İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film izle

Mother/Android Netflix İzle

Mother/Android Netflix İzle
+ - 0

Mother/Android Netflix İzle

Mother/Android Netflix’in yeni kıyamet sonrası yapımlarından biri. Konu annelik üzerine olduğu için bazı çarpıcı sahneler yok değil. Kıyamete yakın bir zamanda anne olmak hayli zor bir iş. Üniversite öğrencisi Georgia (Chloë Grace Moretz), dünya kıyamet sonrası cehenneme dönüştüğünde arkadaşına kürtaj yaptırmak istediğini söylemenin eşiğindedir. Zamanla pek iyi sayılmaz. Amerika’daki her ailenin evlerinde bulunan, itaatkar uşak robotlar bir anda ölüm makinesine dönüşmüştür. Kana susamış robotlardan hamile bir şekilde kaçıyor olmak gerilimi epey artıran bir unsur. Üstelik genç kız dokuz aylık hamile. Yani her an doğum gerçekleşebilir. Zaten filmi izlerken herkes o gerilimi net olarak yaşıyor.

Mother/Android Netflix İzle

Zavallı Georgia rahminde kelimenin tam anlamıyla saatli bir bomba taşıyor. Bebek her işi zorlaştırıyor. Sadece kaçmak değil, barınmak ve belli bir yerde uzun süre kalmak da çok güç. Robotlar sürekli insan avında. Mattson Tomlin’in ilk uzun metrajlı filmi Mother/Android iki seçenek sunuyor. Ya kaçılacak ya da robotların merhametine kalınacak. Film epey duygusal sahnelere sahip. Georgia ile ilk tanıştığımızda, Sam’le birlikte olmak isteyip istemediği, hatta bebeğine sahip olmak isteyip istemediği konusunda mücadele ediyor. Bebeğin babasından pek de hoşlanıyormuş gibi durmuyor. Bu nedenle, onun karmaşık bir karaktere dönüşmesini bekliyoruz. Bebeğin babası Sam’e ise arada sırada sinirlenip bazen de acıyoruz. Georgia’nın ona pek iyi davranmadığı da bariz.

Mother/Android Netflix İzle

Nadir bulunan bir duygusal güce sahip bir sanatçı olan Chloë Grace Moretz, performansları ile daha önce de izleyenleri büyülemişti. Ancak genç bir aktris olarak sahip olduğu yetenekler ve zengin filmografisinin uzunluğu düşünüldüğünde, neden daha büyük bir film yıldızı olmadığı merak ediliyor. Georgia ve Sam’in bir banyoda kilitli kaldıkları ve birden fazla pozitif gebelik testine baktığı bir Noel partisinde yeterince umut verici bir şekilde başlayan film pek çok eleştirmene göre bu umudu devam ettirebilmiş değil. Filmin en iyi sahnesi ilk sahneleri olarak görülüyor. Sonrasının klişe olup olmadığına karar vermek de izleyicilere düşüyor.

Mother/Android Netflix İzle

Film aslında uzun bir yolculuk filmi. Her kıyamet filminde olduğu gibi hayatta kalan insanların toplandığı bir yer var. Genç çiftin amacı da bir an önce oraya ulaşmak. Tabii yine her filmde olduğu gibi bu yolculuk o kadar kolay değil. Yolda başlarına birçok olay geliyor ve engellerle karşılaşıyorlar. Doğuma yakın bir zamanda Georgia’nın iyi bir insanla karşılaşması tamamen bir şans eseri. Genç kızın rahat bir hastane yatağında uyanması gerilimi biraz olsun azaltıyor. Netflix’te kıyamet sonrasını anlatan birçok yapım yer almakta. Mother/Android izlemek için platforma üye olmak gerekiyor. Benzer konulara sahip diziler ve filmler mevcut. Bu film eleştirmenlerden çok yüksek notlar almasa da kötü bir film sayılmaz. Farklı bir olay örgüsü için izlenebilir.

Mother/Android Netflix İzle

Yorum Yap