İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Menajerimi Ara Dizisi

Menajerimi Ara Dizisi

Menajerimi Ara 30. Bölüm

Star TV ekranlarında yer alan Menajerimi Ara bu sezonun en iddialı yapımları arasında gösteriliyor. Deneyimli oyuncu kadrosu, yer yer komedi yer yer dram halinde olan dizide insanlar kendilerinden de pek çok şey bulabiliyor.

Ekranların pembe dünyasını anlatırken bir yandan da perde arkasında olanlara ışık tutan Menajerimi Ara, konusu ve her bölümde farklı oyuncuların dizide kendilerini oynaması ile fark yaratıyor.

Menajerimi Ara Dizisi

Menajerimi Ara Konusu 

Drama ve komediyi beraber işleyen Menajerimi Ara iş hayatındaki kıyasıya rekabeti ve aynı zamanda aynı iş yerinde çalışan kişilerin bir aile oluşunu güçlü şekilde anlatıyor. Dizi, saygın bir ajanstaki dört menajerin ve asistanları ile birlikte yaşadıklarını konu alıyor.

Ego Ajansa bağlı çalışan dört menajerin gün içinde iş konularında yaşadıkları zorluklar konu alınıyor, işe bakış açıları ve aynı zamanda karakter farklılıkları anlatılıyor. Evden izlenen dizilerin başrol oyuncularının ve tozpembe dünyalarının ardındaki kıyasıya rekabet ve vahşi dünyalarının perde arkası gösteriliyor.

Her oyuncunun ikna ediliş çabaları izleyiciyi yer yer kahkahalara yer yer hayal kırıklığına götürüyor. İnsani duygular, entrika, dram, kahkaha, adaletsizlik, hak savunma çabaları ve gözyaşının sürekli çarpıştığı bir yer olan Ego ajansta ayakta kalmak da kolay olmuyor.

Bu vahşi dünyanın içine giren Dicle’de her gün ego savaşlarına tanık oluyor ve en alttan başlayarak bu oyunda ‘’bende varım’’ diyor.

Menajerimi Ara Dizisi

Sinemacı olma hayali ile İstanbul’a gelen Dicle kendini babasının menajerlik yaptığı ajansta buluyor. Kopuk aile bağlarına sahip olan Dicle, babasını çocukluğundan beri görmemiş ve İstanbul’da ondan başka tanıdığı olmadığı için babasına gitmiştir; ancak vahşi dünya babasını bambaşka bir insan haline getirmiştir.

Babası sektörün en büyük köpekbalığı haline gelmiş ve uzun bir süre kızını İstanbul’dan yollamaya çalışıyor. Bu sahneler izlenirken izleyici de duygusal anlamda çok etkileniyor. Babasına ihtiyaç duyan bir kızın babası çok yakınındayken ona baba diyememesi, ona dokunup babasını sevememesi izleyiciyi derinden etkiliyor.

Bu ajansta ego savaşları, üstünlük kurma, para, hayal kırıklığı ve hırslar vardır. Ayakta durabilmek için belki de köpekbalığı olmak gerekiyor; ancak Dicle ne olursa olsun bu dünyaya ayak uydurarak var olmaya çalışıyor; ancak bu uğurda insanlığını kaybetmemeye özen gösteriyor. Bunca sorun yaşarken sinemanın büyülü atmosferi Dicle’nin ilk aşk ateşine düşmesine de sebep oluyor.

Dizi ya da sinemanın sadece evde izlenilenlerden ibaret olmadığını anlatan Menajerimi Ara; oyuncuların, yönetmenin ve set ekibinin hayatına da ışık tutuyor.

Menajerimi Ara Dizisi

Menajerimi Ara Hangi Gün

İlk bölümü ile ekranlara bomba gibi gelen Menajerimi Ara sosyal medya da gündem olmayı başardı. İzleyicinin olumlu tepkisini alan dizi ilk olarak Salı günleri ekrana gelse de sonrasında Pazar gününe alınarak yayın hayatına devam ediyor.

Menajerimi Ara Yapımı

Ay Yapım imzası taşıyan dizinin yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş yaparken senaryosu Ekin Atalar tarafından yazılıyor.

Menajerimi Ara Oyuncuları

Menajerimi Ara dizisinde köpekbalığı lakaplı Kıraç Özdal karakterini Barış Falay, Feris karakterini ise Canan Ergüder, Çınar karakterini Fatih Artman, Peride karakterini ise Ayşenil Şamlıoğlu oynuyor. Ferisin asistanı olarak işe alınan ve kendisini babasına kanıtlamaya çalışan Dicle’yi ise Ahsen Eroğlu canlandırıyor. Dizide ayrıca yeni yetenek olarak keşfedilen ve Ferisin oyuncusu olan Barış rolünde Deniz Can Aktaş yer alıyor.

Her bölümünde de sinema ya da dizi sektöründen ünlü ve yetenekli oyuncular konuk olarak diziye katılıyor ve kendi isimleri ile kendilerini oynuyorlar. Dizinin ilk bölümde konuk sanatçı olarak Tuba Büyüküstün ve Alican Yücesoy yer almıştır.

Dizide şimdiye kadar Hazal Kaya, Gökçe Bahadır, Nebahat Çehre, Ali Bilgin, Nükhet Duru, Rıza Kocaoğlu, İrem Derici, Şükran Ovalı, Burçin Terzioğlu ve Demet Akbağ gibi pek çok ünlü isim de konuk oyuncu olarak bulunmuştur.

Menajerimi Ara Uyarlama Mı?

Dizi, Fransız yapımı olan Dix Pour Cent dizisinden uyarlanarak ekrana aktarılıyor. 2015 yılından beri yayınlanan dizi Netflix’te ‘’call my agent’’ ismi ile bulunabilir.

Menajerimi Ara Nerede Çekiliyor

Menajerimi Ara dizisinde yetenek avcısı Ego ajansın bulunduğu bina, İstanbul Maslak yer alan 42 Plaza’dır. Dicle’nin ilk 3. bölüm oturduğu evde yapılan çekimler İstanbul Şişli ilçesinde olan Kurtuluş semtinde yapılmıştır. Bir kısım iç çekimler de Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap