İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

Night Sky, Amazon Prime Video İzle

Night Sky, Amazon Prime Video İzle
+ - 0

Orijinal Prime Video dizisi “Night Sky”da J.K. Simmons ve Sissy Spacek, kendi küçük cennetlerine sahip uzun zamandır evli bir çifti oynuyor. Franklin York ve hasta karısı Irene’in öyküleri anlatılıyor. Ancak, hayatlarında bir tuhaflık var. Evlerinin altında başka dünyalara açılan bir portala sahipler. Oradan turuncu bir gezegen görülüyor. Gezegenin tam olarak ne olduğunu veya başka kimsenin bilmediğini bilmiyorlar. 800’den fazla kez ziyaret ettikten sonra bile her şeyin nasıl çalıştığını anlamıyorlar. Fakat orayı iyice benimsemişler. Sadece kendilerine ait olarak görüyorlar ve sahiplenerek kendilerinin ilan ediyorlar.

Night Sky İzle

Dizide dram ve bilim kurgu hakim. Kendisine ait felsefesi olan yapımlardan biri. Sky Night hikaye anlatımında size içeride değerli bir şey olduğunu düşündürecek belirli bir güven duygusu veriyor. Dizi en azından başlangıçta Franklin ve Irene’in hassas hikayesiyle, sevdiklerinize değer verme temaları ve kayıp ve yaşlanma deneyimleriyle ilgili gibi başlıyor. Fakat York ailesinin sırrı bu havayı birden dağıtıyor. Dizide York çiftinin torunu ve meraklı bir komşu gibi yan karakterler de yer alsa da esas unsur çiftimiz ve büyülü dünyalarında başlarından geçenler. Fakat her şey dizi boyunca güllük gülistanlık ilerlemiyor. Sadece o gezegene seyahatlerin olduğu bir dizi sıkıcı olabilirdi. Bu yüzden senaristler işe biraz da aksiyon katmış.

Night Sky Seyret

York’ların hayatları, dünya çapında aniden garip şeyler olduğunda tehlikeye giriyor. Jude (Chai Hansen) adında başka bir adam, portal ile kendi ilişkisine sahip olarak ortama giriş yapıyor. Dünyanın başka bir yerinde, bir anne olan Stella (Julieta Zylberberg) ve kızı Toni (Rocío Hernández) de benzer bir duruma sahiptir ve bu fenomenle ilgili kendi sırlarını saklamaktadırlar. Yani orası artık sadece York ailesine ait değildir. Bu olaylar gayet hızlı bir şekilde gelişir ve çiftin hayatı bir anda alt üst olur. Bu kadar ani yolculukların ve sırların olduğu bir hikaye elbette biraz kafa karıştırıcı olabilir. O yüzden diziyi olduğunca dikkatli izlemek gerekiyor. Keza çok fazla ayrıntı yer almakta.

Night Sky (Amazon Prime Video)

Night Sky görsel olarak da gayet başarılı bir yapım. Başka projelerde de adlarından söz ettirmiş bir ekiple kelimenin tam anlamıyla bir şölen hazırlanmış. Konusu gayet ilgi çekici. Oyunculuklar ise oldukça başarılı. Bazı eleştirmenler diziyi sıkıcı bulmuş olabilir. Bazıları da sığ ve yavan bulduklarını söylüyorlar. Ancak, Night Sky kesinlikle şans verilmesi gereken bir yapım. Beklenti çok yüksek tutulmadığı sürece izleyiciyi tatmin edecektir. Konuların hızlı ilerlemesi sıkıcı havayı azaltan bir unsur. Night Sky izlemek için Amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Amazon Prime son zamanlarda birçok içeriğine Türkçe dublaj seçeneğini ekledi. Hatta yavaş yavaş platformda yerli içerikler de kendilerine yer bulmaya başlıyor. Büyük ihtimalle bunların sayıları gittikçe artacaktır.

 

Yorum Yap