Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Disney+ ülkemizde yayın hayatına başladı ve en çok ilgi çeken içerikler elbette Marvel içerikleri. Platforma özel Marvel dizi ve filmleri herkesin en çok beklediği yapımlardı. Çok zengin bir süper kahraman evreni ve sayısız kahraman var. Bunlardan biri de Moon Knight, yani Ay Şövalyesi. Moon Knight özellikle son zamanlarda epey popüler olmuş bir kahraman. Hayran kitlesi daha önceleri bu kadar geniş değildi. Bu evrende çok daha ünlü kahramanlar var ancak dizi için Moon Knight’ın seçilmiş olması da hiç fena olmamış. Kendisi gerçekten güçlü ve felsefesi olan bir kahraman.

Moon Knight İzle

Disney+’ta yer alan Moon Knight, eski Mısır’ın zengin tarihi ile aşılanmış karanlık, göz kamaştırıcı bir mistisizm hikayesi. Seri, orijinal çizgi romandaki doğaüstü unsurlara saygı duruşunda bulunurken Crescent Crusader’ı ve onun amansız adalet versiyonunu hayata geçiriyor. Hikaye Mısır tarihine aşırı ilgisi olan bir müze hediyelik eşya dükkanı çalışanı olan Steven Grant’in (Oscar Isaac) bakış açısıyla başlıyor. Steven’da Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu var. Steven’ın kendi kişiliğinin gerçek doğası hakkında ilginç sorular ortaya çıkıyor. Farklı lehçelerde konuşabiliyor. Kafasının içinde sürekli birileriyle dövüşüyor. Khonshu onun baş düşmanı. Steven’ın tanrıyla ilk karşılaşması korkutucu bir sahne. Khonshu olağanüstü uzun ve bandaj gibi görünen şeylerle sarılmış. Steven’ı uzun koridorlarda takip ediyor.

Moon Knight Seyret

Steven’in bir diğer kişiliği olan Marc asıl kahramanlık güçlerine sahip olan benliği. Moon Knight olarak Marc, çatıların üzerinden atlar ve hilal şeklindeki bıçaklarla savaşır, ancak Khonshu’nun ona aşıladığı güçlerin ötesinde, kim olduğundan gerçekten emin olmayan bir adam var. Aynalarda ve diğer yansıtıcı yüzeylerde sürekli olarak diğer benlikleri tarafından eziyet edilen ve hiçbir zaman vücudunu tam olarak kontrol edemeyen Marc, zamanını Mısır tanrıçası Ammit’in takipçileriyle savaşmak ile geçiriyor. Ancak, aslında kim olduğu ile de bir arayışı mevcut. Gösteri, zihinsel sağlık ve travmanın gerçek sorunlarıyla yüzleşmekten asla geri durmuyor. Steven bir kahraman ama aynı zamanda hasta bir adam.

Moon Knight (Disney Plus)

Moon Knight öldürmekten çekinmeyen bir kahraman. Marvel alemindeki en acımasız süper kahramanlardan biri. MCU’yu daha önce hiç görmediğimiz tamamen yeni bir diyara getiriyor. Oscar Isaac rolde harika. Role tam olarak en uygun kişi seçilmiş. Hem Steven hem de Marc kimliklerine büründüğünde gerçekten iki farklı insan izliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Bu da büyük bir oyunculuk yeteneği ister. Moon Knight, MCU’ya tamamen yeni bir karakter ekleyerek yeni bir çığır açıyor ve onu firavunlar diyarına dünya çapında bir maceraya gönderiyor. Diğer Marvel filmlerinin ve dizilerinin çoğunda olduğu gibi acımasız ve heyecan verici bir yolculuk. Moon Knight izlemek için Disne Plus üyesi olmak yeterli Platformda daha birçok süper kahraman içerikli dizi ve film de mevcut.

 

12 Görüntülenme
Moon Knight, Disney Plus İzle

Moon Knight, Disney Plus İzle

Kategori