Medici The Magnificent Blu Tv Izle

Medici The Magnificent Blu TV İzle

Blutv dizi Ağu 03, 2022 Yorum Yok

Dönem ve tarih içerikli diziler son yılların en çok rağbet gören yapımları arasında. Medici de bunlardan biri. Bu dramalar genellikle seçkin bir Avrupalı ​​ailenin katlandığı ekonomik veya sosyal zorluklar etrafında toplanır. Ancak Blu TV dizisi ‘Medici’ hikayesine daha fazla derinlik katıyor ve her sahnesiyle izleyiciyi büyülüyor. Lorenzo de’ Medici’yi oynayan Daniel Sharman ve Giovanni de’ Medici’yi oynayan William Franklyn Miller harika birer iş çıkarmışlar. Oyunculuklar hayli iyi ve diziyi izlemek için tek başına yeterli bir sebep. Ancak, konu da en az oyunculuklar kadar iyi ve ilgi çekici bir şekilde işlenmiş.

Medici The Magnificent

Oyuncu kadrosu değişiyor çünkü üç sezon Medici ailesinin dört neslinin ömrünü kapsıyor, bu yüzden oyuncu kadrosu her sezon “yaşlanıyor”. Yani bir oyuncuyu sonraki sezonda görebilmek çok da mümkün değil. Sadece İtalyan siyasetine bakmakla kalmıyoruz, aynı zamanda karakterlerin sanat ve mimari sevgisiyle Rönesans’ın başlangıcını da deneyimliyoruz. Dizinin büyük bir kısmı siyaset etrafında toplanıyor, ancak aile hayatı, güç hareketleri ve Rönesans dönemine ait sanat eserlerinin parçaları, ezici siyasi gündemleri dengelemeye yardımcı oluyor. Leonardo Da Vinci, Michelangelo ve Niccoló Machiavelli bile ortaya çıkıyor. Sanatsal yaşamın ekleri, kafa karıştırıcı ancak bilgilendirici siyasi sahneler arasında yersiz görünse de, Medici’lerin 15. yüzyılda bu sanatsal hareket üzerindeki büyük etkisini pekiştiriyorlar.

Medici The Magnificent İzle

Dizinin konusu İtalyan Rönesansı döneminde geçtiğinden, dönemin kültürel hareketlerinin o dönemin siyasi meseleleriyle nasıl rekabet ettiğini görmek ilginç. Farklı bir deneyim yaşatıyor. İkinci Sezon, Lorenzo’nun (İlk sezonun ana karakteri Cosimo’nun torunu) saf ve toy genç bir yetişkinden aileye öncelik veren bir işadamına dönüştüğünü gösteriyor. Üçüncü Sezon, ailesini korumak için ahlaksız kararlar vermesi için karakterini değiştiriyor ve her bölümde seçimlerinin etkilerini görüyoruz. Dizide din de siyasetin vazgeçilmez bir parçası iken reform hareketleriyle bu durumun nasıl değişmeye başladığını da görüyoruz. Gerçek anlamda tarihe ışık tutan dizilerden biri. Ancak, bir kurgu eseri olduğunu da akıllardan çıkarmamak gerekir.

Medici The Magnificent Seyret

Sharman, Muhteşem Lorenzo’yu oynarken mükemmel bir iş çıkarıyor. Çaresizliği, güveni ve zekayı tek bir bünyede tasvir edebiliyor. ‘Merlin’ ve ‘Game of Thrones’ hayranları da Medici’den keyif alabilir çünkü bu dizilerdeki oyuncular Medici’de de yer alıyor. Ned Stark rolündeki Sean Bean ve Rob Stark rolündeki Richard Madsen de kadroda yer alan isimler arasında. Yapımcı, yönetmen ve senaristler her olay örgüsünü, ilişkiyi veya siyasi planı süper merak uyandıran bir şeye dönüştürerek gerçekten harika bir iş çıkartmışlar. Medici izlemek için Blu TV abonesi olmak yeterli. Blu TV yerli dijital platformlarımızdan biri ve bünyesinde pek çok Türk ve yabancı yapım barındırıyor. Türk yapımları arasında pek çok Blu TV orijinal içeriği de mevcut.

Yorum Yok

Yorum Yap