İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konusanlar izle

Ms Marvel, Disney Plus İzle

Ms Marvel, Disney Plus İzle
+ - 0

Karşınızda Marvel’in sinematik evrene yerleştirdiği ilk Müslüman süper kahramanı Kamala Khan. Bilinen adıyla Ms Marvel. Süper kahraman Pakistanlı-Amerikalı genç Kamala Khan, Marvel’ın solo çizgi roman serisi 2014’te piyasaya çıkan ilk Müslüman kahramanı. Mini dizi, kaynak materyalden biraz saparak ve bir şekilde daha insancıllaştırarak onun başlangıç ​​hikayesini anlatıyor. Platformda üç bölüm yer alıyor. Başrolde genç ve yetenekli oyuncu Iman Vellani yer alıyor. Gerçekten gelecek vaat eden bir aktris olduğunu bu proje ile ispatlamış durumda. Üç bölüm de birbirinden harika ve izleyiciler bir an önce yenilerinin de gelmesini dört gözle bekliyor.

Ms Marvel (Disney Plus)

On altı yaşındaki Kamala, bir sanatçı, vlogger ve genel olarak Avengers’ın ve özellikle Captain Marvel’ın sıkı takipçisi. Videolarında da sık sık ondan bahsediyor. İlk bölüm yeni doğan bir süper kahramanın başlangıç hikayesi. Bu kurgu büyük ihtimalle sezon sonuna kadar devam edecek. Her ne kadar Müslüman bir karakterin tutkulu bir şekilde canlandığını görmenin daha derin neşesi ve daha geniş anlamı içinde muhtemelen yutulacak olsa da, sık sık alay edilen kadın fandomunun doğru, sevgi dolu ve dizginsiz bir tasvirini görmenin kesinlikle ne kadar harika olduğunu belirtmek gerek. Kadın fandomlar da en az erkekler kadar ateşli ve tutkulu olabiliyor.

Ms Marvel İzle

Ms Marvel yani Kamala da böyle bir hayran. Bir nerd diyebiliriz. Sonunda ve en iyi arkadaşı Bruno’nun yardımıyla cosplay balosuna giriyor. Son anda kostümüne eski bir aile bilekliği eklediğinde, bir tür katı biçim alan enerji ışınlarını çekme ve havada kendisinin önüne geçebileceği platformlara adım atmasına izin verme yeteneğine sahip oluyor. Bileklik ninesine aitti ve tüm güçler artık Kamala’ya geçti. Süper kahramanlara hayranken birden kendisi bir süper kahramana dönüşüyor. İşin en ilginç kısmı da zaten bu. Dizide Kamala’nın dini inançlarıyla da alakalı kısımlar mevcut. Örneğin şeytanlardan ya da iblislerden değil cinlerden korkuyor. Çevresinde de birçok Müslüman arkadaşı var ve onlarla etkileşimlerinde de dini kimliğine atıf yapılıyor.

Ms Marvel Seyret

Bazıları, Kamala’nın ailesinin kısıtlamalarından kaçma çabalarını, İslam’ın kadınlara yönelik baskıcı tutumlarının başka bir istenmeyen/haksız tasviri olarak görebilir. Ancak, dizinin yaratıcısının böyle bir derdi yok. Dünyanın her yerinde ve her inançta korumacı ve disiplinli aileler olabilir. Bu gayet olağan ve normal bir durumdur. Kamala’nın ailesi de kızlarını koruyup öğüt vermek isteyen bir aile. Dizi çekicilik, zeka, macera ve eğlenceyle dolu bir yapım. Genç bir kızın kahraman olmaya çalışırkenki bocalamalarını izlemek hayli keyifli. Ms Marvel izlemek için Disney Plus abonesi olmak gerekiyor. Disney+ ülkemize yeni giriş yapmasına rağmen kısa sürede büyük ilgi gördü. Marvel yapımları da kuşkusuz platformun en beğenilen ve ülkemizde de en çok ilgi çekecek yapımları arasında yer alıyor.

 

Yorum Yap