İlginizi Çekebilir
Sadakat Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Navillera, Netflix İzle

Navillera, Netflix İzle
+ - 0

Zaman geçtikçe hayaller kaybolur mu? Ya da insanlar bu hayalleri yaşlanınca bırakmalı mıdır? Hayallerin bir ömrü var mıdır? Navillera izleyenlerine bu soruların cevabını veriyor ve cevap gayet net. Hayaller asla ölmez ve nefes aldığın sürece onları kovalayabilirsin. Bu içten ve sıcak Güney Kore yapımı dizide balet olmak isteyen iki adamın öyküsünü izliyoruz. Ancak, bunlardan birisi 70 yaşında. Dizi sadece kurulan hayallerle değil aynı zamanda dostlukla da alakalı bir yapım. Navillera pek çok şey anlatmaya çalışıyor ve hayatın içinden pek çok konuya değiniyor. Bu yüzden de insanlara samimi ve içten gelmesi hayli doğal.

Navillera (Netfilx)

Bu bir kişisel yolculuğun hikayesi. Pek olası görünmeyen bir dostluk, aile, sağlık, iyileşme, büyüme, olgunlaşma, hayal etmeye cesaret etme, onları gerçek kılma… Hemen her bölüm bu temalar üzerine kurulmuş. Navillera’nın samimiyeti izleyeni kendisine bağladıkça karakterleri daha iyi anlama şansı doğuyor. Park In Hwan ve Song Kang aşırı iyi performanslar sergilemiş, fakat kadronun tamamı harika bir uyum içerisinde. Hem ana karakterler hem de yan roller tüm yeteneklerini göstermiş. Bu da diziye ayrı bir hava veriyor. Dizinin ana unsurlarından biri bale olduğu için müzik seçimleri de bir hayli iyi. Çalan parçalar ve hikaye büyük bir ahenk içerisinde izleyicilerle buluşuyor.

Navillera İzle

Navillera kendinden emin bir şekilde yazılmış bir senaryoya sahip. Etkileyici, ilham verici ve tamamen hareketli. Görülmesi gereken bir dizi. Dizi gayet derin ve acı tatlı birçok olay yaşanıyor. Hepsi de hayatın içinden konular. Yer yer melankolik olabiliyor. Karakterlerimiz hüzünlü ya da kaygılı anlar yaşarken bile nazik, sevgi dolu ellerde olduklarını hissedebiliyorsunuz. Dizideki dostluk onların daha iyi, daha parlak ve daha umutlu günlere giden yolda olduklarına dair güven veriyor. Romantizm yok. Zaten işin ilginç yanı romantizm olmamasına rağmen izleyiciye bunca pozitif duyguyu geçirebilmesi. Ayrıca şunu belirtmekte de fayda var. Dizi 2000’lerin ortalarında Kore’de yaratılan ve birçok Asya ülkesinde popülaritesi artan bir tür dijital çizgi roman olan bir webtoon’un uyarlaması.

Navillera Seyret

Han Dong-hwa ve senarist Lee Eun-mi bu çizgi romanı diziye uyarlarken hayli başarılı olmuş. Karakterlerin her biri açılışta kayıp yaşıyor ve çözülmemiş duygularla boğuşuyor. Zaman ilerledikçe de çareyi birbirlerinde bulduklarını görebiliriz. Bu unsurlar, bu tür melodramın ayrılmaz bir parçası. Navillera yavaş tempolu bir dizi ve bu da oyunculukların daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor. Dizinin aile, yaşlılık ve hayallerinden vazgeçmeme temaları göz önüne alındığında çok fazla aksiyon beklentisine girmek de pek doğru olmaz. Hayatın içinden ve belki de dünyanın bir yerinde bir benzeri gerçekten yaşanabilecek bir hikaye. Navillera izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda daha pek çok Güney Kore yapımı dizi ve film de mevcut.

 

Yorum Yap