İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Mo, Netflix İzle

Mo, Netflix İzle
+ - 0

Ramy Youssef, kendi adını taşıyan dizisi Ramy ile üç yıl önce, genç Müslümanların gelenekler ile herkes gibi hayatlarını yaşamak arasındaki çelişkiyi gözler önüne serdi. Benzer bir yapımı şimdi de Netflix’te izliyoruz. Mo dizisi de göçmenlerin ve mültecilerin hayatlarına odaklanan bir yapım. Diğer dizide yardımcı oyuncu olarak yer alan Mohammed Amer bu sefer başrolde karşımıza çıkıyor. Mo, neredeyse tüm yetişkin hayatı boyunca Houston’da yaşayan Filistinli bir mülteci. Vatandaşlığa giden yolu bulması için iltica davasının görülmesini bekliyor, ancak hükümet neredeyse tüm hayatı boyunca onu bekletiyor. Çalıştığı cep telefonu mağazasının en iyi teknisyeni ama patronu (Basseem Youssef) onu kovmak zorunda.

Mo İzle

Mo’nun belgeleri hazır olmadığından hayatı epey zor. Bu yüzden, arabasının bagajından sahte tasarım ürünleri satan orijinal işine geri dönmek zorunda kalıyor. Ailesi için para kazanması lazım. Tabii ki kız arkadaşı Maria (Teresa Ruiz) ve arkadaşı Nick’in (Tobe Nwigwe) desteği var fakat yeterli değil. Maria Müslüman değil, bu da Mo’yu üzen bir şey. Hatta annesiyle ilk kez karşılaştığında dekoltesini kapatmasını istiyor. Kardeşi de onu dövmelerini annesine söylemekle tehdit ediyor. Mo dizisi gelenek ve modern Amerikan yaşamı arasındaki genç Müslümanları etkileyen faktörlere odaklanmış bir yapım. Ailesine bakmak ve bir an önce vatandaşlık alması gereken genç bir adam var.

Mo Ücretsiz İzle

Mo, içinde bulunduğu koşullarda kesinlikle alttan alta bir rahatsızlık gösteriyor; harika bir işçi ama göçmen statüsü nedeniyle bir işte çalışamıyor. Kaçak mallardan gerçekten iyi para kazanabilir, ancak Maria ve Nick, tutuklanırsa, çocukluğundan beri gitmediği Filistin topraklarına daha da hızlı bir dönüş bileti olacağından endişe duyuyor. Mo kişisel olarak ülkesi olmayan bir adam gibi hissediyor. Maria ve Nick’e “Ben özgür bir mülteciyim” diyor. Tek amacı ortalama bir hayat yaşamak. Çok fazla şeyde gözü yok. Evlenmek istediği kıza ve ailesine standart bir hayat sağlamaya çalışıyor. Ancak, önünde bazı engeller var ve onları aşmak maalesef kendisine değil bürokrasiye bağlı.

Mo Bedava İzle

Bir komedi dizisi olmasına rağmen Mo’nun çaresizliğine sık sık üzülüyorsunuz. İlk bölümde çoğu karakter odaklı olan komik anlar var. Komedi diziye genel olarak hakim. Fakat, bölümler ilerledikçe konu biraz daha derinleşiyor ve izleyenleri düşünmeye sevk ediyor. Ramy dizisini sevenler bunu da mutlaka sevecektir. Günümüzde iltica birçok ülkede büyük bir sorun. İnsanların topluma uyum çabası konusunda zorlanmaları herkesçe bilinen bir gerçek. Mo doğma büyüme ABD’de yaşamasına rağmen o bile kültüründen farklı bir ortamda sıkıntılar yaşayabiliyor. Dizide ırkçılık konusuna da bazı göndermeler mevcut. Mo izlemek için Netflix abonesi olmak kafi. Dizi gerçekten izlenesi bir yapım ve sadece sekiz bölümlük bir sezonu var. İkinci bir sezonun çekilip çekilmeyeceği ile alakalı herhangi bir gelişme yok.

Yorum Yap