İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exxen

Masterchef’te Son Dörde Kimler Kaldı?

Masterchef’te Son Dörde Kimler Kaldı?
+ - 1

Ekranların sevilen yarışması Masterchef’te final haftasına gelindi. 17 temmuzdan beri devam eden Masterchef2020 sezonu tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor. 20 Aralık Pazar günü izleyicisiyle tekrar buluşan sevilen programda elenerek beşinci olan isim kim oldu? İşte detaylar

Son Haftalarda Eğlencenin Dozu Artıyor

Son bölümlerde sıklıkla sürpriz konuklara yer verilen Masterchef’te eğlenceli haftalar geçiyor. Eleme yarışmalarından önce gerçekleşen eğlence bölümlerinde para ödülü ile rekabete giren yarışmacılar; sevdikleri ile buluşurken, ekranın sevilen yüzleri de eğlenceli anlar yaşatıyor. Masterchef 2020 yarışmacılarına büyük moral ve motivasyon sağlayan bu bölümler, seyirciyi de ekrana kitliyor.

Masterchef’te 2019 Rüzgarı esti

2019 sezonunda yarışan birbirinden başarılı yarışmacılar sürpriz konuk olarak çağırıldı. 2020 yarışmacıları ile eşleşen ekranın özlenen yüzleri Alican, Eda, Cemre, Yasin ve Batuhan tekrar stüdyodaydı. Yarışma sonrası birbirinden başarılı işlere imza etmeye devam ettiklerini belirtirken, şefleri ve stüdyoyu da çok özlediklerini belirttiler.

Cemre-Emir, Barbaros-Batuhan, Eray-Alican, Serhat-Eda, Özgül-Yasin eşleşmesi ile gerçekleşen çarpışma heyecanla izlendi.

Masterchef’te Son Dörde Kimler Kaldı?

Yasin Yine Enerjisi ile Renk Kattı

Survivor’dan da görmeye alışık olduğumuz Yasin Obuz her zamanki enerjisi ve muzurlukları ile şeflere ve yarışmacılara güldüren anlar yaşattı. Eda Karabulut’un “Survivor Yasin’i çok olgunlaştırmış.” sözleri gündem oldu. Kendi arkadaşları ile 2020 yarışmacılarına sık sık takılan Yasin Obuz yemeklere laf atmayı da ihmal etmedi. Şeflere “Her zamanki hali” dedirten Yasin Obuz izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşattı.

Alican-Eray Eşleşmesinde Alican Çıkan Tabaktan Memnun Olmadı

Tabak tasarımını düzeltmek isteyen Masterchef 2019 ikincisi Alican’a izin vermeyen Eray tabağı kendisi hazırladı. Sürenin bitmesi ile ortaya çıkan tabaktan memnun olmayan Alican “Böyle bir saçmalık yok.” Sözleri ile tepkisini belli etti. Hatasını merak eden Eray’a ürünleri sakladığını söyleyen Alican’ı tekrar görmek eski izleyicileri mutlu etti.

Kazanan tabak ise Barbaros ve Batuhan ikilisi oldu.

Survivor Yarışmacıları Her Yeri Yıktı

19 Aralık tarihinde ekranlara gelen bölümde Survivor 2020 yarışmacılarının arasındaki rekabet seyir zevkini arttırdı. Yarışmaya Cemal Can Canseven, Mert Öcal, Evrim Keklik, Ardahan Uzkanbaş, Berkan Karabulut konuk oldu. Favori isimleri sorulan konukların cevapları ise farklıydı. Evrim Barbaros ve Serhat’ı, Cemal Can Emir’i, Berkan kız arkadaşından dolayı Eray’ı, Ardahan Özgül’ü desteklediğini belirtti. Kura çekimi sırasında bakarak istedikleri adayları seçen konuklar herkesi güldürdü. Başarılı işlere imza atmaya devam eden ekranın sevilen yüzlerinin market alışverişi ise savaş alanlarını aratmadı.

Masterchef’te Son Dörde Kimler Kaldı?

Marketi Yağmaladılar

Bütün yumurtaları alan Cemal Can Canseven diğer yarışmacıların yumurta aramasına neden oldu. Markete giren tüm isimler gördükleri her şeyi aldılar. Masterchef yarışmacıları 6 aydır böyle alışveriş yapmadıklarını belirtti. Aldıkları ürünleri değiş-tokuş yaparak yardımlaşan konukların atışmaları ise herkesi güldürdü. Evrim-Barbaros, Ardahan-Serhat, Berkan-Eray, Mert-Özgül, Emir-Cemal eşleşmesi oldu. Kazanan Emir-Cemal ikilisi olarak 30.000 lira para ödülünün sahibi oldular.

Mert Öcal Her Zamanki Gibi İtiraz Etti

Emir-Cemal ve Mert-Özgül ikililerinin finale kalması sonucu kaybeden Mert-Özgül ikilisi oldu. Kaybetmeyi hiç sevmeyen Mert Öcal alışık olunduğu gibi itiraz etti. Güneşe bile itiraz ettiği görüntüleri ile ekrana gelen Mert Öcal Mehmet Şef’e bile pes dedirtti.

Emir Elidemir’in İki Bölümde de Şampiyonlarla Yarışmasına Atıfta Bulunuldu

Önce Cemre Solmaz sonrasında Cemal Can Canseven’le eşleşen Emir Elidemir’e şefler fark ettikleri bir durumu yöneltti. Masterchef 2019 şampiyonu Cemre Solmaz ve Survivor 2020 şampiyonu Cemal Can Cansevenle yarışmanın bir işaret olabileceğini söylediler. Bandana takımı kurduklarını gelir gelmez söyleyen Cemal Can “Demek ki o da şampiyon olacak.” sözleri ile desteklediğini bir kere daha belli etti.

Pazar Günü Yarışmaya Veda Eden İsim

Pazar günü; zeki esprileri, hareketli tavırları ile bilinen Eray Aksungur veda etti. Aslen Bolulu olan 23 yaşındaki yarışmacının birçok destekçisi vardı. Özgüveni ve bilgisi ile ilk günden beri şampiyon adayı olarak gösterilen Eray Aksungur ne yazık ki yarışmaya veda ederek elenen isim oldu. Kullandığı özlü sözler ve gittikleri yerlerde yaptığı duygu dolu konuşmalarla tanınan Eray Aksungur şefler tarafından övgü dolu sözlerle uğurlandı. Bundan sonraki hayatında çok başarılı olacağını bildiklerini söyleyen şefler her zaman çalışma tarzını çok beğendiklerini ifade ettiler. Yavaş gibi görünmesine rağmen her zaman tabağını yetiştiren yarışmacı ne yazık ki elenerek Masterchef 2020’nin beşincisi oldu.

Finalin İsmi Belli Oldu

Final haftasına girilen Masterchef’te son dört belirlendi. İlk olarak adını yazdıran isim Emir Elidemir olmuştu. Onu ise sırayla Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı ve Özgül Coşar takip etti. Heyecanla izlenmeye devam edilen programda ise kimin şampiyon olacağı merak konusu.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    Eray Aksungu İyidi Ama

Bir cevap yazın