İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Masterchef Junior
  3. MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR EXXEN

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR EXXEN

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR

Acun ILICALI yeni dijital platformu EXXEN‘ de 01 .OCAK.2021 tarihi itibarı ile MASTERCHEF Türkiye JUNIOR yayınlanmaya başladı.Yaş ortalaması 9-13 olan çocuklar becerileri ve konuşmaları ile programda seyircilere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.Yarışmanın Jüri kadrosu MEHMET Şef, DANİLO, SOMER Şef  ayrılmaz üçlü olarak devam ediyor.Çocukların heyecanları  kadar Şeflerinde çok heyecanlı oldukları izleyenlerin dikkatini çekiyor.Diğer formatta yarışmacıların sınırlarını zorlayan Jüri üyesi Şeflerin işi hiç bu kadar zor olmamıştı.

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR EXXEN

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR  Yarışmacıları ve Yaşanılan Eğlenceli Dakikalar

Yayınlandığı günden itibaren çocukların iddialı,özgüvenli duruşları,becerileri Jüri üyelerinin çocuksu tavırları  seyircilerin  ilgisini çekmeyi başardı.Birinci bölümde krep yapan küçük şefler  yaptıkları tava şovları ile görsel şölen sergilediler,Mutfak araç gereçlerini kullanmakta zorluk çekmeden hünerlerini ortaya koyarak Jüri üyeleri Şeflerin takdirlerini topladılar.Küçük hünerli eller diğer bölümlerde doğum günü pastası,mantı ,hamburger,PANKEK yapmayı başarıyorlar.Komedi tadında çekilen bölümlerden derlemelerle MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR öne çıkan  yarışmacı adaylarını tanıyalım;

Cansu Balcı birinci bölümde krep sunumunu iki tabakla servis ettiğinde SOMER şefin neden iki tabak sorusuna “şefim daha güzel gözükmesi için” cevabı ile yarışmanın çok tatlısı sevimli küçük şefi oldu.

Duru VELİOĞLU yemeğe tuz koymayı unutunca “Benim memnun olduğum gibi olmadı bide tuzsuz olabilir” sözleriyle ağlamaya başlayınca Jüri üyeleri Şefler ne yapacaklarını şaşırdılar.

Ela Kayalı yemek yapmayı en çok kim seviyor sorusuna “Zaten buraya katılanlar yani yemek yapmayı zaten seviyordur” dediğinde Mehmet Şef “Siz benden herhalde herkesin intikamını alacaksınız öyle görünüyor” itirafında bulununca eğlenceli anlar yaşandı.

Barış Mert  kendini tanıtırken “Ailem gastronomiyle ilgileniyor,dayımlar,amcamlar,teyzemler yani ne babadan ne anneden direkt toptan geliyor,DANİNO şefimle bir benzerliğim var bende Zeytinburnu çocuğuyum,iddialıyım özgüvenliyim iddiamın arkası boş değil” açıklamasını yaptığında Jüri üyesi şefler kahkaha tufanı eşliğinde SOMER şef “senin Serhat DOĞRAMACI ile bir akrabalığın var mı” sorusuna yok şefim ama “Basit bir şekilde şampiyon olup tarih yazıcam” sözleriyle zor rakip olduğunun sinyallerini arkadaşlarına vermeye çalıştı.

Ege Bedir  yemek yaparken bir taraftan dayanamayıp yemesi Mehmet Şefin ” Sen bizim ERAY’ a benziyorsun” sözleriyle Ege’nin ERAY ‘la ikiz olma olasılık çabaları komik anlar yaşatıyor.

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR EXXEN

Berat ÖZTÜRK yemek tariflerinin yazılı olarak verilmesine rağmen heyecandan ne yapacağını bilemediği  için arkadaşlarına “nasıl yaptın”  sorusuna bir türlü cevap alamıyor,malzemelerden hangilerini kullandığını unutuyor, stant arkadaşı Elif Doğanın eline yanlışlıkla sıcak tavayı değdiriyor ne yapacağını şaşırıyor,Mehmet Şefin uyarı için çaldığı sirene çığlık atıyor.Hamburger yapılırken balkondan izlediğinde dayanamayıp SOMER Şefi kenara çağırarak “Arkadaşlarımız hamburger yapıyor  bizim canımız çekiyor “diyerek yiyebilmek için anlaşma yapmaya çalışıyor.Berat doğal halleriyle izleyenleri güldürmeyi başarıyor.

Kayra Can yarışma için saçlarına özel tasarım MASTERCHEF logosunu yaptırarak en başında gündem oluyor, röportajda “hamburgeri yemesi çok keyifli ama yapması hiç keyifli olmuyor” açıklamasıyla izleyenlere olsa da yesek kıvamına getiriyor.

Küçük şefler yarışmalarda birbirlerine umudu kesme diyerek destek olmaya çalışırken büyüklerini düşündürmeyi başarıyorlar.MASTERCHEF TÜRKİYE JUNİOR ‘da eleme yapılmayacak daha az beğenilen tabakların sahibi küçük şefler balkondan izleyecekler.PANDEMİ dolayısıyla okul özlemi çeken çocuklar bu hasretlerini program sayesinde doyasıya yaşayacaklar.

Jüri üyelerinden yarışmada en fazla zorlanan Mehmet Şef çocukların çok ses yapmalarından şikayetçi olsa  da tepki veremiyor son bölümde çare olarak kulaklık takan şef  temizlik kuralından vazgeçmiyor temiz çalışanlara yıldız rozeti takarak ödüllendireceklerini söylüyor.

DANİLO Şef çocukları mutlu etmek için şarkılar söylüyor,motive etmeye çalışıyor, yanlarına çağırdıklarında “bekle  geliyorum KANKA ” diyerek onlarla çocuklaşmaya çalışıyor.

SOMER Şef sakin tavırlarından hiçbir şey kaybetmeden çocuklara hayranlığını güzel sözler söyleyerek anlatmaya çalışıyor.

MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR  TV8 de Olmalıydı eleştirileri

MASTERCHEF TÜRKİYE genel formatı TV8 de yayınlanmasının ardından MASTERCHEF TÜRKİYE JUNIOR ‘ın dijital platform EXXEN‘ de başlaması eleştirilere neden oluyor.İzlemek isteyenlerin dijital platforma üye olmaları gerekiyor fakat içinde bulunduğumuz PANDEMİ döneminde çalışamayanlar olduğu için az miktarda olsa çoğu aile üye olamıyor.İzleyici kitlesinin çoğunluğunu oluşturan çocukların Acun ILICALI’ dan  istekleri TV8 ekranlarında yayına devam etmesi.

Yorum Yap

Yorum Yap