İlginizi Çekebilir
Acik Mikrofon Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

MotherFatherSon, Gain İzle

MotherFatherSon, Gain İzle
+ - 0

Richar Gere’i genelde TV yapımlarında göremiyoruz. Uzun zamandır beyaz perdeden de uzaktı. Bu dramayla kendisini yeniden görme ve ona tekrar hayran olma şansını elde ediyoruz. Gain platformunda yer alan FatherMotherSon ismiyle müsemma, bir ailenin çöküşünü anlatıyor. Bir medya hanedanının bu zarif görünümlü hikayesi aslında pek de öyle zerafet dolu değil. Oyuncu kadrosu son derece iyi ve elbette oyunculuklar da üst düzey. Richard Gere, buz gibi soğuk, büyüleyici medya patronu Max Finch olarak on yıllardır ilk kez televizyona geri dönüyor. Helen McCrory eski karısı Kathryn’i oynuyor ve Billy Howle ise çeşitli sorunları olan oğlunu canlandırıyor.

MotherFatherSon İzle

Max Finch (Richard Gere), Birleşik Krallık’taki seçimleri etkileme gücüne sahip bir medya kralıdır. Oğlu Caleb (Billy Howle) gazetelerinden birinin editörü ve babasının gölgesinde yaşıyor. İki gazeteci, Max’in etik olmayan teknikler kullandığı iddialarını araştırırken ve Max yaklaşan seçimler için kimi destekleyeceğine karar verdiğinde Caleb felç geçiriyor ve dünyaları sarsılıyor. Basın ve politikacılar arasındaki ilişki ve basının rolü üzerine yapılan konuşmalar oldukça gerçekçi. Gerçek hayatta da işlerin nasıl döndüğüne dair ipuçları veriyor. MotherFatherSon, politik yorumuyla ön plana çıkan bir yapım. Politik kurgu dizilerinin yavaş yavaş büyük bir kitlesi oluşmaya başladı ve birçoğu ülkemizde de seviliyor.

 Seyret

Max bir Rupert Murdoch tipi. İngiltere’de iki, ABD’de iki gazetesi var. Siyasi liderlerle görüşme gücüne sahip ve bir hanedan kurmayı planlıyor. Ayrıca telefon dinleme ve özel dedektifler aracılığıyla her şeyi öğrenebilme yeteneğine de sahip. Max, yaptığı tek şeyin gerçeği bildirmek olduğuna dair açıklamalar yapsa da aslında gerçeğin kendi elinde bir oyuncak olduğunu da bilir. Max’in yalnızca kendi çıkarlarını önemsediği gayet açık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Gerçek onun umrunda bile değil. Onun umrunda olan tek şey kurmayı planladığı medya hanedanlığı: Angela adlı bir adayı destekliyor ve Angela’yı desteklemesinin ana nedeni, İngiliz yayın raporlama yasalarını gevşetmeyi teklif etmesi.

MotherFatherSon (Gain)

Dizi elbette sadece bir politik kurgu yapımı değil. Aynı zamanda bir aile draması ve bu ailenin üç bireyinin de kendisine ait öyküleri var. Zenginlerin dert ve sıkıntı çekmediğine inanılsa da büyük başın derdi de büyük oluyor. Dizi yavaş bir tempoda ilerliyor ve bu tarz dizilerde gayet sık rastlanan bir durum. Diyaloglar ve oyunculukların ön plana çıktığı bir yapım olmasından dolayı çok fazla aksiyona da gerek yok. Entrikalar bol ve yalanlarla çevrelenmiş bir dünya var. MotherFatherSon izlemek için Gain abonesi olmak yeterli. Platformda çok farklı diziler ve filmler var. Kısa filmle açısından da hayli zengin. Yakında tıpkı bu dizi gibi diğer BBC içerikleri de mecrada yer almaya başlayacak ve içerik açısından epey zengin bir hale gelecek.

 

Yorum Yap