yılı aşkın bir süredir bize gösterdiği benzersiz fiziksel mizah türünün bir vitrini. Yine Bean karakteri gibi ufak sebeplerden dolayı çok büyük hatalar yapıyor.

Man VS Bee Seyret

Zaten Mr Bean’in komedi tarzı bu. Trevor da pek çok yönden Bean’e benziyor. Tek fark az biraz daha konuşkan olması. Ev ve özellikleri hiç de Trevor’un tarzı değil. Onun için bu evi korumak çok zor, ancak işini kaybetmemek için bunu yapması gerekiyor. Zaten kılavuz kitabını kaybedince işler iyice çığrından çıkıyor. Evde arıdan başka bir de baş belası bir köpek olunca işler daha da zorlaşıyor. Trevor için bu basit iş tam anlamıyla bir işkenceye ve mücadeleye dönüşüyor. Elbette bu arada eve de epey zarar veriyor. Trevor gibi kaza yapmaya meyilli birinin büyük hasar vermesi için mükemmel bir yer ve sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

Man VS Bee (Netfilix)

Rowan Atkinson gayet tecrübeli bir oyuncu ve bunu dizide gayet net bir şekilde görüyoruz. İzleyenlere biraz Bean nostaljisi yaşattığı gayet açık. İngiliz mizahı sevenler için de oldukça eğlenceli bir yapım. Esprilerden çok yaşanan absürd olaylara dayalı bir komedi olduğundan diyalog sayısı fazla değil. Yaşanan kazalar dizinin ana güldürü unsurları. Patlamalar, kırılmalar, yangınlar… Hepsinin de aslında çok küçük sebepleri var. Ek olarak bir baba kız ilişkisi var ve bu da dizinin duygusal sahnelerini oluşturuyor. Man VS Bee izlemek için Netflix’e giriş yapmak yeterli. Dizide küfür, argo ya da çıplaklık yer almıyor. Yani kelimenin tam anlamıyla bir aile dizisi çocuklar da eğlenerek izleyebilir. Son zamanlarda ailece izlenebilecek şeylerin sayısı azalmışken ilaç gibi gelecek bir seçenek.

 

Yorum Yap